První duel sezóny, Trhači jedou do Poruby

Sabina Nováková | 18.09.2020 | |

První duel sezóny, Trhači jedou do Poruby

P o r u b a / K a d a ň - V sobotu 19. září se kadaňský A-tým vydá sehrát duel do daleké Poruby. Ostravský klub má proti Kadani náskok dvou zápasů, jelikož sezónu odstartoval včas dle původního rozpisu. Trhači naopak vstoupí do svého prvního střetnutí v novém ročníku Chance ligy 2020/2021. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

 
HC RT TORAX Poruba vs. SK TRHAČI KADAŇ
2. místo
5 bodů
POZICE15. místo
0 bodů
7:4SKÓRE0:0
V – VP – PP – P
2 – 1 – 1 – 0
BILANCE V – VP – PP – P
0 – 0 – 0 – 0
10 % – 84,62 %PŘESILOVKY – OSLABENÍ0,00 % – 0,00 %
36 tr. minutTRESTNÉ MINUTY0 tr. minut

JAK SI VEDLA PORUBA V PŘÍPRAVĚ?

V rámci přípravné fáze HC RT TORAX Poruba sehrála šest klání. Tři skončila úspěšně, tři naopak. Nejvýraznější a nejvyšší výhru zaznamenali na vlastním ledě, když přivítali Frýdek-Místek. Překvapení bylo, že hostující celek po první periodě vedl již 4:1, ovšem domácí v prostřední části začali dotahovat. Do třetí třetiny vstupovaly oba celky za stavu 3:4. Porubané ovšem zaťali zuby a Frýdeckomísteckým nedovolili vsítit jedinou branku. Naopak domácí jich soupeři nasázeli hned pět. Naopak nejvýraznější porážku utržili Ostravané v Třebíči. Tady jasnou roli lídra ukázala Horácká Slavia hned v úvodní dvacetiminutovce, když vedla 4:0. Dalších gólů se diváci dočkali až v posledních minutách střetnutí, kdy každý z týmů přidal po jedné brance – 5:1.

DVĚ KOLA PŘINESLA PORUBANŮM DVĚ VÝHRY

Budoucí soupeř Trhačů má za sebou již dvě úvodní kola Chance ligy, to pro něj znamenalo také v obou případech vítězství – jednou za plný počet a z výjezdu si přivezl body dva. V prvním kole se Porubané střetli s Benátkami nad Jizerou a rozhodla v něm až závěrečná dvacetiminutovka. Po první třetině byl totiž stav vyrovnaný 1:1 a v prostřední části diváci neviděli branku ani na jedné straně. Dvěma góly pak svěřenci Františka Výborného zpečetili vítězství před domácím publikem 3:1. V druhém kole si poradili s Ústeckými jen tak tak. Po vyrovnaném skóre došlo na prodloužení i na nájezdy, v nichž byli hostující úspěšnější a brali tak druhý bod z Ústí nad Labem za vítězství 4:3.

SOUPEŘ SI PORADIL S ÚSTÍM NAD LABEM A TEĎ HO ČEKÁ KADAŇ

Poslední zápas, jak bylo zmíněno výše, Poruba odehrála na severu Čech. Ačkoliv domácí kádr se dostal jako první do vedení zásluhou Přemysla Svobody, Jan Káňa za pár minut smazal soupeřův náskok. Poslední slovo v úvodní třetině měl ale Tomáš Pšenička, díky němuž šlo Ústí nad Labem do druhé části s jednogólovým náskokem. V té si ale lépe vedla právě Poruba a dokázala již podruhé v utkání dohnat ztrátu na domácí. V závěrečné třetině Ostravané dokonce předvedli obrat v čele s Lukášem Endálem a šli poprvé do vedení. Blížící se radost s koncem šedesáti minut ale zarazil Martin Tůma, když v devětapadesáté minutě srovnal na 3:3. A protože v nastaveném čase se ani jeden z týmů neprosadil, následovaly samostatné nájezdy. Zde se již hrdinou stal Jan Káňa, střelec vyrovnávací branky v prvním dějství, a zajistil pro Porubu druhý bod z výjezdu.

    Poslední sestava HC RT TORAX Pruba:

    Muštukovs – Teper, Žovinec, Voráček, Kozák, Urbanec, Pastor, Slavík – Špaček, Jáchym, Pořízek – Stloukal, Korkiakoski, Endál – Brodek, Kanko, Toman – Káňa, Hlinka, Hotěk.

KADAŇŠTÍ VSTUPUJÍ DO PRVNÍHO DUELU SEZÓNY 2020/2021

Svěřenci Petra Rosola a Vladimíra Jeřábka odehrají v pořadí až třetí kolo a bude to pro ně premiéra v novém ročníku Chance ligy. Vzhledem ke koronavirovým komplikacím se musela hned dvě utkání odložit. To s Litoměřicemi již má stanovený datum, a tedy 5. října. Podezření na onemocnění COVID-19 zasáhlo i do přípravy, ve které se Trhači neutkali například s Eispiraten Crimmitschau nebo dvakrát nedošlo ke střetnutí s Klatovy. Než se však situace začala komplikovat, Kadaňští se například utkali s Chebem, Kolínem nebo Litoměřicemi. Z celkových sedmi zápasů si Trhači poradili se soupeřem ve dvou případech. Nejprve vyzráli v derby nad Slovanem 3:1 a následně zvítězili nad druholigovým Chebem poměrem 5:2. Těsně pak černožlutí padli například s nováčkem prvoligové soutěže, s Kolínem - 3:4 nebo napodruhé již nestačili na ústecký kádr 2:6.

    Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

    Běhula – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Havlín, Foltýn, Běhula T. – Koblížek, Chlouba, Svoboda J. – Müller, Morong, Hradecký – Homer, Achmeťanov, Veselý – Šuraň, Kubišta.

LOŇSKÁ STŘETNUTÍ PORUBY A TRHAČŮ

Pro Kadaň byla sezóna 2019/2020 náročná, avšak ne tolik jako ta předchozí. S HC RT TORAX Poruba si však Trhači vedli 50 na 50. Prvně se utkali v rámci 5. kola, to Ostravané potvrdili roli favorita na domácí půdě, když vyhráli 4:2. Ve dvacátém kole však došlo na odplatu. Tentokrát Kadaňští využili domácího prostředí a s Porubany si poradili 3:2.

PORUBA
BRANKÁŘIErvins Mustukovs – 93,22 %
PRODUKTIVITAL. Endál a J. Káňa
oba 2 (2+0)
GÓLYL. Endál a J. Káňa
oba 2 góly
ASISTENCED. Žovinec a T. Jáchym
oba 2 asistence
VHAZOVÁNÍ Tomáš Jáchym
25/39 – 64,1 %
ZBLOKOVANÉ STŘELYTomáš Pastor
3 zbl. střely
TRESTNÉ MINUTYMichal Hotěk
14 tr. minut
ČAS NA LEDĚLukáš Kozák
20:49 min/z

Foto: Dalibor Kachlík

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2020   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM