Trhači předali dary dětskému oddělení Nemocnice Kadaň

Redakce | 06.12.2019 | |

Trhači předali dary dětskému oddělení Nemocnice Kadaň

K a d a ň – Jak Trhači slíbili, tak také udělali. V pátek 6. prosince navštívili dětské oddělení Nemocnice Kadaň a za přítomnosti pana ředitele MUDr. Petra Hossnera a malých pacientů předali hráči spolu s trenéry paní primářce MUDr. Patricii Kotalíkové věci do výbavy pediatrického lůžkového oddělení.

 

Kadaňští se v rámci tří domácích duelů v řadě rozhodli udělat dobrou věc. Kdo dorazil na alespoň jeden ze tří zápasů, měl možnost při vstupu přispět dobrovolnou částkou na nákup potřebných dětí pro dětské oddělení Nemocnice Kadaň. Předali se dvě televize, rotoped, hráčské kartičky, Stiga hokej, plyšáci, sladkosti, kartičky s podpisy, hrací karty a tablety.

Přítomen byl samozřejmě také ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Petr Hossner, který stojí také za úspěšnou realizací celé akce. „Jsem velmi rád, že nás navštívila skupina kadaňských hokejistů, kteří jak předem avizovali, nám přinesli dary na dětské oddělení pro naše děti, které jsou v kadaňské nemocnici hospitalizovány, ale i které naše oddělení teprve navštíví. Jedná se o dvě televize do dětských pokojů, hry, stolní hokej a především o stroj, který bude využit v rámci poradny pro obézní děti. Máme jich momentálně několik, ale právě tento nám do série chyběl.“

Díky vám, našim fanouškům byla suma po sečtení po utkání s Benátkami nad Jizerou více než uspokojivá. Podařilo se nám společně vybrat pro malé pacienty 13. 222,- Kč. Za tuto částku byl na pediatrii pořízen rotoped, dvě televize, Stiga stolní hokej a Trhači navíc symbolicky věnovali dva dresy.

„Za dětské oddělení jsem velice ráda, že je možné navázat spolupráci s našimi kadaňskými hokejisty. Dětem, které musí být v nemocnici, což ne každý je rád, se díky nim zpestří pobyt na našem pediatrickém oddělení. Moc děkujeme za všechny dary, které s sebou přinesli. Protože máme děti i s nadváhou, kterým se snažíme pomoci, tak nás velice potěšil dar v podobě šlapadla. Další jsou tablety, což nám pomůže zpříjemnit pacientům, kteří jsou hospitalizováni a nemohou docházet do školek a škol, jejich pobyt na lůžku. Je to vůbec poprvé, co nás kadaňští hráči navštívili a přinesli nám pro nás takto obrovský dar! Velice děkujeme,“ sděluje primářka pediatrického oddělení Nemocnice Kadaň MUDr. Patricie Kotalíková.

Na předávání nechyběli jak trenéři Petr Klíma a Tomáš Hamara, tak ani pětice hokejistů. Předání darů malým dětem hospitalizovaných na pediatrii se ujali hráči Filip Eliáš, František Wágner, Roman Chlouba, Josef Rindoš a Michael Foltýn. Poslední ze jmenovaných ví, o čem je řeč, jelikož sám strávil mnoho času upoután na lůžko a nyní je ze svého zranění v plné síle. „Dětem jsme předali plyšáky, dresy, sladkosti, dvě televize a tak dále. Vím, jaké to je ležet delší dobu v nemocnici, samotného mě to potkalo kvůli zranění, takže vím jak to chodí. I právě proto jsem byl potěšen, že se akce můžu přímo zúčastnit. Jsem také velmi rád, že se akce podařila a doufám, že se to v Kadani stane zvykem a vymyslíme nějaké další akce,“ hodnotí obránce Michael Foltýn.

„Chtěli bychom také samozřejmě poděkovat našim partnerům, kteří s námi do této milé akce šli a pomohli nám ji také celou zrealizovat,“ uzavírá tiskový mluvčí Michal Voltr.

KUKU - Jaroslav Kučera, Merch 53, Jiří Kameš, K-Cars - Petr Kučera a personál Planeo Elektro.

Foto: Stanislav Jiskra

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM