Uhlídají kadaňští Davida Appela?

Macháček Jan | 27.11.2006 | |

Uhlídají kadaňští Davida Appela?

Černožlutí zajíždějí na led Brněnské Komety, kde je čeká silný soupeř z horních příček tabulky. V posledním vzájemném klání nastřílel černožlutým David Appel všechny tři branky. Kadaň bude chtít potrápit soupeře a v lepším případě přivést na sever Čech nějaký ten bodík. Držet palce jim můžete ve středu 29.listopadu v 18:00 hod.

 

Vzájemná bilance zápasů SK Kadaň – HC Kometa Brno

Sezóna 2006/2007

Nemastné, neslané utkání se v závěru změnilo na krvežíznivý hokej plný tvrdých střetů. Kometa sice dala první branku už v šesté minutě, ale domácí její nástup ustáli a pustili se do protiútoku. Herní styl se proměnil zhruba od poloviny zápasu, taktický a pro diváky nezajímavý hokej se změnil na dramatickou bitvu, kterou spustil také hlavní rozhodčí Bolina tím, že přestal trestat některé zákroky. Ve třetí třetině letělo na obě branky víc střel než za obě předchozí dohromady. Snahu domácích nakonec zhatil v posledních minutách brněnský útočník David Appel, který si na konto připsal všechny tři branky hostí.

Kadaň       -     Brno        1:3 

Sezóna 2005/2006

První dva souboje se nesly ve znamení slávy a vítězství Komety, která v úvodním klání na svém ledě přemohla Severočechy poměrem 6:2. Ani druhý zápas nevedl k plnohodnotnému bodovému zisku. Hokejisté Kadaně rozehráli zápas více než dobře, vedli již 2:0, avšak hosté dokázali ještě v 1. třetině utkání otočit a nakonec i vyhrát stavem 2:4. Napotřetí se příznivci černožlutých mohli konečně radovat. Potěšení bylo o to větší, že se jednalo o první venkovní výhru po dlouhých 10 měsících a navíc s vychytanou nulou. V posledním duelu tohoto roku se domácí pokoušeli srovnat skóre vyhraných zápasů na 2:2. Po základní hrací době naděje ještě stále žila, ale ne příliš dlouho. Přeci jenom to byla právě Kadaň, která lovila puk ze své sítě.

Brno        -     Kadaň        6:2
Kadaň       -     Brno        2:4
Brno        -     Kadaň        0:2
Kadaň       -     Brno        3:4 pp

Sezóna 2004/2005

Na rozdíl od Kadaně se tým z opačné strany republiky podíval v loňské sezóně do play-off. Ve vzájemných zápasech s Kadaní bylo Brno jen jednou neúspěšné, a to hned v prvním duelu na našem ledě. O vítězství 2:0 se svými góly postarali Milan Vobořil a Michal Polák a samozřejmě i Petr Jež vychytanou nulou. Na další zápasy už kadaňští fanoušci nevzpomínají s nadšením. V Brně Severočeši prohráli 2:1, 4:2 a na svém zimním stadionu 3:1.

Kadaň       -     Brno        2:0
Brno        -     Kadaň        2:1
Kadaň       -     Brno        1:3
Brno        -     Kadaň        4:2

Sezóna 2003/2004

Obsazení poslední pozice v lize určitě nepatří k chloubám žádného týmu. O tom, že se našemu soupeři skutečně nic nedařilo svědčí i zápasy s kadaňskými hokejisty. V prvním utkání dostala Kometa na cestu domů příděl 6 branek. Nulu po zápase měl na svém kontě Michal Fikrt. Domácí vítězství jsme dokázali potvrdit i na ledě hostí. Jednalo se sice o zápas mnohem vyrovnanější, ale opět s vítězným koncem pro Severočechy. Rozhodující gól na 5:4 vstřelil Petr Kukla. V této sezóně se hrálo ještě na 40 zápasů a k dalšímu střetnutí v druhé části ligy již nedošlo.

Kadaň        -     Brno         6:0
Brno        -     Kadaň        4:5

Výkony Komety v letošní lize

Již od samotného začátku sezóny Kometa dokazuje, že se s ní musí počítat. Body sbírá pravidelně doma i venku a občasné porážky si celkem rovnoměrně prokládá vždy dvěma až třemi výhrami v řadě. Zatím nejdelší šňůru vítězství vyrobila mezi druhým a osmým kolem, kdy sedmkrát za sebou vyhrála včetně dvou výher v prodloužení. Ve všech třech posledních kolech Brno bodovalo naplno. V Rondu na Kometu nestačila Jihlava (9:2), v Ostravě Sareza (2:3) a v posledním kole slavili v Brně vítězství nad Olomoucí (2:1). Kometa prohrála v základní hrací době pouze tři utkání, což je nejméně ze všech týmů. Nejvyšší porážku zaznamenala hned v prvním kole doma s Hradcem Králové (1:3), další dvě porážky se dostavily na Vysočině, jmenovitě v Jihlavě (2:0) a v Třebíči (1:0). Alespoň v prodloužení nebo na samostatné nájezdy pokořily Kometu ještě Ústečtí Lvi v Brně (3:4p), na domácích ledech pak ještě Havířov (2:1sn) a Chomutov (5:4sn). Zajímavostí je, že Jihomoravané jsou velmi nebezpeční i při vlastním oslabení. Počet gólů, které dokázali za této situace nasázet soupeři je obdivuhodný - byl jich již rovný tucet a i v této statistice jsou nejlepší. Další úspěšní Hradec s Chomutovem dokázali skórovat při oslabení “pouze” osmkrát, zbytek pelotonu šestkrát a méně. V poslední utkání podlehla kometa v Ústí (3:2).

Statistiky

Otázku obsazení gólmanského postu je v Kometě zbytečné vznášet. Jasným vládcem brněnské branky je Pavel Maláč, jenž kroutí již svojí třetí sezónu v Kometě. Díky svým statistikám (2,04 a 93,99%) zaujímá v obou kategoriích třetí příčku, v obou případech po nejlepším Zikmundovi a Hylákovi. Obranným řadám vévodí duo Jiří David s Petrem Martínkem. Oba si připsali shodně sedm bodů (2+5). Neskutečných 121kg vážící obr Martínek zároveň plní roli zlého muže. Se 71 trestnými minutami je v tom z brněnského týmu “nejlepší“. Pochvalu zaslouží za svou spolehlivost Alexandr Lhotský. Kometa se může pyšnit vyrovnanou pěticí forvardů. Nejproduktivnější je se čtyřiadvaceti body Miroslav Barus (10+14). V těsném odstupu pak defiluje dvacetibodový Daniel Hodek (5+15), dále pak Michal Černý (12+7) a David Appel (14+5). Pětici uzavírá osmnáctibodový Patrik Moskal (8+10).

Sestavy z posledních utkání

Brno: Maláč - Malena, Špelda, David, Martínek, Vyhlídal, Karlíček - Černý, Brančík, Moskal - Hodek, Hruška R., Barus - Appel, Hruška J., Staněk - Obdržálek, Sojčík, Šúrek.

Kadaň: Slipčenko - Pospíšil, Chotaš, Spitzer, Staněk, Hlubuček, Hlavatý, Tvrdek, Hlusička, Metlička, Žák, Derfler, Postl, Polanský, Veverka, Kajer, Kepl, Krpenský, Hobl.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM