Nové tváře v řadách kadaňského A-týmu

Tisková zpráva | 22.11.2018 | |

Nové tváře v řadách kadaňského A-týmu

K A D A Ň - Trhače v příštích dnech obohatí tři hráči, a to ať v rámci zkoušky, nebo nové smlouvy. Jedná se o útočníka Kevina Klímu, který se chystá po letech prosadit do Evropy, dále se k týmu připojí v rámci zkoušky Radek Procházka a třetím článkem je gólman Pavel Kantor.

 

KEVIN KLÍMA

Dvojčata Kevin a Kelly Klímovi jsou syny kadaňského trenéra a sportovního manažera Petra Klímy. Právě první jmenovaný z dvojice Kevin Klíma s kadaňskými Trhači podepsal smlouvu. Jednadvacetiletý forvard působil v mládežnických klubech v USA a v roce 2014 přešel do juniorské soutěže Ontario Hockey League, kde hájil barvy mužstva London Knights. Ve stejné sezóně v North American Hockey League nastoupil do jednadvaceti duelů za Springfield Jr. Blues. V sezónách 2015/2016 a 2016/2017 oblékal dres Moncton Wildcats, kteří hrají QMJHL. Během dvou let zasáhl do jednaosmdesáti střetnutí, ve kterých zaznamenal dvacet sedm branek a čtyřicet pět asistencí. Část sezóny 2016/2017 a celou loňskou odehrál v týmu Chicoutimi Saguenéens. Za tento tým si připsal neuvěřitelných čtyřicet tři branek a na padesát sedm branek přihrál. Kevin Klima v právě probíhající sezóně nastoupil nejprve do čtyř klání za Tucson Roadrunners v AHL a posledním týmem, ve kterém působil před příletem do Evropy, byl Norfolk Admirals. Za zmínku také stojí zapojení Kevina Klímy do týmu Phoenix Coyoties v rámci kempu NHL, kde nastoupil do tří soubojů.

PAVEL KANTOR

Další postavou v řadách Trhačů je převážně extraligový brankář Pavel Kantor, jenž do Kadaně přichází na čtrnáct dní. Poté ho čeká návrat zpět do Mladé Boleslavi. Sedmadvacetiletý rodák z Českých Budějovic v letech 2011 až 2015 oblékal dres Hradce Králové, za který odchytal celkem 117 utkání. V každé sezóně měl minimálně jednu možnost zasáhnout do soubojů v rámci play-off. Pro sezónu 2015/2016 učinil Pavel Kantor změnu a přešel do extraligových Vítkovic. Za ně nastoupil celkem dvaadvacetkrát.

V roce 2016 odešel chytat za prvoligový Prostějov, kde vypomohl svému týmu ve dvaačtyřiceti kláních. Jeho procentuální úspěšnost na konci základní části činila 91,32 % a v rámci play-off střetů 92,62 %. Předešlou sezónu se opět vrátil do extraligového týmu, tentokrát hájil barvy Litvínova. Ten ho využil jedenadvacetkrát v základní části, čtyřikrát chytal v zápasech o umístění a šestkrát zasáhl v baráži o extraligu. V tomto roce si připsal i jeden duel za prvoligové Litoměřice. Během právě probíhající sezóny gólman Pavel Kantor působí v Mladé Boleslavi, kde jeho brankářského talentu využili zatím šestkrát. Jeho procentuální úspěšnost činí 85,98 %.

RADEK PROCHÁZKA

Osmnáctiletý obránce Radek Procházka je třetí a poslední tváří. Mezi Kadaňské přichází na zkoušku. Svou hokejovou kariéru rodák z Benešova odstartoval v mládežnickém týmu HC Sparta Praha. Po dvou letech se přemístil k chomutovským Pirátům, kde působil ještě do minulé sezóny. Celkem Chomutovským vypomohl ve 118 utkáních a připsal si během tří sezón šest branek. Od sezóny 2015/2016 nastupoval každý rok také ve výběru České hokejové reprezentace. Kadaňský dres Radek Procházka neoblékne poprvé, jelikož již jeden zápas zaznamenal v minulém roce. V momentálně probíhající sezóně nastupoval v mladoboleslavské juniorské soutěži, kde zasáhl do osmnácti soubojů. V nichž na své konto přidal jednu branku a osm asistencí.

Foto: André Emond (https://www.facebook.com/photosandre/), Jan Pavlíček (www.bkboleslav.cz), Martin Kurfiřt (www.hcmotor.cz).

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM