R. Chlouba a J. Trefný: Odchod kadaňských ikon

Jiří Novotný (KAD) | 14.05.2021 | |

R. Chlouba a J. Trefný: Odchod kadaňských ikon

K a d a ň - Oba patří bez nadsázky mezi legendy kadaňského hokeje, nicméně od nového ročníku již černožlutý dres oblékat nebudou. Po stovkách odehraných zápasů v kadaňských barvách tým opouští kapitán Jakub Trefný s Romanem Chloubou. Zatímco prvně jmenovaného čeká nová výzva v Chance lize, populární jednasedmdesátka míří na regionální úroveň.

 

BOJOVNÍK. SRDCAŘ. BOREC

Asi taková slova napadnou každého příznivce Trhačů při vyslovení jména Jakuba Trefného. Již 40letý buldok strávil celou svou dosavadní profi kariéru v podhůří Krušných hor.

Odchovance lounského hokeje si záhy vyhlídli v Chomutově, odkud později zamířil do vyhlášené litvínovské líhně. V ročníku 2001/02 se v áčku Litvínova dočkal prvního extraligového startu; kapitána chemiků tehdy dělal současný GM Kadaně Petr Klíma, jenž se k hokeji vrátil po dvouleté přestávce.

Mezi elitou se sice neprosadil a na další duel v nejvyšší soutěži čekal bezmála dekádu, zato si budoval stále silnější pozici v defenzivě prvoligového Chomutova, z něhož se postupně stával kolos převyšující úroveň druhé nejvyšší soutěže.

V tehdejším KLH si v průběhu let začala podávat dveře stále zvučnější jména, což pro Trefného znamenalo přesun do Kadaně. V té se ihned zařadil na post klíčového beka a díky stabilním výkonům vypomáhal také Pirátům, kteří se mezitím vyšvihli do extraligy. Nejvíce prostoru dostal v jejich závěrečné sezoně na výsluní, v níž organizaci začaly dohánět finanční trable a po nešťastné baráži se její úspěšná epocha uzavřela. Poslední dva roky odehrál ryze v Kadani s „neodpáratelným“ céčkem na hrudi. Nyní kývnul na nabídku Ústí nad Labem, kde bude rozšiřovat svou úctyhodnou sbírku více než devíti stovek prvoligových mačů.

KADAŇSKÝ MR. GÓL

Také vousatý forvard Roman Chlouba hrával v extralize spíše epizodní role, avšak o patro níže patřil mezi nejvýraznější tváře, kterou Trhačům záviděl nejeden soupeř.

Chomutovský odchovanec se v mládí vydal do Liberce, odkud se již jako mládežnický reprezentant vrátil do domovského prostředí. V následujících letech pendloval mezi Kadaní a Piráty, kde ochutnával extraligový chlebíček. V prvoligovém intermezzu Chomutova v ročníku 2014/15 zazářil v baráži a pomohl vrátit Piráty mezi elitu, čímž si v následujícím roce vysloužil mnohem více prostoru v extraligovém kádru. Mimo to nastupoval také za Kadaň, kterou táhl průměrem více než jednoho kanadského bodu na zápas.

Sezonu 2016/17 zahájil ve Slavii, kde však stihl jen tucet utkání, než se opět hlásil v Kadani. Následující ročník byl pro Romana Chlouba zřejmě nejúspěšnějším - ve 36 extraligových duelech za Chomutov nastřádal solidních 11 bodů. Další rok u Pirátů pouze paběrkoval, ovšem v Kadani znovu oslňoval parádními 34 body ve 33 zápasech.

Rovněž v uplynulém roce byl Roman Chlouba tahounem kadaňského mužstva, blýsknul se 27 body a spolu s Janem Svobodou byl nejproduktivnějším Trhačem. O to větším překvapením tak byla zpráva, že svou budoucnost znovu spojí s chomutovským oddílem, jenž se aktuálně účastní krajského přeboru.

„S Kubou jsem o jeho přesunu mluvil a posvětil mu to. Roman přišel s tím, že by se rád dále věnoval hokeji, ale k tomu také pracoval, což jsem respektoval. Má rodinu a je potřeba v nynější situaci mít stabilní příjem a jistotu. Oběma děkuji za jejich odvedenou práci během předchozích let a přeji jim hodně štěstí, ale nyní již přišel čas, aby se naše cesty rozešly,“ sdělil majitel klubu Petr Klíma.

Foto: Dalibor Kachlík a Roman Dušek

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2022   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM