Změny v řadách kadaňského A-týmu

Sabina Nováková | 16.09.2020 | |

Změny v řadách kadaňského A-týmu

K a d a ň – Po krátké odmlce kvůli karanténním opatřením se již Trhači chystají na první zápas nového ročníku Chance ligy. K dispozici jim budou i dvě (staro)nové tváře. A-tým ovšem zaznamenal i dva odchody, jedná se o jeden v útočných řadách a druhý v defenzivě.

 

PŘÍCHODY

K seniorskému kádru se v následujících dnech připojí dva extraligoví hráči z litvínovské Vervy a zasáhnout by oba měli již 19. září v Porubě. Vzhledem ke koronavirové záležitosti to bude pro Trhače úplně první utkání, v rámci Chance ligy se jedná již o třetí kolo soutěžního ročníku 2020/2021.

Prvním příchozím je již Kadani známý Filip Helt. Dvaadvacetiletý útočník oblékal kadaňský dres již v sezóně 2018/2019. Za prvoligové mužstvo odehrál celkem šestnáct utkání, ve kterých dvakrát přesně zamířil a na jednu branku přihrál. V následující sezóně nastupoval za rodný klub Litvínov, v extralize nasbíral hned sedmatřicet klání, ve kterých si zapsal pět kanadských bodů. Prokládáno to bylo také duely za prvoligové Litoměřice. V právě započaté sezóně zaskočil za černožlutou Vervu v sedmi střetnutích v rámci Generali Česká Cup.

Zato pro obránce Jakuba Březáka to bude v prvoligové Kadani premiéra. Loňský ročník Chance ligy působil, až na jeden extraligový nástup, v týmu LHK Jestřábi Prostějov s počtem dvaatřiceti zápasů. Do svých statistik si připsal tři góly a deset asistencí. Letos, stejně jako jeho o jeden rok mladší spoluhráč Filip Helt, zasáhl do šesti duelů v Generali Cupu a připsal si dvě přihrávky.

ODCHODY

SK Trhači Kadaň se rozhodli rozloučit s Jakubem Chrpou, který přišel z Chomutova. Také s ohledem na nehodu, která se šestadvacetiletému forvardu přihodila, tak na zkoušce v Kadani neuspěl. „Na zkoušce bohužel neuspěl Jakub Chrpa, a to i z důvodu nešťastné nehody na motorce, která se mu přihodila na konci měsíce srpna,“ sdělil generální manažer Petr Klíma.

Trhačský dres už nebude oblékat ani obránce Jakub Šuráň, jenž odcestoval do Spojených států amerických, kde se rozhodl sport spojit se studiem.

 
 


© 2013 - 2021   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM