První utkání v roce 2021 a s ním severočeské derby

Sabina Nováková | 03.01.2021 | |

Ú s t í n / L a b e m / K a d a ň - V novém roce se Trhači jako první představí na ledě Ústí nad Labem. Soupeři poslední utkání nevyšlo a s rokem 2020 se tak rozloučil s porážkou proti Kolínu. Naopak Trhači si na půdě Šumperka zlepšili chuť střeleckým koncertem, když zvítězili čtyřgólovým rozdílem.

Z PĚTI POSLEDNCHÍ DUELŮ ÚSTEČTÍ USPĚLI DVAKRÁT

V prvním prosincovém duelu se Severočeši utkali s Třebíčí, která ale soupeře k ničemu nepustila a zvítězila 4:0. Ani výjezd do Sokolova body pro Ústí nad Labem nepřinesl - 3:1. Vítězství se Slovan dočkal v souboji se Vsetínem 3:2 a na ledě Havířova 2:1. V posledním doposud odehraném zápase si Ústečtí neporadili s Kolínem 2:4.

KADAŇ SI ZASTŘÍLELA V ŠUMPERKU, SLOVAN PADL S KOLÍNEM

Slovanu duel s Kozly nezačal dobře již od první třetiny, ve které Ústečtí prohrávali již o tři branky. Gólově vstoupili do prostřední části opět jako první domácí hráči z Kolína. Na tuto akci již svěřenci dokázali odpovědět a snížit tak náskok svého soka. Stav zápasu kosmeticky upravil v devětapadesáté minutě momentálně nejúspěšnější hráč Slovanu Michal Trávníček.

Poslední sestava HC Slovan Ústí nad Labem:

Hamalčík – Voženílek, Brož, Havránek, Drtina, Vala, Pika, Zich – Pšenička, Vrdlovec, Tůma – Trávníček, Matějček, Severa – Bláha, Szturc, Protasenja – Grim, Furch, Tlačil.

Úvodní branky se ve druhé minutě chopil Tomáš Koblížek, avšak v téže třetině dokázali Draci skóre srovnat. Netrvalo to dlouho a Kadaňští opět zásluhou Matěje Moronga znovu vedli. Dvě minuty nato po přesné střele Marcela Kottka měli Trhači náskok 3:1. To bylo impulsem pro soupeře, jenž opět snížil na odskok jednoho gólu. Dvoubrankové vedení znovu vrátil svému týmu Radek Havel, další přesný zásah přidal Vladislav Houška. V závěrečné periodě došlo i na ránu nejproduktivnějšího hráče Trhačů Romana Chlouby. Minutu po něm se po delší odmlce radoval Šumperk a snížil rozdíl na 3:6. Poslední třešničky na černožlutém dortu se chopil střelec první branky Tomáš Koblížek a stanovil finální výsledek 7:3.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Hanuljak – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Kubát, T. Běhula, Havlín, Karmaškov – J. Svoboda, Chlouba, Bucek – Morong, Koblížek, Houška – M. Svoboda, Homer, Hradecký.

Oba kádry ze severu Čech se spolu v ligové části Chance ligy vzhledem ke koronavirové situaci ještě neutkaly. Poslední záznam tak pochází z přípravné fáze, kdy si Severočeši úspěch férově rozdělili. V prvním přátelském utkání zvítězili Trhači 3:1, v druhém se již radovalo Ústí nad Labem z výsledku 6:2.