Kadaň si poradila s Kláštercem v nájezdech

Redakce | 23.10.2022 | |

K l á š t e r e c n / O h ř í / K a d a ň - K prvnímu víkendovému zápasu Kadaň zajížděla do nedalekého Klášterce nad Ohří. Neuběhlo ani devět minut a domácí už vedli o tři branky. Nepovedenou třetinu lehce zachránil využitou přesilovou hrou Hrdlička. Druhou třetinu začali domácí lépe a znovu vedli o tři trefy. Na to hosté zareagovali dvěma přesilovkovými góly z hole Hrdličky a Jaroše. Těsný stav nevydržel dlouho, protože Klášterec rychle odpověděl a navíc domácí veterán Suk z úniku poslal Klášterec znovu do tříbrankového vedení. S tím se nesmířil kadaňský Hrdlička, který v poslední minutě třetí třetiny uzavřel hattrick. Třetí třetina patřila Kadaňským, kteří v ní v rychlém sledu vsítili tři góly zásluhou Jaroše, Cestra a Novotného a dlouho to vypadalo, že si Kadaň připíše tři body. Na konci zápasu Klášterec odvolal gólmana a risk mu vyšel, jelikož Hartman od modré propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal zápas do prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem kadaňský Kulich a derby tak skončilo 7:8 po nájezdech. V neděli Kadaň sehraje další zápas na ledě donedávna druholigové Bíliny.

9.kolo, sobota 22.10.2022
HC Klášterec nad Ohří - Sportovní klub Kadaň  7:8sn  (3:1, 3:3, 1:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Bečka (Barantál, Vlastník), 8. Dautovský (Döring), 9. Bečka (Neuman, Vlastník), 22. Dautovský (Barantál, Döring), 28. Vlastník (Neuman, Bečka), 35. Suk (Barantál), 59. Hartman (Neuman, Bečka) – 18. Hrdlička (Holan), 27. Hrdlička (Macháček), 28. Jaroš (Novák), 40. Hrdlička (Nguyen), 41. Jaroš (Cestr, Stoklásek), 44. Cestr (Stoklásek), 47. Novotný (Macháček, Šmejc), rozh. náj. Kulich (TS). Rozhodčí: Biedermann — Bláha, Zítka. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 131. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 6:3, 6:7, 7:7, 7:8.
HC Klášterec nad Ohří: J. Tichý — Svoboda, Barantál, Blažek, Barantál — Chlouba, Neuman, Suk, Vlastník, Hartman, Bečka, Döring, Dautovský, Danyo
Sportovní klub Kadaň: D. Svoboda — Holan, Cestr, Novák, Petrásek, Machyna, Krása — Bartók, Toman, Nguyen, Stoklásek, Kulich, Hrdlička, Jaroš, Krpenský, Macháček, Novotný, Šmejc