Dočkají se Trhači prvních bodů v Benátkách?

Jiří Novotný (KAD) | 19.10.2021 | |

Dočkají se Trhači prvních bodů v Benátkách?

K a d a ň - Černožlutí po nevydařeném minulém týdnu nadále prodlouží krizi, jež se táhne již 12 utkání. O první bodový přísun se utkají ve středu 20. října, kdy zamíří na led Benátek nad Jizerou, které po vlažném startu začínají sbírat body. Úvodní buly padne v 17:30 a připraven bude tradiční online přenos.

 

BENÁTECKÝ DIESEL SE DOSTÁVÁ DO OBRÁTEK

Úvod ročníku Středočechům vůbec nevyšel. Po nezdaru ve Vrchlabí neuspěli ani proti Litoměřicím, Slavii, Třebíči a Sokolovu, což je přikovalo na dno tabulky k Trhačům. První úspěch zaznamenali až v 7. kole, kdy vyhráli 1:4. v Ústí. Pak sice doma padli s mdlým Havířovem, ale od té doby se vezou na vítězné vlně, kterou odnesly celky Frýdku-Místku, Kolína a naposledy Šumperka.

V podhůří Jeseníků to byla pořádná bitva; více než tisícovka diváků viděla celkem 9 branek. Šumperk vedl po úvodní periodě 3:1, nicméně Benátky dokázaly zvrátit skóre ve svůj prospěch. Draci ještě dokázali vyrovnat, ale ve 48. minutě rozhodl o výhře 4:5 matador Antonín Dušek. „Dnes se nám povedlo zužitkovat přesilovky, se kterými jsme doposud bojovali. Koncovka nás trápila nejen v přesilových hrách, ale celkově máme málo vstřelených branek. V tréninku jsme se na střelbu hodně soustředili a dnes to přineslo ovoce. S výsledkem a třemi body jsme moc spokojeni,“ hodnotil na hokejbenatky.cz kouč Antonín Nečas, jenž vypíchl velký problém týmu od Jizery - ofenzivu. Dosavadních 22 vstřelených branek jej řadí mezi nejméně skórující týmy, hůře jsou na tom jen s 20 góly Trhači.

    Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

    Král - Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek - Klapka, Dušek, Špaček - Pabiška, Čederle, Wiencek - Čermák, Jansa, Dlouhý - Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

PRODUKTIVITĚ VLÁDNE ADAM DLOUHÝ

Nejvíce kanadských bodů dosud nastřádal 26letý útočník Adam Dlouhý, v 11 duelech třikrát skóroval a čtyřikrát asistoval. O bod méně (4+2) má nejlepší střelec týmu Antonín Dušek, jenž se do Česka vrátil po dvou letech ve Francii. Šest bodů má na kontě rovněž čahoun Adam Klapka, jenž naskakuje také v Liberci.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2022   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM