Trhači mají za sebou přípravnou část

Sabina Nováková | 08.09.2019 | |

Trhači mají za sebou přípravnou část

K a d a ň - Trhači si v přípravné fázi 2019/2020 střihli rovnou devět utkání. Do cesty se jim postavily týmy jako jsou SHC Klatovy, staronový účastník první ligy Piráti Chomutov, ruský kádr PSK Sachalin, nováček Chance ligy HC Baník Sokolov, Ústí nad Labem nebo také účastník německé ligy ETC Crimmitschau. Kadaňští z celkového počtu sedmkrát na soupeře nestačili a dvakrát uspěli.

 

Jako první Trhače čekalo derby s ústeckým mužstvem, za který momentálně nastupují Ondřej Procházka a Petr Maršoun – bývalí hráči SK Trhači Kadaň. První třetina přinesla hned pět branek a černožlutí vedli poměrem 3:2. Ústečtí ale dokázali obrátit stav duelu a zvítězili nakonec 4:8. Jako druhý soupeř do Kadaně přijel PSK Sachalin, který zde sehrál dvojzápas. V prvním z nich muselo rozhodnout až prodloužení za stavu 2:2. Štěstí se přiklonilo na stranu hostujících a první ze dvou střetnutí vyznělo lépe pro ruského soka – 2:3p. Druhý z přípravných klání si podmanil opět Sachalin, když nad domácími vyzrál 0:3. Čtvrtou porážku utržili Trhači v souboji s klatovským A-týmem 2:5. První výjezd neznamenal dalekou cestu, jelikož se jelo do sousedního Chomutova, který se po letech vrátil do první ligy. Návrat byl ale poněkud z ROCKNET ARÉNY poněkud hořký, jelikož Kadaň padla s Piráty 0:6.

Nesměl chybět ani zkušební zápas s nováčkem Chance ligy, tedy s HC Baník Sokolov, který se do prvoligové soutěže vrátil po dvaadvaceti letech. I s ním ale Trhači prohráli – 1:6. První vítězství přeci jen přišlo, a to nad Němci z ETC Crimmitschau. Přestože soupeř vsítil první branku utkání, Trhači v prostřední dvacetiminutovce předvedli obrat čtyřmi přesnými střelami. Souboj nakonec skončil za stavu 6:2 a musel být předčasně ukončen z důvodu potyček těsně před koncem základní hrací doby. Druhý výjezd na venkovní led znamenal cestu do Klatov, ze kterých se nakonec kadaňští hokejisté vraceli s vítězstvím 3:1. Vůbec poslední klání, generálka před zahájením ligové části Chance ligy svedli černožlutí na domácí půdě proti Chomutovu. Šanci oplatit soupeři porážku ale nevyužili a po bojovném výkonu padli dvoubrankovým rozdílem 2:4.

„I přestože jsou výsledky takové, jaké jsou, přípravná utkání hodnotím rozhodně kladně. Jsme spokojení jak s přístupem hráčů, tak i s jejich nasazením v tréninku - kluci jsou pracovití a makají na sobě. V kádru máme pár zkušených hokejistů, jinak se ale jedná o nový a omlazený tým, který se skládal v podstatě od nuly. Jsou to převážně junioři, proto také půl utkání hrajeme dobře a půl zase špatně - hráči jsou v duelech pod větším tlakem. Na všem ale důsledně pracujeme, potřebujeme to, co se nám daří v tréninku, převést i do zápasů. Celé je to o praxi. Musím ale říct, že si vážím přístupu hráčů a věřím, že se nám to v sezoně vrátí, budeme se zlepšovat a zvedne se i naše hra. V přípravné fázi se nám některé zápasy povedly - od těch se musíme odrazit, protože i to je povzbuzením pro mladý tým, s kterým momentálně pracujeme. Musíme vydržet, mít trpělivost a bojovat. Pak věřím, že se výsledky dostaví,“ zhodnotil přípravnou část trenér Petr Hamara.

Co se statistik týče, v dresu Trhačů si nejvíce času odchytal Adam Wolf – tři celá utkání a o polovinu duelu se podělil s gólmanským kolegou Oliverem Štěpánkem. S ohledem na produktivitu bychom mohli jmenovat trojici Jaroslav Kůs, Lukáš Klíma a Daniel Poizl. Všichni tři jmenovaní si z přípravné fáze odnesli po čtyřech kanadských bodech. Nejlepším střelcem SK Trhači Kadaň, a to i přes nějakou dobu strávenou na marodce, se stal Lukáš Klíma, jenž soupeřům vsítil tři branky. Nejlepším asistentem při brankách byl Jaroslav Kůs.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM