Charitativní akce O kapku lepší hokej

Sabina Nováková | 07.02.2020 | |

Charitativní akce O kapku lepší hokej

K a d a ň – Blíží se charitativní akce O kapku lepší hokej a ani Trhači nezůstanou v účasti pozadu. Jedná se o pomoc Nadačnímu fondu Kapky naděje a 15. února v rámci sobotního duelu s Baníkem Sokolovem nás na domácí půdě čeká utkání laděné do oranžové barvy. A proč? No přeci ke zvýšení povědomí o zákeřné nemoci jako je rakovina a na podporu těch, kteří jí byli zasaženi. Klub SK Trhači Kadaň do aukce na podporu akce věnuje podepsanou hokejku Petra Klímy - Tampa Bay.

 

Hokej – národní sport, který má sílu spojovat a pomáhat. Právě díky tomu vznikl projekt pojmenovaný O kapku lepší hokej. Stejně jako k hokeji nepatří jen výhry i v životě není vždy veselo. Díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje se náš klub stejně jako všechny ostatní kádry v Chance lize a v Tipsport extralize připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejzákeřnějších nemocí – rakovině. Konkrétně půjde o podporu boje s leukémií, která je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem se stanou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejky nebo přelepky na helmách.

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15. února 2020. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Chance. Na vybraných stadionech včetně našeho proběhne též dobročinná sbírka, a to již během následujícího domácího střetnutí proti HC Baník Sokolov v sobotu 15. února! Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku za 40 Kč, a připojit se tak k projektu s námi. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích s hashtagem #okapkulepsihokej.

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu také získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech půjde zejména o aukci hokejových předmětů - například hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat. Trhači do aukce věnují podepsanou hůl Petra Klímy (Tampa Bay).

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickým onemocněním.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu www.okapkulepsihokej.cz. Sledujte také naše sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej. Projekt vznikl pod záštitou oficiálního marketingového partnera TELH společnosti BPA sport marketing.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM