Rozjetou Kadaň čeká domácí derby s Kláštercem

Jiří Novotný (KAD) | 24.11.2022 | |

Rozjetou Kadaň čeká domácí derby s Kláštercem

K a d a ň - Základní část letošní sezony se pomalu překlápí do své druhé poloviny a černožluté v sobotu čeká další utkání, v němž před domácím publikem vyzvou klášterecké Tygry. Duel startuje již v 16:00, všichni hokejoví příznivci jsou srdečně zváni.

 

Kadaňští se po 11 odehraných zápasech usadili na 4. pozici sedmičlenného pelotonu krajské ligy. V základní hrací době zvítězili čtyřikrát, dvakrát v nastavené hrací době. Pětkrát pak odešli z utkání s prázdnou. Pochlubit se mohou vynikající produktivitou; 81 vstřelených branek je skvělou vizitkou kadaňské ofenzivy. Suverénní Roudnice dosud vsítila o pouhé 4 branky více.

Ofenzivním tahounem Kadaně je Lukáš Hrdlička. Elegantní forvard dosud posbíral 22 kanadských bodů (15+7), což jej řadí mezi elitu soutěže. Následuje Jaroslav Kulich 9+7) a patnáctibodoví Filip Šmejc s Janem Stokláskem.

Černožlutí dlouho střídali výhry s porážkami, zápasy končily těsnými rozdíly a nedařilo se jim najít ideální rytmus. Na konci října po nájezdech zdolali Klášterec, ale pak si dvakrát vylámali zuby na Bílině. S Draky sídlícími pod ikonickým vrchem Bořeň je to složitější - tamní lázeňské město se pro letošní sezonu s nadsázkou proměnilo v hlavní město hokeje v kraji, neboť přihlásilo mančafty dokonce dva. V tomto případě se jednalo o loňského odpadlíka z 2. ligy a někdejšího importéra ruských hráčů. Právě bílinskou cestou se v Kadani objevila někdejší kometa Jurij Žolobov. Druhý oddíl, "původní" Bílina, jenž hraje pod hlavičkou mládeže, se po mnohaleté odmlce znovu zformoval teprve v létě, kdy byla budoucnost výše zmíněného subjektu nejasná.

V uplynulých dvou kolech měla Kadaň na programu duely s Lovosicemi a právě Bílinou - mládeží. A protože Lovosice stále čekají na své první body a příliš se nedaří ani mladé Bílině, mohli černožlutí dostat svůj dieselový motor konečně do pořádných obrátek. A to se skutečně povedlo! Lovosického otloukánka přejeli 3:15, Bílinu 14:7. Do Klášterce tak vyslali jasný vzkaz, že jsou před vzájemným střetnutím v pořádném laufu.

Tytéž soupeře naposledy vyzval také Klášterec. Lovosice smetl podobně jako Kadaň, 10:3, avšak Bílina ml. jej dokázala pozlobit znatelně více a rozhodovat musely až samostatné nájezdy. Bonusový bod za výhru 4:3 nakonec zůstal v Klášterci.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2023   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM