Výborně! Kadaň v Berouně vyhrála 3:6 a slaví záchranu

Jiří Novotný, Ondřej Jícha | 19.03.2014 | |

Kadaňští jeli do Berouna s jasným cílem - zvítězit a definitivně tak utnout hrozbu baráže. Tvrdou ránu Medvědům uštědřili hned zkraje zápasu, kdy nejprve skóre otevřel Mainer a za pouhých 10 sekund přidal druhý zásah Jakub Novák. Středočechům se v 10. minutě podařilo zásluhou Hrdela vstřelit kontakní branku. Na 1:3 pro Kadaň zvyšoval ve 25. minutě Pavlas. Domácím se ale i na tennto gól podařilo najít odpověď, o tři minuty později snížil Babka. Ve 33. minutě ovšem Kadaň svému soupeři opět odskočila o dvě branky, Šimbocha překonal Ton. Naděje Berouna na zvrat v utkání pohřbil na začátku třetí třetiny fantom skupiny o baráž Ton, jenž svou druhou brankou v zápase zvyšoval již na 2:5. Šestý úspěch hostujícího týmu přidal v 58. minutě Hromas. Poslední slovo ale měli domácí, těsně po Hromasově brance na konečných 3:6 upravil Štainer.

0.kolo, středa 19.3.2014
Medvědi Beroun 1933 - Sportovní klub Kadaň  3:6  (1:2, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Hrdel (Špelda, Marek), 28. Babka (Petruška, Chalupa), 58. Šteiner (Petruška, Špelda) – 5. Mainer (Kůs), 5. Novák (Havel, Szakal), 25. Pavlas, 33. Ton (Trefný), 41. Ton (Opalek), 58. Hromas (Kůs, Mainer). Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich . Vyloučení: 11:8 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Špelda, Kužel, Sklenička, Kučný, Chalupa, Šteiner, Hrouda – Marek, Stromko, Hrdel,Třetina, Babka, Půlpán, Kubeš, Petruška, Malý, Markulinec
Sportovní klub Kadaň: Kostúr (Kaššák) – Mazanec, Opalek, Kopáč, Havel, Szakal, Dobrovolný, Trefný, Pavlas – Jíra, Gajovský, Ton, Chlouba, Kůs, Hromas, Mainer, Charousek, Hammerbauer, Chrpa, J. Novák, L. Novák

Po nervózním úvodu zápasu přišla pro Medvědy. Na startu 5. Minuty rozesmutnil domácí příznivce střelou od modré Jakub Novák, který svou trefou našel prostor u levé tyčky berounského gólmana. Snížit mohl Babka, ale jeho rána orazítkovala pouze horní tyč. Radost z branky přišla až o minutu později, kdy vyloučení Charouska potrestal Zbyněk Hrdel, jehož střela našla přesně mezírku mezi betony Kostúra. Do šaten se mohlo jít i za nerozhodného stavu. Beroun však přesilovkou 5 proti 3 pohrdl.

Rovněž vstup do prostřední periody měla lepší Kadaň a zásluhou trefy Pavlase. Medvědi dokázali najít odpověď opět v přesilovce. O krásnou akci se postaral Jakub Babka. Ten si udělal ze soupeřů slalomové kužele a následně si pohrál i s Kostúrem, aby poté poslal kotouč do zcela odkryté klece. Početní výhoda však prospěla i hostujícímu celku. Před Šimbochem se utvořila mlýnice o puk, ve které se nejlépe zorientoval Karel Ton a upravil tak skóre na 2:4. Do konce třetiny mohlo být ještě s Berounem ještě hůře, poněvadž se na domácí jedničku řítil sám Chlouba, jeho bekhendový blafák mu však úspěch nepřinesl.

Diváci nestačili ještě přijít po přestávce na svá místa a už museli přihlížet, jak Šimboch loví puk ze své branky popáté. Překonal ho znovu Ton který v střelu akci 2 na 1 volil raději místo přihrávky a udělal dobře, jelikož jeho střela se odrazila od tyčky přímo do branky. S přibývajícím časem rostla na hokejkách Medvědů nervozita a začaly se objevovat fauly. Ty přinesly klid na Kadaňské, jenž tak nikam již nepospíchali s pukem a vyčkávali na konec utkání, kde se ještě v závěru prosadil Hromas. Kosmetickou úpravu skóre ještě zařídil Šteiner. Medvědi tak velmi důležité utkání nezvládli a záchrana v play outu se jim tak již rapidně vzdálila.

Ondřej Jícha

Petr Novák: "Jsme zklamaný, protože s takovýmhle přístupem, jako jsme hráli dnes, se o záchranu nehraje. Měli jsme deset vyloučených a když hrajete dvacet minut ve čtyřech se soupeřem, s kterým hrajete o záchranu, tak ho těžko můžeme porazit. Kadaň na rozdíl od nás využila přesilovku 5 na 3 a zaslouženě vyhrála."

Miroslav Buchal: "Utkání se mi hodnotí krásně. Vyhráli jsme, máme tři důležité body, ale hlavně jsme se vyhnuli baráži. Pečlivě jsme se připravili na soupeře. Kluci se semkli jako tým, šli za vítězstvím a to jsme dokázali."