Před pauzou Trhači zamíří do Poruby

Jiří Novotný | 05.11.2021 | |

Před pauzou Trhači zamíří do Poruby

K a d a ň - I po sedmnácti odehraných duelech zůstávají černožlutí přikovaní na poslední pozici s hrozivou nulou na bodovém kontě. Poslední šanci na první úspěch před reprezentační pauzou dostanou v sobotu 6. listopadu, kdy se vydají na dalekou cestu do ostravské městské části Poruby. Tamní RT TORAX zatím zůstává daleko za očekáváním. Úvodní buly padne v 17:00 připraven bude obvyklý přenos na webu onlajny.com.

 

PORUBA SVÉ POSTUPOVÉ AMBICE VŮBEC NEPOTVRZUJE

Celek, jenž patříval ještě pod názvem Sareza Ostrava mezi stabilní prvoligové účastníky, zažil na začátku minulé dekády pád do třetí nejvyšší soutěže. Z té si ale po několika letech v ústraní proklestil cestu zpět a postupně vyrostl mezi nejambicióznější týmy Chance ligy. Se silným partnerem v zádech, svinovským autosalonem RT TORAX, dokonce začal pošilhávat po extralize, kde by doplnil nevýrazné Vítkovice. Jenomže... jak už to to tak bývá, zářivá jména na soupisce nezaručují, že mančaft bude skutečně šlapat a naplní papírové předpoklady.

Pamatujete, jak chomutovští Piráti po upachtěné první sezoně mezi elitou v novodobé éře poskládali zkušený mančaft okolo kapitána Bartečka, avšak místo kýžených bojů v play-off zahučeli do první ligy? Až tak zle to v Porubě pravděpodobně neskončí, ale k 4. pozici po základní části, na kterou ji tipoval server hokej.cz, má zatím hodně daleko.

Momentálně se krčí až 11. místě za skromným Šumperkem a navíc musí odolávat tlaku Ústí nad Labem, před nímž je pouze díky lepšímu skóre a o bod chudšího Frýdku s Kolínem. Aktuální forma Poruby navíc není příliš oslnivá, po třízápasové sérii výher zabředla do další krize. V sobotu prohrála v Kolíně a ve středu padla po prodloužení v Šumperku.

Zápasy draků v poslední době připomínají westernové přestřelky a nejinak tomu bylo i tentokrát. Ostravané se ujali vedení 0:2, nicméně Šumperk dokázal zvrátit skóre ve svůj prospěch. Po další kanonádě Poruba znovu otočila, ale pět minut před koncem srovnal Vachutka a za stavu 5:5 se šlo do prodloužení. V něm Kindl projel téměř celé hřiště a dotlačil puk za Muštukovse. Bonusový bod za výhru 6:5 tak zůstal v podhůří Jeseníků. „Bylo tam spoustu netaktických věcí a propadání. Zase se v tom motáme. Po první třetině jsme si jasně říkali co a jak chceme hrát a najednou jsme začali zbytečně propadat. Výsledek byl velmi divoký a myslím si, že ani jeden z trenérů není úplně spokojený s tím, co se tady předvádělo,“ kabonil se na hcporuba.cz trenér David Moravec.

    Poslední sestava HC RT TORAX Poruba:

    Muštukovs – Žovinec, Barinka, Voráček, Szathmáry, Husa, Urbanec, Houdek – Réway, Toman, Korkiakoski – Hrníčko, Bitten, Stloukal – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Sandström, Kanko, Brodek.

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2022   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM