Kadaň se pokusí přibrzdit rozjetý vlak Rebelů

Jakub Coufal | 18.09.2007 | |

Vesměs nevydařená příprava Havlíčkova Brodu je zapomenuta. Rebelové v čele se zkušenou posilou Hodkem vlítli do ligových soubojů jako utržení ze řetězu. Výsledkem je 2. místo bod za Chomutovem. Kadaňští rovněž předvádějí slibné výkony, ve kterých by rádi pokračovali i v Havlíčkově Brodě. Zda Severočeši přetrhnou šňůru neporazitelnosti Rebelů a potvrdí dobrou formu po výhře nad Hradcem, se fanoušci hokeje dozví ve středu 19. září od 18:00.

1. liga
Nejproduktivnější hráč Daniel Hodek (5+2)
Nejlepší střelec Daniel Hodek (5+2)
Nejvíce asistencí Vladislav Kubeš (2+4)
Úspěšnost gólmanů Stanislav Neruda (90,32%)
Průměr obdržených branek Stanislav Neruda (2,92)
* výhra - výhra prodl. - remíza - prohra prodl. - prohra

Přípravné zápasy Rebelů

Nepříliš pohledná bilance 3 výher k 9 prohrám nezdobí vizitku loňského nováčka. Z nemnoha povedených zápasů se nesmí zapomenout vyzdvihnout výkon ze Sazka Areny, kde Havlíčkobrodští podlehli po dlouhém boji až v prodloužení. Doma dokázali porazit ruský Orenburg, Jihlavu a Pelhřimov. V útoku se nejvíce dařilo domácí opoře Vladislavu Kubešovi s 9 body či Vargovi se 7. Asi nejdůležitější posila dorazila na led Rebelů těsně před zahájením 1. ligy. Výrazné oživení kádru zařídil ostřílený Daniel Hodek, jenž se stal spolu s Kubešem tahounem týmu.

Poslední přípravná klání:
8. zápas: Třebíč - H. Brod 5:3 9. zápas: Slavia - H. Brod 4:3pp. 10. zápas: Hradec - H. Brod 3:0 11. zápas: H. Brod - Jihlava 6:5sn. 12. zápas: H. Brod
- Třebíč 2:5

Start 1. ligy

Po 3 odehraných zápasech parádní 2. místo v tabulce a 8 bodů. Po "nezáživné" přípravě vlítli Rebelové do ligy s velkým nasazením. Z trojice utkání je přibrzdila pouze Mladá Boleslav, která si z Havlíčkova Brodu odvezla bod po prohraných nájezdech. Bývalý nováček si dále připsal cenný skalp na ledě Hradce Králové, doma v 1. kole přehrál po vyrovnaném boji Most. Na dosavadních úspěších týmu se podílejí zejména výše zmiňované opory Hodek s Kubešem.

Poslední ligové zápasy:

1. kolo: H. Brod - Most 5:3
2. kolo: Hradec - H. Brod 2:3
3. kolo: H. Brod - M. Boleslav 5:4sn.

Sestavy z minulých kol:

SK Kadaň: Stejskal - Poživil, Vaněček, Pospíšil, Spitzer, Hlubuček, Hlavatý, Kocek, Brňák, Polanský, Fink, Duba, Vrtek, Derfler, Pražák, Hlusička, Veverka, Kajer, Jakub Bauer, Jan Bauer, Kýhos

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda - Borůvka, Jebavý, Jelínek, Pavlík, Staněk, Šulc, Vyhlídal - Čermák, Dušátko, Borovanský, Holec, Kreuzer, Kubeš, Malát, Němec, Hodek, Sklenář, Ondráček, Třetina, Varga