Dočkají se Trhači první výhry proti Klatovům?

Jiří Novotný (KAD) | 12.08.2019 | |

K a d a ň - Po dvojzápasu s ruským Sachalinem čeká kadaňské hokejisty další přípravný duel. I v něm se představí na svém ledě, celkem již počtvrté. Ačkoliv se jim tentokrát nepostaví žádný zahraniční soupeř, i tak to bude pro Kadaňské malá neznámá. S celkem SHC Klatovy se totiž běžně nepotkávají, neboť působí o patro níže. Potvrdí Trhači roli favorita a připíšou si první vyhraný zápas? Startujeme v úterý 13.8. v 18:00.

Černožlutí mají odehranou již třetinu z celkových devíti utkání vyhrazených pro letní přípravu. Nejprve do Kadaně zajížděl ústecký Slovan, jemuž se podařilo otočit nepříznivý vývoj a nakonec vyhrál po divoké přestřelce 4:8. Následně se na kadaňském stadionu v prvním z celkových dvou zápasů představil celek z asijské ligy PSK Sachalin, jenž si s sebou přivezl cenný skalp chomutovských Pirátů. Toho se ale Trhači nezalekli a s ruským týmem hráli vyrovnanou partii, kterou Sachalin rozhodl až v prodloužení - 2:3.

Po jednodenním oddechu si Trhači dali v Kadani dostaveníčko se Sachalinem podruhé a ani tentokrát zápas k vítěznému konci nedovedli. Hosté otevřeli skóre v deváté minutě, kdy Wolfa překonal Bajkov. V polovině druhé třetiny tečoval Žukovovu rána Starcev a Sachalin odskočil o dvě branky. Na konci druhého dějství se opět po teči prosadil Sursov a rázem to bylo o tři góly. Ani to ovšem Trhače nepoložilo a dále tlačili svého soupeře. Všechny pokusy ale zneškodnil pozorný Fokin a Sachalin tak dovedl zápas do vítězného konce – 0:3. „Kadaň hrála velice dobře. Hráči bojovali a hodně bruslili. Naši hráči předvedli disciplinovanou hru a makali na sto procent. Celkově to pro nás byly dva velmi užitečné duely. Co se týče mladých hráčů v týmu Trhačů, ti odvedli výbornou práci,“ ocenil kouč Sachalinu Sergei Vostrikov.

SK Trhači Kadaň - PSK Sachalin 0:3 (0:1 - 0:2 - 0:0) Branky a nahrávky: 9. Bajkov (Starcev), 29. Starcev (Žukov), 37. Sursov (Žukov). Vyloučení: 9:9. Využití: 0:2. Průběh utkání: 0:3.

Sestava Trhačů: Wolf (Galuška) – Poizl, Trefný, Chalupa, Klodner, Šilhán, Foltýn, Hajič – Šulek, Kůs, Čech – Dubský, Prymula, Vorobjov – Seniov, Rindoš, Müller – Popela, Kuba, Kanický.

Klatovy patří mezi tradiční hokejové bašty, hokej se v nich hraje již dlouhých 91 let. Rokem vzniku sice patří mezi nejtradičnější tuzemské kluby, přesto na rozdíl od mnoha později založených čeká na výraznější úspěch a svou historii píše na regionální úrovni. Nejvyšší dosaženou metou západočeského celku zůstává třetí nejvyšší soutěž, v níž působí dvě dekády.

Podobně jako Trhači mohou i Západočeši těžit ze spolupráce s extraligovým celkem, jejich partnerským klub je Plzeň.

V loňské sezoně Klatovy nastupovaly ve skupině sever 2. ligy. A nevedlo se jim vůbec špatně! Po 38 odehraných zápasech jim patřilo druhé místo se sedmnáctibodovou ztrátou na suverénní Sokolov, jemuž se posléze podařilo probojovat se do Chance ligy. Někdejší prvoligista Most na Klatovy ze třetí pozice ztratil propastných 15 bodů.

Ve čtvrtfinále ovšem přišlo rychlé vystřízlivění. Klatovům se do cesty postavil Kolín, jenž v prvním utkání na klatovském ledě zvítězil jasně 1:4. V následujícím duelu v Kolíně se Klatovští dlouho drželi, ale nakonec podlehli 4:3 po prodloužení. V další domácím zápase tak museli bezpodmínečně zvítězit, nicméně prohráli 2:4 a sezona pro ně skončila.

Úvodní buly čtvrtého domácí duelu Trhačů v řadě padne na kadaňském zimním stadionu v úterý 13.8. v 18:00. Přijďte podpořit naše hokejisty!