Ani do třetice Kadaň neveze plný počet bodů

Jan Wirkner, Katka Hodková | 17.09.2005 | |

Euforie z přípravných zápasů se už dávno vypařila. Hráči SK Kadaň nevykročili do nové sezóny příliš šťastně. Severočeši nejprve prohráli v Havířově 5:1 a v dalším venkovním utkání dostali v Brně nakládačku 6:2. Do Jindřichova Hradce kadaňští hokejisté odjížděli s myšlenkou na tři body. Ale nováček v první lize se nedal zlomit tak snadno. Kadaň se zásluhou prvního gólu Michala Oliveria ujala ve 14. minutě vedení a pak si těsný náskok držela až do konce poslední dvacetiminutovky. Pětapadesátá minuta ale nahrála Vladimíru Škodovi a bylo vyrovnáno. Jihočeši si pak remízu ohlídali i v prodloužení.

4.kolo, sobota 17.9.2005
KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Sportovní klub Kadaň  1:1p  (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Škoda (Rob) - 14. Oliverius (Vobořil). Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:10. Bez využití. Diváci: 1580. Střely na branku: 40:15.
KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Kučera - Klimeš, Domin, Kolda, Neckář, Vašíček, Vomela - Rob, Cmunt, Mrkvička - Kocar, Kupec, Škoda - Mertl, Duba, Valčák - Ulman, Bílek, Korotvička.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Hlavatý, Zajíček, Plaček - Zika, Oliverius, Kajer - Žák, Švik, Postl - Hubínek, Derfler, Zaťovič - Hlusička, Tauš, Švejda.

Do zápasu Vajgar nastoupil s avizovanými posilami ze Vsetína – Janem Korotvičkou, Patrikem Valčákem a Lukášem Dubou. Mladý bek Ondřej Vedral s týmem absolvoval pouze jediný trénink a do dnešního zápasu nezasáhl. Do zápasu lépe vstoupili hosté. Hned v 1. minutě jeli dva kadaňští na domácího Domina, ale postavení mimo hru jim nedovolilo v akci pokračovat. Na druhé straně střílí nová tvář Patrik Valčák, ale Jaroslav Hübl v kadaňské brance chytá. Ve třetí minutě hezky střílí Jiří Cmunt, ale Hübl opět úspěšně zasáhl pravým betonem, v zápětí pálí kapitán domácích Kocar. Slušnou šanci hostů má hradecký odchovanec Michal Oliverius, ale Kučera je pozorný. První přesilovku zápasu si zahráli hosté, a to po nebezpečné hře vysokou holí Luboše Roba. Oslabení domácí zvládli poměrně v klidu a přečkali jej bez úhony. V polovině 8. minuty se sám tlačil před Hübla David Kupec, ale obránci hostů ho k zakončení nepustili. Hru v početní výhodě si zahráli i domácí. V čase 8:14 byl vyloučen Jiří Švejda. Vajgar se dokázal usadit v kadaňské třetině, ale branku ohrozili minimálně. Propagační střelou nepřekvapil Vladimír Domin. Ve 13. minutě se mohl prosadit Tomáš Mertl, ale nepřesná střela skončila v ochranné síti za brankou. O minutu později se sám před domácím gólmanem Josefem Kučerou ocitl Michal Oliverius, ale střelou na lapačku nechal Kučeru vyniknout. Ihned po následném buly zaspala domácí obrana a nikým neohrožovaný Michal Oliverius objel ležícího Kučeru a zavěsil do horní části branky – 0:1. Asistence připsána Milanu Vobořilovi. O necelé dvě minuty měl Vajgar tutovou šanci. Jiří Cmunt zleva vystřelil, Hübl pouze vyrazil před sebe, ale ani Rob, ani Škoda nedokázali kotouč sklepnout do odkryté kadaňské svatyně. Na konci 16. minuty hezky vypálil Petr –Derfler, na druhé straně se chytrou střelou blýskl Luboš Rob. Vajgar si v úvodní třetině zahrál ještě jednu přesilovku, v té se ale domácím vůbec nevedlo.

