Petr Klíma vítá Vladimíra Růžičku v Kadani

Redakce | 04.08.2021 | |

Petr Klíma vítá Vladimíra Růžičku v Kadani

Vítěz Stanley Cupu Petr Klíma a kapitán olympijských vítězů Vladimír Růžička jsou velcí hokejoví kamarádi a nyní se jejich cesty znovu střetly. Vladimír Růžička se stal trenérem Kadaně a od nové sezóny spolu budou tyto dvě hokejové persony opět spolupracovat.

 

Vladimír Růžička již v Kadani působil předloňské léto jako týmový konzultant, následně však vyrazil za extraligovou štací do Hradce Králové, odkud se vrátil opět do Kadaně, tentokrát již jako trenér a v úterý 3. srpna odkoučoval první přípravný zápas v Sokolově.

„Vláďu vnímám jako jednoho z nejlepších hráčů Československa a nejlepších trenérů v rámci Evropy. Pro Kadaň je velkým povzbuzením a úspěchem, že zde trenér takového formátu je,“ shrnul majitel SK Trhači Kadaň.

Slova majitele Petra Klímy potvrzují jak hráčské, tak trenérské úspěchy Vladimíra Růžičky. Během aktivní kariéry hráče získal například titul mistra světa, ale hlavně z pozice kapitána vedl národní tým v legendárním Naganu. Jakožto trenér je držitelem dvou extraligových titulů se Slavií Praha, stejný počet titulů pak také jako hlavní trenér národního týmu.

Foto: Tomáš Bouda (www.hcsokolov.cz)

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM