" />

Ohlédnutí za sezonou 2019/20

Jiří Novotný | 17.03.2020 | |

Ohlédnutí za sezonou 2019/20

K a d a ň - Po loňském "nultém" ročníku, před jehož začátkem dlouho visely otazníky nad budoucnosti hokeje v Kadani, odehráli Trhači svou v podstatě první plnohodnotnou sezonu od ukončení spolupráce s Chomutovem. Pojďme si ji společně zrekapitulovat.

 

PŘÍPRAVNÁ FÁZE

„Hokej v Kadani bude. Přihláška do první ligy je podaná a určitě nechceme mít stejnou sezónu, jako byla ta předchozí," zahlásil již na začátku června sportovní manažer Petr Klíma a všem fanouškům Trhačů spadl kámen ze srdce. „Momentálně začínáme prakticky od nuly. Jedinými našimi hráči jsou zatím František Wágner a Jakub Trefný – právě od něj se bude odvíjet skládání kadaňského A-týmu,“ doplnil.

Nové akvizice, ale i známé tváře se skutečně začaly na kadaňském stadionu záhy objevovat. Černožlutí navázali spolupráci s pražskou Spartou, což jim zajistilo přísun talentovaných mladíků, dříve dodávaných Piráty. Zajímavé novinky se odehrály také v realizačním týmu - nově jej doplnil dosavadní kouč sparťanské mládeže Tomáš Hamara, roli konzultanta přijal velezkušený Vladimír Růžička.

Změny nabídla i samotná Chance liga. Doplnil ji nováček ze Sokolova a přinesla nový herní systém v podobě rozdělení na dvě skupiny po polovině základní části.

V přípravných duelech se mladé kadaňské mužstvo dlouho hledalo. První výhru zaznamenalo až v sedmém utkání, kdy rozstřílelo 7:2 něměcké Crimmitschau. Na úspěch Trhači navázali v Klatovech, kde zvítězili 3:1. V následné generálce s Chomutovem padli po bojovném výkonu 4:2.

ZAČÁTEK SOUTĚŽE TRHAČI NEZACHYTILI

Úroveň Chance ligy se každým rokem zvyšuje, o čemž se Kadaňští přesvědčili hned na začátku nového ročníku. Po prohře v Jihlavě jim sedmigólový příděl uštědřily České Budějovice i Přerov. Následně vyválčili bod v derby s Piráty, avšak na další si museli počkat až do půlky října. Na rozdíl od loňského roku však neplatili za otloukánky soutěže. Lépe se totiž nevedlo ani Sokolovu, jenž po postupu z druhé ligy nedokázal srovnat krok s profesionální soutěží.

Kromě povedené autogramiády a představení nových dresů bylo hlavní zprávou měsíce září potvrzení návratu Romana Chlouby do kadaňských řad. Elitní forvard před sezonou posílil Prostějov, nakonec se ale vrátil do důvěrně známého prostředí.

První tříbodového přísunu se Trhači dočkali v 16. kole, kdy na svém ledě přetlačili Jihlavu. Ta se později ukázala jako oblíbený soupeř Kadaně, na níž si bývalý armádní klub vylámal zuby ještě dvakrát. V následujících kolech získali skalp Poruby, Sokolova a Benátek.

Velkou vzpruhou byl říjnový příchod gólmana Jakuba Neužila, jenž přinesl větší jistotu do brankoviště. Z Kadaně naopak odešel Vladimír Růžička, jehož novým působištěm se stal Hradec Králové.

VE DRUHÉ POLOVINĚ PŘIŠLY VÝHRY I POSUN TABULKOU

Po třiceti odehraných kolech se Chance liga rozdělila na dvě osmičky. Trhači uvízli ve skupině poražených, ale ani ta nutně neznamenala konec naději, nabízela totiž dvě vstupenky do předkola play-off. Cíle Kadaně byly o něco střízlivější: utéct poslednímu Sokolovu a dohnat ústecký Slovan. To se nakonec podařilo, ačkoliv si Ústečané díky lepšímu finiši vzali 14. místo zpět.

Na začátku prosince se v kadaňské sestavě objevil nenápadný mladík Jurij Žolobov. Díky předchozí adrese v Bílině nepřišel s žádnou pompou, ale záhy se ukázalo, že Trhači s rodákem z Omsku trefili jackpot. Po 7 utkáních měl na kontě 7 bodů, což neuniklo ani Litvínovu, v jehož dresu si později vyzkoušel extraligu.

Pravděpodobně nejlepší formu měli Kadaňští během vánočních svátků. Zaznamenali třízápasovou sérii výher, ve které vyhráli v Prostějově, se Sokolovem a především zdemolovali 9:4 Ústí nad Labem. Ve skvělých výkonech pokračovali i v novém roce. Nejprve zdolali Jihlavu, posléze přehráli 3:0 Prostějov. Na konci ledna si v rámci další třízápasové série výher vyšlápli na Třebíč, Jihlavu a Benátky. V únoru už lehce sundali nohu z plynu, ale stačili ještě vyzrát na Ústí a Sokolov, i díky čemuž udrželi horníky za zády. Závěr sezony navíc zpestřila charitativní akce, během níž se podařilo vybrat 26 400 korun na konto Ingrid Dvořákové.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM