Trhači napodruhé ústecký Slovan nezdolali

Sabina Nováková | 18.08.2020 | |

Ú s t í n/L a b e m / K a d a ň - Trhači to neměli na již čtvrté přípravné utkání daleko, čekal je soupeř z Ústí nad Labem. Ještě do začátku druhé dvacetiminutovky to vypadalo poměrně slibně, to když Roman Chlouba smazal náskok domácího Slovanu na remízový stav. Ovšem zbytek zápasu již patřil domácímu kádru, který překonal Miroslava Hanuljaka ještě pětkrát. Poslední kosmetickou úpravu pak na čtyřbrankový rozdíl provedl čtrnáct vteřin do konce utkání Jakub Veselý.

0.kolo, úterý 18.8.2020
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  6:2  (1:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 18. Protasenja (Pika, O. Bláha), 31. Havránek (Drtina), 34. Čermák (Grim), 36. Protasenja (Zich), 38. Severa (Čermák, Havránek), 56. Stříbrný (Furch, Vala) – 21. Chlouba (Trefný), 60. Veselý (Bucek, Homer). Rozhodčí: Biedermann, Domský – Zítka, Janíček. Vyloučení: 5:12, navíc Havránek (UNL) a Foltýn (KAD) 5 + OK za hrubost. Využití: 2:0 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz – Drtina, Havránek, Brož, Vala, Pika, Zich, Mareš – Matějček, Trávníček, Severa, Furch, Tůma, Stříbrný, Protasenja, Bláha O., Tlačil, Čermák, Grim, Eret
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Kottek, Trefný, Havlín, Havel, Smutný, Seemann, Foltýn – Chrpa, Chlouba, Müller, Svoboda M., Šmida, Zabloudil, Koblížek, Morong, Svoboda J., Homer, Bucek, Veselý

Domácí Slovan vstoupil do utkání s velkou ofensivní chutí a hned v první pětiminutovce měl tři velké šance. Postupně však nedokázali rozsvítit červené světlo Jevgenij Pika, Štěpán Matějček a ani zkušený Michal Trávníček. Hosté z Kadaně poprvé pořádně prověřili novou posilu v brankovišti Slovanu, Marka Schwarze v deváté minutě. Brankář se zkušenostmi z NHL však efektivně a zároveň efektně svou maskou vyrazil střelu Matěje Moronga. V polovině první třetiny přišla velká šance Slovanu v podobě dvojnásobné přesilové hry. Tu však domácí přes několik šancí nedokázali za minutu a pět vteřin zužitkovat. Červené světlo za Hanuljakem rozsvítil až v osmnácté minutě po překvapivé otočce zpoza branky Anatolij Protasenja – 1:0! V závěru periody ještě ujel v oslabení sám na Hanuljaka Štěpán Matějček, nicméně svou střelu poslal pouze do vyrážečky hostujícího strážce branky.

Do druhé třetiny vlétli hostující Trhači. Hned v osmnácté vteřině propálil Marka Schwarze ranou z úhlu Roman Chlouba a srovnal stav utkání – 1:1. Těsně před polovinou utkání dostal Slovan podruhé v utkání možnost dvojnásobné přesilové hry a tentokrát ji dokázal zužitkovat. Krásnou ranou švihem se prezentoval Štěpán Havránek - 2:1. Domácí poté roztočili brankový kolotoč. Tři minuty nato se trefil po dokonalé přihrávce Tomáš Čermák, jenž uklízel do odkryté branky – 3:1. Neuběhly ani další tři minuty a individuální akcí se protáhl do pásma Anatolij Protasenja a trefil přesně – 4:1. Slovan však ještě neměl dost a skvělou prostřední část hry zakončil bekhendovým zasunutím za tyč Jiří Severa – 5:1.

V úvodu závěrečné periody měl Slovan k dispozici dvě přesilové hry, ale asi největší šanci nedokázal využít Štěpán Havránek. Asi nejlepší formace domácích v čele s Anotolijem Protasenjou si vytvořila poté velký tlak, ale brankář Hanuljuk odolal. Po faulu Trefného měl Slovan další možnost přesilové hry, a přesto, že držel Trhače dvě minuty v jejich obranné třetině, skórovat nedokázal. Nakonec se přeci jen domácí dočkali ve třetí třetině a na tenisové skóre upravil z před brankového prostoru Josef Stříbrný, jenž si tak připsal premiérovou branku v dresu Slovanu - 6:1! V závěru ještě došlo na boxerskou vložku, když do sebe pustili Štěpán Havránek a Michael Foltýn, jenž v pěstním souboji ústeckého rivala zdolal. Těsně před závěrečnou sirénou ještě mírnil prohru Trhačů Jakub Veselý, který dal závěrečné razítko na dnešní výsledek.

Tomáš Suchánek

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): „Bylo to pro nás další přípravné utkání, kde jsme zkoušeli nové variace sestavy. Hlavní bylo, že jsme začali dělat nové věci, které trénujeme na tréninku a taky se střelecky prosadili, kdy jsme vstřelili šest branek a měli spoustu dalších šancí. Šance samozřejmě byly i na druhé straně, což k hokeji patří a já jsem rád, že jsme ty naše využili a kluci se trochu v koncovce uklidnili.“

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Myslím, že není moc co hodnotit. Domácí byli jasně lepší, zejména potom v druhé třetině a zaslouženě vyhráli. Byli jsme velice nedisciplinovaní, měli spoustu vyloučení a s takovou disciplínou se vyhrávat zkrátka nedá.“