Michal Gut oblékne nejcennější dres doma

Klub | 08.11.2017 | |

Michal Gut oblékne nejcennější dres doma

K a d a ň - Z Kadaně se do velkého hokeje odrazila řada hráčů, další prošli národními týmy všech věkových kategorií. Ovšem jen málokomu se poštěstilo, že si v nejcennějším dresu zahrál také v rodném městě. Útočník Michal Gut se dočká hned na úvod reprezentační kariéry, neboť si v Kadani zahraje se šestnáctkou už tuto sobotu 11. listopadu od 16 hodin.

 

Petr Klíma, který má doma i prsten za vítězství ve Stanleyově poháru, a Ondřej Kaše to dotáhli až do slavné NHL. David Kaše momentálně působí ve švédské Moře a také už prošel draftem, kde si jej vybrala Philadelphie. Bratři Lukešovi působí v Tipsport extralize.

Jen stručný výčet kadaňských odchovanců. Další mají k zajímavé kariéře našlápnuto. Jedním z nich je také v srpnu teprve patnáctiletý Michal Gut, který v právě probíhající sezóně premiérově nakoukl do reprezentační šestnáctky. Ve dvou dosavadních duelech zaznamenal jednu asistenci.

Kromě toho nastupuje třetím rokem v ELIOD extralize mladšího dorostu, kde má letos bilanci 9+15 v deseti duelech, a druhou sezónu vypomáhá také ve starším dorostu, v jehož dresu nastřádal v právě probíhajícím ročníku jedenáct kanadských bodů za čtyři góly a sedm asistencí v deseti duelech.

Další body a případně premiérový gól může přidat během listopadového trojutkání se stejně starými Švýcary. Páteční a nedělní bitvu hostí nedaleký Klášterec nad Ohří, v sobotu 11. listopadu se družina kouče Karla Berana představí od 16 hodin na kadaňském zimním stadionu. Vstupné na utkání je 40 korun.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM