Dukla nad síly Kadaně

Jindřich Poledna | 01.11.2006 | |

Kadaň jela na Vysočinu v těžké pozici. Dukla měla před utkáním stejný počet bodů a porážka by severočechy odkázala opět na předposlední místo tabulky. A černý sen se začal plnit hned v 5. minutě, další branku přidali domácí v přesilovce koncem 24. minuty. Kadaň se neuvěřitelně zvedla, po chybě domácí obrany a brankou v přesilové hře srovnala na 2:2. Jenže zápas zlomili domácí borci v úvodu poslední třetiny, další dva góly byly již jen ranou do vazu hostujícímu celku.

17.kolo, středa 1.11.2006
HC Dukla Jihlava - Sportovní klub Kadaň  5:2  (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Fiedler (Lazorišák), 24. Rytnauer (Čachotský), 43. Bakus (Šmarda), 55. Lazorišák (Fiedler), 57. Hanzal (Lazorišák, Fiedler) - 30. Heřman (Pulpán), 33. Kajer (Pulpán), . Rozhodčí: Šír - Prchal T., Prchal R.. Vyloučení: 9:15, navíc Morava a Dobrovolný (oba JIH) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1220. Střely na branku: 56:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
HC Dukla Jihlava: Řehoř (Novotný) - Šmarda, Morava, Kuchyňa, Lukáč, Dobrovolný, Chvátal, Duben, Lukačovič - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Dušátko, Řípa - Hanzal, Lazorišák, Fiedler - Vlk, Havel, Tkáč
Sportovní klub Kadaň: Slipčenko (Tichý) - Pospíšil, Lašek, Spitzer, Pulpán, Hlubuček, Hlavatý, Staněk - Vrtek, Stavenský, Stehlík - Metlička, Žák, Derfler - Postl, Polanský, Pražák - Kajer, Heřman, Kepl - Krpenský

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči. V pohodě přežili první oslabení při vyloučení Dubna a poté zmobilizovali síly k útoku. V 5. minutě přišla zasloužená satisfakce v podobě prvního gólu Jonáše Fiedlera v sezoně. Trefil se po přihrávce Lazorišáka a následné kličce těsně před kadaňským gólmanem Slipčenkem - 1:0. Brzy po gólu však na červenožluté nečekala jednoduchá úloha. Rozhodčí vyloučil dva jihlavské hráče a Kadaň dostala téměř minutovou výhodu přesilovky pět na tři. Domácí se ovšem bez vážnějších problémů ubránili a hlídali si tak vedení. Do poměrně slušné příležitosti se po chybě Dubna dostali v 17. minutě, ale Řehoř byl připraven. V závěru první dvacetiminutovky Dukla sehrála slušnou přesilovku, v síti však neskončila ani střela Lukáče od modré čáry. Patnáct sekund před sirénou ještě vyzkoušel pozornost jihlavského brankáře chytrou střelou z úhlu Pulpán, ale Řehoř se překvapit nenechal.

Začátek druhé části přinesl gól podobně jako v té první. Tentokrát se domácí trefili ještě o minutu dříve. Střelu Tomáše Čachotského dorazil za záda Slipčenka Ladislav Rytnauer - 2:0. V polovině zápasu přišly ovšem kadaňské chvíle. Nejprve Dušátko promáchl puk a Šmarda chyboval na modré a Pulpán vyslal do sólového úniku Jana Heřmana, jenž si tváří v tvář Řehořovi poradil. Za další tři minuty dostali hosté výhodu přesilovky pět na tři a tentokrát početní výhodu dokázali využít. Před brankou se nejlépe zorientoval Miloš Kajer a povedlo se mu trefit odkrytou část pod horní tyčí Řehoře - 2:2. Dukla se pak hnala za vedoucím gólem, ale ani Bakus blafákem ani Lazorišák s Fiedlerem Slipčenka pokořit nedokázali.

Ve třetí třetině domácí znovu o minutu zkrátili čekání na gól. Již po dvou minutách a třiceti dvou sekundách síť za Slipčenkem rozvlnil jihlavský kapitán Oldřich Bakus, jenž v přesilovce tečoval střelu Šmardy a kotouč prošel pod kadaňským strážcem svatyně až do branky. Od té doby byli domácí jasnými pány ledu. Ve 44. minutě byl nedovoleně zastaven v úniku Jiří Řípa, ale nařízené trestné střílení Čachotský neproměnil. Již třetí přesilovku pět proti třem pak hráli hosté, ale byli neúspěšní. V rozmezí necelých dvou minut pak v 55. a 57. minutě udeřili poslední hřebíčky do kadaňské rakve střelci Dukly. Nejprve vyslal Fiedler do úniku Otu Lazorišáka, který si se Slipčenkem hravě poradil, poté na konečných 5:2 uzavřel pěknou střelou z levého kruhu svým prvním gólem v letošní sezoně Jiří Hanzal. V závěru ještě Jihlava hrála přesilovku pět na tři, ale ani přes drtivý tlak se další branku červenožlutým přidat nepovedlo. Domácí přestříleli svého protivníka vysoko 56:27, do sítě se oproti dvoum zásahům hostí trefili pětkrát a zaslouženě vyhráli. Kadaň tak odjíždí z Horáckého zimního stadionu bez bodu, Dukla předskočila svého soupeře v prvoligové tabulce.

Jindřich Poledna, Jakub Mezlík

Jindřich Setikovský (Kadaň): „My jsme neodehráli dobrý zápas. Na začátku jsme nedokázali využít přesilovku pět na tři, ani jsme vlastně nedokázali vystřelit. Do půlky zápasu jsme hráli špatně, pak jsme dali dva góly a myslím si, že kdybychom měli trochu více štěstí, že jsme mohli přidat i třetí. Bohužel se nám to nepovedlo, Dukla dala hned na začátku třetí třetiny gól a od té doby už byla jasně lepší.“

Petr Vlk (Jihlava): „Snažili jsme se kvůli zhuštěnému programu rozložit hru na čtyři pětky, i když ta čtvrtá lajna tam vlastně kvůli těm přesilovkám a oslabením byla jen párkrát. Tempo bylo první dvě třetiny hodně vlažné, ale ve třetí třetině jsme sestavu trochu zredukovali, dostali jsme se do tempa a utkání zvládli.“