Přesilovku si na začátku druhé části hry zahráli hosté, na trestnou lavici za podražení musel David Kupec. Oslabení se však domácím vyvedlo a Kadaň k ničemu nepustili. Ve 26. minutě byl faulován pronikající a dnes velmi dobře hrající David Kupec, provinilcem byl Martin Zajíček, ale i tato přesilovka patřila k tomu hodně nepovedenému, za zmínku stojí pouze nevýrazná střela z hole Luboše Roba. Další početní výhodu dostal Vajgar na konci 28. minuty. Postl nedovoleně napadl Jiřího Cmunta. V přesilovce si od modré sjel Vladimír Domin, který vyslal prudkou střelu jen do náruče Hübla. Již po návratu vyloučeného Postla jeli dva kadaňští na osamoceného Jiřího Vašíčka, ale ten pádem zabránil Kajerovi v zakončení. V 31. minutě mohl jet na Kučeru nejlepší hráč Kadaně Michal Oliverius, ale postavení mimo hru vše překazilo Vajgar měl v této fázi zápasu více ze hry, dostával se do šancí, ale koncovka byla stále bezzubá. Za zmínku stojí šance Vojtěcha Mrkvičky a Vladimíra Škody V 38. minutě se vajgarský útok Rob, Cmunt, Škoda usídlil v obranné třetině hostů, ale jejich šance se v gól proměnit nepodařilo. Závěr prostřední části hry se hrál ve čtyřech na obou stranách. Rozhodčí Dvořák nejprve vyloučil Zbyňka Neckáře za podražení a v zápětí Miloše Kajera za nafilmovaný pád. V předposlední minutě Vladimír Domin na poslední chvíli zabránil dvojici kadaňských v nebezpečném ataku Kučerovy branky. O pár vteřin později na druhé straně se několik hráčů snažilo zašlápnout kotouč v pravém rohu, puk se z ničeho nic dostal k Vašíčkovi, který zblízka přestřelil. V poslední minutě mířil nad Patrik Valčák a 5 vteřin před sirénou Michal Klimeš trefil pouze Hüblovu náruč.

Třetí třetina byla ze začátku trochu volnější, ve 42. minutě vyfasoval Zajíček 2 minuty za hrubost, přesilovka přinesla tlak Vajgaru, ale opět bez střelby. Po návratu Zajíčka na led měl Vajgar další šanci s názvem gólová. Michal Klimeš pálil, Jarda Kocar doráží, ale jen do chráničů gólmana. O chvíli později střílí Luboš Rob, ale gólman vše viděl a vše chytil. Vajgar si pomalu začíná vytvářet trvalejší tlak, na Hübla vysílá mnoho střel, ale koncovka je stále žalostná. Ve 48. minutě přišla velká šance „vsetínského“ útoku. Valčák střílí a Lukáš Duba nedokázal sklepnout kotouč ze vzduchu do odkryté branky. V minutě 50. Marian Meňhart hrubě fauloval, ale Vajgar opět nepřevedl nic, co by se mohlo nazvat hrou v přesilovce. Vajgar se s kotoučem na holích vůbec nedokázal dostat přes útočnou modrou čáru. O tři minuty později se zpoza branky snažil překvapit Hübla Jiří Cmunt. V čase 54:44 bylo srovnáno. Od modré čáry vyslal Vladimír Škoda nevýraznou střelu, která si přes několik hráčů našla cestu do branky – 1:1. Hostující trenér si ihned po inkasované brance bere oddechový čas. Vajgar po vstřelené brance ožívá a začíná předvádět hru, která se od něho očekává. David Kupec střílí vedle, Lukáš Vomela na vyrážečku Hübla, 30 vteřin před koncem 3. třetiny v pádu střílí Tomáš Mertl, ještě jednou střílí David Kupec a lehkou střelou se prezentuje i Vladimír Domin.

V úvodu prodloužení pálí z dálky Vobořil, stejně na druhé straně Klimeš. Velkou šanci rozhodnout měl domácí Valčák. Kadaň naopak mohla brát 3 body po nájezdu tří na jednoho, ale akci překombinovali. 42 vteřin před koncem Dvořák vylučuje Derflera a 9 vteřin před koncem Oliveriuse, který kromě 2 minut dostává i desetiminutový trest za nesportovní chování. Vajgar tuto výhodu nestihne využít a soupeři se rozcházejí smírně.

Jan Wirkner

Miroslav Novák (Kadaň): Ztratili jsme 3 body, můžeme být nakonec rádi za bod. Po vstřelené brance jsme hráli špatně, nervózně, báli jsme se, nedařilo se nám zachycovat hráče ve středním pásmu a z toho pramenila i chyba, po které padl vyrovnávací gól Vajgaru. S bodem jsem spokojen, ale nejsem spokojen s naší hrou. Z našeho týmu mohu vyzvednout výkon gólmana Hübla, který nám výborně zachytal.

Jaroslav Pařízek (Jindřichův Hradec): Celý zápas jsme měli výraznou převahu, střely na branku 40:15 – 1 gól, myslím, že není co dodat. Koncovka nás trápí od samého začátku sezony. Kdybychom proměnili největší šance, mohl zápas skončit velkým rozdílem. Jen v první třetině jsme měli šance, které se musí prostě proměňovat. To je důvod, proč jsme dnes přišli o dva body. V zápase jsme byli aktivní, chtěli jsme dát první gól, což se nám opět nepovedlo .Hráči se nechtěli spokojit s remízou a jsem rád, že bojovali až do konce. Vsetínské trio přineslo určitě oživení do týmu.