Ondřej Kříž, na něj by si Kadaň měla dávat velký pozor, protože se letos trefil i do naší svatyně. Ve druhé třetině sice Mora inkasovala, ale i tak dokázala remízu udržet. Olomouc kapitulovala s Ústím až na samostatné nájezdy. Dá se tak očekávat, že ani nám nedají Hanáci body zadarmo." />

Pomůže Kadani nová posila z Havířova Patrik Fink?

Katka Hodková | 20.12.2006 | |

Kadaň - Dnes večer sehraje "A" tým poslední zápas před vánoční pauzou. Na kadaňský led přijede Mora Olomouc, která sice okupuje konec tabulky, ale v posledních pěti kolech dvakrát bodovala a v minulém zápase potrápila favority z Ústí nad Labem. Kohouti dali do boje před domácím publikem skutečně všechno a v první třetině se ujali vedení nad Lvy 1:0 - skóroval nejproduktivnější olomoucký obránce Ondřej Kříž, na něj by si Kadaň měla dávat velký pozor, protože se letos trefil i do naší svatyně. Ve druhé třetině sice Mora inkasovala, ale i tak dokázala remízu udržet. Olomouc kapitulovala s Ústím až na samostatné nájezdy. Dá se tak očekávat, že ani nám nedají Hanáci body zadarmo.

KADAŇ
20. prosince 2006 - 18:00
SK Kadaň 32. kolo HC Olomouc
11. (35 bodů) Umístění 14. (25 bodů)
10-2-1-18 Celková bilance 7-1-2-21
12. (22 bodů) Umístění doma 14. (18 bodů)
7-0-1-7 Bilance doma 5-1-1-8
9. (13 bodů) Umístění venku 13. (7 bodů)
3-2-0-11 Bilance venku 2-0-1-13
12. (78 branek) Pořadí útoku 13. (63 branek)
11-12. (107 branek) Pořadí obrany 11-12. (107 branek)
Petr Derfler (11+12) Nejproduktivnější hráč Robert Najdek (3+17)
Petr Derfler (11) Nejlepší střelec Filip Smejkal (7)
Petr Derfler (12) Nejvíce asistencí Robert Najdek (17)
Lukáš Pulpán (7+8) Nejproduktivnější obránce Ondřej Kříž (5+6)
Jan Stehlík (+14) Nejlepší hráč v +/- Jiří Beroun (+3)
Miloš Kajer (-13) Nejhorší hráč v +/- Jozef Slaninák (-11)
Lukáš Pulpán (+6) Nejlepší obránce v +/- Ondřej Šmach (+2)
Ondřej Staněk (-9) Nejhorší obránce v +/- Michal Šafařík (-8)
Stanislav Stavenský (66) Nejtrestanější hráč Michal Šafařík (128)
Zbyněk Spitzer (67) Nejtrestanější obránce Michal Šafařík (128)
Robert Slipčenko (90,85%)
Kamil Jarina (95%)
Úspěšnost gólmanů Štefan Žigárdy (89,19%)

Poslední vzájemné zápasy

První letošní zápas mezi Kadaní a Olomoucí se odehrál na severu Čech. V 6. kole letošního ročníku si domácí poradili s Kohouty 3:1. Autorem dvou branek byli obránci – Trojovský a Pulpán. Třetí přidával až v závěru utkání Stavenský.

V 19. kole se Severočeši vydali na Hanou, kde zopakovali stejný výsledek a přehráli olomoucký kádr 1:3. Jako první se v přesilovce trefil Spitzer, druhou přidal Stehlík a výhru pojistil těsně před koncem do prázdné branky Pulpán.

Sestavy z 31. kola

SK Kadaň: Slipčenko (32.Tichý) - Pospíšil, Pulpán, Kloz, Spitzer, Hlubuček, Hlavatý, Staněk - Stavenský, Stehlík, Metlička, Heřman, Buchal, Postl, Polanský, Fink, Kajer, Pražák, Hlusička, Hobl.

HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Bartoň, Ondrušek, Šafařík, Vyrůbalík, Švrček - Slaninák, Ministr, Šimo, Čuřík, Najdek, Bouz, Bordowski, Hubáček, Zbořil, Šula.