Letošní derniéru obstará duel s Horáckou Slavií Třebíč

Jiří Novotný | 05.03.2020 | |

Letošní derniéru obstará duel s Horáckou Slavií Třebíč

K a d a ň - Základní část Chance ligy dospěla do svého závěru, což pro příznivce kadaňského hokeje znamená jediné - v sobotu uvidíme Trhače v letošním ročníku naposledy. Na černožluté se po minulém kole nebezpečně dotáhl Sokolov, o motivaci tak bude mít kadaňský soubor postaráno. Soupeřem jim bude Horácká Slavia Třebíč, jež si v předstihu zajistila předkolo play-off. Utkání bude navíc spojeno s dobročinnou akcí, v níž budeme společně bojovat pro Ingrid (více v samostatném článku). Buďte u toho!

 
SK TRHAČI KADAŇ vs SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ
15. místo
42 bodů
POZICE10. místo
101 bodů
122:255SKÓRE174:146
13,06 % – 80,75 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ23,28 % – 84,29 %
970 tr. minutTRESTNÉ MINUTY565 tr. minut

TRHAČI SE VRÁTILI ZE SOKOLOVA BEZ BODŮ

Černožlutým se v poslední době nedaří sbírat body. Od únorové výhry nad Sokolovem zabředli do sérii porážek, aktuálně již sedm zápasů dlouhé.

V minulém kole zajížděli v notně okleštěné sestavě do Sokolova a domácí absenci klíčových hráčů Kadaně bez zaváhání využili. Horníci se ujali vedení již v první minutě a i ve zbytku duelu se jim dařilo navyšovat skóre, které se nakonec zastavilo na jednoznačných 8:0. „Za nás je to trpké hodnocení. Sokolov byl ve všem o třídu lepší. Bojovali, měli nasazení. My jsme se sem přijali asi jen sklouznout. Není k tomu co dodat. Baník nás jednoznačně ve všem přejel,“ lamentoval kadaňský lodivod Tomáš Hamara.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Galuška (26. Štěpánek) – D. Zeman, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka – Koblížek, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

TŘEBÍČ SI SUVERÉNNÍMI VÝKONY ŘEKLA O PLAY-OFF

Bílé hvězdy zaznamenaly poslední porážku na začátku února, kdy padly v Jihlavě. Od té doby se vezou na vítězné vlně, jež momentálně čítá jedenáct utkání.

Ve středu se na Vysočinu vydal Frýdek-Místek. Vstup do utkání měli lepší hosté, ale Třebíč třemi góly zvrátila na 3:1. Rysi se nicméně dokázali semknout a ztrátu dohnali, v nájezdech ale Horácké Slavii vystřelil bonusový bod za výhru 4:3 exkadaňský Szathmáry. „My jsme dneska trochu hořeli v běžných situacích, které jsme prohrávali nebo jsme na ně špatně reagovali. Tím pádem jsme museli hodně puků získávat a bojovat o ně, což nás stálo síly,“ všímal si na hstrebic.cz asistent trenéra Jaroslav Barvíř.

    Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

    Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, Čejka, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – D. Michálek, Václavek, Ferda – Podlaha, Král, Kratochvíl.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS OVLÁDLA TŘEBÍČ

Na poslední výjezd do KHNP Areny v rámci 51. kola nevzpomínají kadaňští v dobrém. Po první dvacetiminutovce dvougólový náskok domácích nebyl tak citelný a nic nebylo ztraceno, ovšem v prostřední části Bílé hvězdy poslaly za záda Olivera Štěpánka další čtyři přesné zásahy. Na straně Kadaňských se prosadil jakožto jediný úspěšný Josef Rindoš, pro kterého to byl první gól v právě probíhající sezoně. Své vítězství Třebíč v závěrečné třetině okořenila dalšími pěti góly, celkově Trhače přehrála 11:1.

KADAŇ vs. TŘEBÍČ
Jakub Neužil - 91,10 %
Oliver Štěpánek - 88,54 %
BRANKÁŘIPavel Jekel - 91,70%
Dominik Svoboda - 90,33%
Jaroslav Kůs
37 bodů (10+27)
PRODUKTIVITA Lukáš Nedvídek
45 bodů (19+26)
František Wágner
19 gólů
GÓLYLadislav Bittner
20 gólů
Jakub Trefný
29 asistencí
ASISTENCELukáš Nedvídek
26 asistencí
Jaroslav Kůs
911/472 – 51,80 %
VHAZOVÁNÍ Ladislav Bittner
758/406 - 53,56 %
Štěpán Čech
41 zbl. střel
ZBLOKOVANÉ STŘELYKarel Nedbal
63 zbl. střel
Michael Foltýn
191 tr. minut
TRESTNÉ MINUTYKarel nedbal
52 tr. minut
Jakub Trefný
24:05 min/z
ČAS NA LEDĚŠimon Szathmáry
24:49 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM