Trhači uzavřeli spolupráci s HC Sparta Praha

Sabina Nováková | 23.07.2019 | |

Trhači uzavřeli spolupráci s HC Sparta Praha

K a d a ň - Den, kdy se fanoušci seznámí s novinkami o novém partnerství Kadaně, je tu. SK Trhači Kadaň se dohodli na spolupráci s extraligovým týmem HC Sparta Praha, a v sezóně 2019/2020 tak někteří Pražané obléknou černožlutý dres.

 

Jednání jsou u konce a nyní je jasné, že účastník nejvyšší české hokejové ligy, HC Sparta Praha, bude pro nadcházející sezónu úzce kooperovat s prvoligovou Kadaní. Od partnerství si vedení klubu slibuje hráčskou výpomoc a nalezení partnera. V kadaňských barvách se tak objeví někteří mladí Sparťané, kteří se budou nacházet na hraně extraligové sestavy. Předběžně Trhači mohou počítat s pěti hráči a jedním gólmanem.

„První velký úspěch sezóny 2019/2020 je dokonán. S HC Sparta Praha jsme se domluvili na spolupráci na bázi farmy, u které bych byl rád, aby fungovala tak, jako funguje v zámoří. Jsem velmi potěšen, že se to podařilo s tak významným a tradičním klubem jako je právě Sparta Praha. Během nadcházející sezóny se v trhačském dresu objeví zhruba šest až deset hráčů. Bude se jednat o mladé hokejisty. Naším úkolem je, abychom je vychovávali, a to i v reprezentační rovině, jelikož se jedná o mládežnické reprezentanty,“ říká sportovní manažer Petr Klíma.

V rámci spolupráce se na ledě Kadaně objeví pětice pražských hokejistů. Černožluté barvy Trhačů budou hájit brankář Adam Wolf, obránci Daniel Poizl, Jan Klodner, František Gajdoš a útočník Patrik Prymula.

„Naši mladí hráči si za Trhače zahrají seniorský hokej a získají cenné zkušenosti, které pak mohou zúročit ve sparťanském dresu. Samozřejmě můžeme do Kadaně poslat i zkušenější hráče, kteří se budou potřebovat rozehrát například po zranění. Věříme, že dohoda pomůže s rozvojem našich hráčů i hokeje v Kadani,“ navazuje na Petra Klímu generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Se sparťanskou spoluprací souvisí také nová osoba v řadách kadaňského realizačního týmu. Vedení pražského klubu vyhovělo sportovnímu manažerovi Petru Klímovi, a k Trhačům tak přichází trenér Tomáš Hamara, který bude také garantem této začínající spolupráce. Nový kadaňský kouč bude mít velkou roli v komunikaci mezi oběma týmy a trenérským štábem Uweho Kruppa.

S dalšími novinkami se opět brzy přihlásíme. Vedení Trhačů momentálně jedná s dalšími partnery klubu.

HC SPARTA PRAHA.
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM