SK Trhači Kadaň se po 23 letech loučí s první ligou

Klub | 10.11.2021 | |

SK Trhači Kadaň se po 23 letech loučí s první ligou

K a d a ň – Trhačská sezóna 2021/2022 má o něco více hořkou chuť než doposud a než kdokoliv čekal. Vedení klubu SK Trhači Kadaň se rozhodlo ke kroku, který vedl k odhlášení ze soutěže Chance liga z ekonomických důvodů.

 

Razantní krok s ještě razantnějším závěrem. Trhači po odehrané třetině zápasů již k žádnému nenastoupí. Majitel Petr Klíma své rozhodnutí oznámil ve středu 10. listopadu dopisem na ČSLH, který toto stanovisko přijal. V Kadani tak zůstane již pouze tým B SK Kadaň, který se nyní díky této změně stává A-týmem.

Své k tomu sdělil i samotný majitel a generální manažer klubu SK Trhači Kadaň Petr Klíma. „Klub se dostal do situace, která pro nás již nebyla únosná. Vzhledem k tomu, že nám vypadl generální sponzor, který nenaplnil vzájemnou dohodu z měsíce dubna 2021. I proto jsme se z finančních důvodů, k čemuž nepřispěla ani celosvětová situace spojená s covidem, rozhodli k předčasnému ukončení a odhlášení z Chance ligy. Tím, že se odstoupilo z druhé nejvyšší soutěže, ve které mimochodem Kadaň působila 23 let, licence propadá do krajského přeboru. Ten však Kadaň již hraje, a to tým B, jenž se přejmenuje díky odchodu Trhačů na A-tým. Celé mě to mrzí i vůči mládeži. V posledních letech nastala situace taková, že do zápasů nastupovalo minimum domácích hráčů, tedy odchovanců. S čímž souvisí i podpora samotného hokeje již od mládí. Dokud se ČEZ nezapojí do sportu v našem regionu jako tomu bylo dříve, bude to pro děti a budoucí generace velmi špatné,“ shrnul.

Přesto obrovské poděkování patří všem partnerům, kteří kadaňský hokej podporovali do poslední chvíle a po dobu všech let, kdy Kadaň působila v první lize. Bez významné podpory města Kadaň a samozřejmě dalších sponzorů, kteří při nás stáli, by hokej v Kadani už dávno nebyl. Městu Kadaň bych tak chtěl vyjádřit obrovské díky. To však patří i všem, kteří na Trhače nezanevřeli a podporovali nás do posledního utkání. Děkujeme,“ uzavřel.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2022   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM