Kadaň se pokusí zastavit boleslavský rychlík

Jakub Coufal | 08.12.2006 | |

Domácí utkání proti Boleslavi se ponese v premiérové atmosféře. Mezi tyčemi se poprvé na domácím ledě představí Kamil Jarina. Spolu se svým týmem se bude snažit vyzrát na houževnaté hosty z Boleslavi, kteří potřebují bodovat, aby si udrželi kontakt se špičkou tabulky. První domácí klání 3. čtvrtiny ligy je naprogramu v sobotu 9. prosince od 17:00.

MLADÁ BOLESLAV
9. prosince 2006 - 17:00
BK Mladá Boleslav 28. kolo SK Kadaň
5. (52 bodů) Umístění 9. (33 bodů)
15-2-3-7 Celková bilance 10-1-1-15
4. (32 bodů) Umístění doma 11. (22 bodů)
9-2-1-2 Bilance doma 7-0-1-5
5. (20 bodů) Umístění venku 9. (11 bodů)
6-0-2-5 Bilance venku 3-1-0-10
Petr Lipina (8+23) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (11+12)
Martin Piecha (17) Nejlepší střelec Petr Derfler (11)
Petr Lipina (23) Nejvíce asistencí Petr Derfler (12)
Richard Bauer (5+8) Nejproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (7+8)
Richard Bauer (+8)
Boris Majeský (+8)
Nejlepší hráč v +/- Pavel Metlička (+8)
Lukáš Pulpán (+8)
Václav Drábek (-4) Nejhorší hráč v +/- Miloš Kajer (-8)
Nejlepší obránce v +/- Lukáš Pulpán (+8)
Václav Drábek (-4) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-5)
Petr Štrach (60) Nejtrestanější hráč Petr Derfler (66)
Petr Štrach (60) Nejtrestanější obránce Radek Hlavatý (61)
Filip Šindelář (91,75%)
Martin Altrichter (92,77%)
Úspěšnost gólmanů Kamil Jarina (97,65%)
Robert Slipčenko (90,85%)
Filip Šindelář (2,28)
Martin Altrichter (2,41)
Průměr obdržených branek Kamil Jarina (1,01)
Robert Slipčenko (3,14)
0 Čistá konta 2

Aktuální výkony boleslavského kádru

Soupeři z města automobilů se v poslední době vesměs daří. Naposledy prohrál v půlce listopadu v Třebíči. V posledním kole sice ztratil bod s Ústeckými Lvy, přesto dokázal vybojovat vítězství v nájezdech.

Poslední vzájemné zápasy

Ve dvou dosavadních zápasech tahali Severočeši vždy za kratší konec lana. Poprvé se hrálo v Kadani, kde hosté třikrát vedli. Kadaň však stačila vyrovnat pouze dvakrát, a tak si po vyrovnaném boji odvezli veškeré body Boleslavští po výhře 2:3.
Ani napodruhé se bodovat nepodařilo. Severočeši si zápas prohráli prakticky v úvodu klání, když už ve 2. minutě prohrávali. Do konce třetiny přidala Boleslav i 2. gól. Kadaň vykřesala jiskřičku naděje při snížení na 2:1, na což zareagovali domácí zvýšením na konečných 4:1.

Sestavy z 27. kola

SK Kadaň: Jarina - Pospíšil, Chotaš, Spitzer, Kloz, Hluboček, Hlavatý, Staněk, Krpenský - Stavenský, Stehlík, Metlička - Tvrdek, Derfler, Postl - Polanský, Veverka, Kajer - Žák, Pražák, Hlusička.

BK Mladá Boleslav: Altrichter - Ťupa, Kolda, Jindra, Majeský, Bauer, Výborný, Štrach - Gombár, Zdráhal, Nouza - Kadlec, Koláček, Paroulek - Rozsíval, Lipina, Piecha - Dornič, Sýkora, Eiselt, Krupka M.