J. Trefný: „Musel jsem se vrátit k tomu, co mám rád.“

Sabina Nováková | 10.03.2021 | |

J. Trefný: „Musel jsem se vrátit k tomu, co mám rád.“

K a d a ň - Trhači mají za sebou sezónu 2020/2021, kterou v čele vedl kapitán Jakub Trefný. I právě devětatřicetiletého rodáka z Loun omezil covid v rámci jeho působení u Trhačů. Pro Jakuba Trefného to byla již jedenáctá sezóna, ve které oblékl černožlutý dres, sám zmínil, že u hokeje by ještě rád zůstal a dotáhl to k 1000. utkání v Chance lize, pokud bude mít možnost. V právě dokončené sezóně si kadaňský obránce připsal tři branky a sedm asistencí.

 

Jak zpětně hodnotíte poslední domácí duel proti Vsetínu?

Ze začátku to nebylo vůbec špatné. Vsetín měl za sebou dlouhou cestu, čehož jsme měli využít a vlítnout na ně. To se nestalo a dostali jsme dva góly. Pak už se to vezlo.

Chvíli jste hráli pouze na tři lajny. Je to pro vás lepší?

Pro mě určitě. Jsem radši, když se točím na tři lajny a jsem jednoduše v tempu, než hrát na lajny čtyři a nebýt v tempu. Je důležité, abych se dostal do hry. Myslím si, že to jsme se přesto dostali všichni, ale nakonec to nevyšlo s ohledem na bodový zisk.

Nastupovali jste i s poslední obrannou dvojicí...

Ano, vždycky se každá lajna střídáme. První dvacetiminutovku jsme se střídali my, druhá lajna, poté první a takhle se to pořád točí.

Věřili jste si na Valachy po předchozích poměrně vyrovnaných duelech, například s Kladnem?

No věřili… Podařilo se nám zahrát dobře dvakrát. Zahráli jsme dobrý zápas s Kladnem a pak v Přerově, ale musíme dělat to, co máme. Pak si zase dělal každý co chtěl a taky to tak následně vypadá. To má pak vliv na výsledek a na samou hru. Každý si pak řekne, že je Kadaň poslední, že se nám nediví. Ale například s tím Kladnem a Přerovem to tak vůbec nebylo a nevypadalo to tak špatně. Je to škoda.

Bral jste poslední duel na domácí půdě jinak než jiné klání?

Tolik jsem to upřímně nevnímal, byl to pro mě klasický zápas.

Radši byste v hokeji pokračoval, nebo jste rád, že si již můžete po sezóně odpočinout?

No určitě bych hrál, někde výše, ale už to bylo dlouhé. Byla taková rozkouskovaná, bylo to celkově hodně divné, celá sezóna.

Když covid narušil průběh soutěže, po obnovení jste chvíli týmu chyběl kvůli práci. Uvažoval jste, že už se k hokeji nevrátíte?

Neuvažoval, protože mi hokej chyběl. Musel jsem se vrátit k tomu, co mám rád.

Na domácím ledě jste v celém ročníku zvítězili pouze jednou za tři body...

Absolutně netuším, čím to je. Měli jsme v týmu hodně mladých hráčů, kteří se mají ještě co učit. Musí dělat to, co se jim říká, co mají. To bohužel kluci nedělali a také to tak vypadalo.

Zvládl jste přes tuto náročnou sezónu zachovat pozitivní mysl a motivovat jako kapitán dále mladé svěřence?

Ale jo. Bylo to sice těžké, ale snažil jsem se.

Do tisícovky utkání v prvoligové soutěži vám jich schází už jen pětačtyřicet. Máte v plánu tohoto čísla dosáhnout?

Jó, tak to já ještě nevím. Jestli bude zájem a dostanu smlouvu, tak možná i ano. (směje se)

Příští rok se padá. Co na to říkáte?

Je to jedině dobře. Konečně bude o co hrát a bude to takové napínavější a bude to i jinak vypadat. Určitě jsem pro to, aby se padalo, ať je to zajímavější.

Jak jste vnímal uplynulý ročník soutěže?

Bylo to divné, hlavně i bez diváků. Když se někam přijelo a čekal tam na nás jen prázdný zimní stadion, to bylo takové smutné. Už aby to skončilo, je to strašné.

Foto: Dalibor Kachlík a Roman Dušek

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM