Ani zápas v Porubě body nepřinesl

Stanislav Jiskra | 14.01.2019 | |

PORUBA/KADAŇ - Trhači nastoupili v druhém dni do druhého zápasu, tentokrát zavítali na led Poruby. Kadaň šla ihned ve čtvrté minutě zásluhou Petra Maršouna do vedení, ale domácí Poruba dokázala na tento inkasovaný gól odpoědět celkem osmkrát. Trhači si tak připisují jedenáctou prohru v řadě.

46.kolo, pondělí 14.1.2019
HC RT TORAX Poruba 2011 - Sportovní klub Kadaň  8:1  (1:1, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Zdeněk (Guman, Illéš), 27. Kanko (Dufek), 27. Guman (Zdeněk, Illéš), 28. Ďurač (Ollender, Šnajnar), 36. Slavík (Kanko, Dufek), 44. Kanko (Fojtík), 51. Ďurač (Toman, Ollender), 56. Slavík (Káňa, Urbanec) – 4. Maršoun (Rindoš, J. Svoboda). Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 520. Střely na branku: 44:33. Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 8:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Černý, Pastor, Šnajnar, Padrnos – Káňa, Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ollender, Toman, Ďurač – Alexejev, Václavek, Fojtík.
Sportovní klub Kadaň: Štěpánek (41. Šilhan) – Eliáš, Foltýn, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, J. Svoboda – Rezek, Wágner, Šulek – Homer, Müller, Bláha – Sommer, Tupý, Vašíček.

Zápas začali o něco aktivněji domácí hráči, kteří už od prvního buly měli puk častěji na svých hokejkách. Do žádné větší šance se ovšem v úvodních minutách nedostali, tudíž jim vyšší nasazení nebylo nic platné. A pak překvapivě udeřili hosté. V čase 03:48 nejdříve Kůdelu nepropálil Jan Svoboda, puk se dostal na hůl Josefa Rindoše a ten poslal přihrávku na pravý puk Petru Maršounovi. Kadaňský útočník se své šance nezalekl a nádhernou zadovkou dobře chytajícího porubského gólmana dokonale zaskočil. Od této chvíle se obraz hry na pár minut lehce pozměnil. Brzkým inkasováním otřesení “Porubáci“ si najednou nedokázali nahrát a dostat puk alespoň za červenou čáru. Hosté však s touto pro ně přívětivou situací nedokázali náležitě naložit, a tak se postupem času hra začala znovu vyrovnávat a potom i naklánět v domácí prospěch. A zanedlouho přišlo vyrovnání. V čase 09:38 hezky přihrál Guman na levý kruh kapitánu Jiřímu Zdeňkovi a ten svou ranou našel skulinku mezi betony Olivera Štěpánka. Gólman Trhačů sice dokázal puk pořádně zpomalit, ne však zastavit. Kotouč se i s potřebnou dávkou štěstí za brankovou čáru nakonec došoural – 1:1. O chvíli později měli hosté šanci na navrácení vedení na svou stranu. Ondřej Šulek po propadnutí porubské obrany ale Kůdelu ani natřikrát nepřekonal. Další chyba domácí obrany přišla v minutě patnácté. Toho se snažil využít Jiří Tupý, který v samostatném nájezdu ztroskotal znovu na nikom jiném, než na bravurním Hynku Kůdelovi. Nebyli to však jen hosté, kdo měl šance. Již o minutu později se totiž RT TORAX ARENOU rozezněl zvuk nastřelené tyče po střele Jiřího Zdeňka. O dvě minuty později se v dobré šanci ocitl hostující Vašíček, ale Kůdela se překonat nenechal. Od této chvíle se už toho na porubském ledě více nestalo, a tak oba celky zamířily do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Pokud se o první třetině dá říci, že v ní byli aktivnější hosté, tak ta druhá už stoprocentně patřila domácím. Ti nejdříve bez větších problémů přežili vyloučení Kanka a potom udeřili. Konkrétně se tak stalo v čase 26:02, když Dufek přihrál Petru Kankovi, který si nádherným způsobem položil na led Štěpánka a zakončením do prázdné branky poslal domácí tým do vedení 2:1. Netrvalo dlouho, konkrétně devatenáct vteřin, a Ostravané už vedli o dva góly. Zdeněk poslal přihrávkou ze svého pásma do úniku Tomáše Gumana, který se prosadil tvrdou střelou z jízdy z pravého kruhu. Před brankou se ještě o teč snažil Jakub Illéš, který, i když neuspěl, alespoň Štěpánkovi ztížil jeho zákrok – 3:1! A to ještě nebylo z domácího gólostroje vše. Už v čase 28:06 totiž kadaňskou branku hezky objel Ollender, který následně poslal puk do kadaňského brankoviště. Tam se kus černé pryže odrazil od brusle jednoho z obránců přesně na hůl Ivana Ďuráče, který na nic nečekal a z bezprostřední blízkosti poslal puk za záda kadaňského brankáře – 4:1! Hostující trenér Roland Wágner reagoval na příval puků ve své síti oddechovým časem. Ani to však hostům nebylo nic platné. Porubští totiž nepolevovali a kráčeli rázně za pátým vstřeleným gólem. A ten také skutečně přišel. V čase 35:24 přišla krásná přihrávka Kanka na vrchol pravého kruhu a následná přesná rána Adama Slavíka - 5:1! Od této chvíle se za nadšeného skandování domácích příznivců druhá třetina už pouze dohrávala. Nutno podotknout, že hosté z Kadaně byli za druhou sirénu nejspíš mnohem vděčnější než rozjetí domácí Porubané.

O přestávce mezi druhou a třetí třetinou došlo ke střídání hostujících brankářů. Olivera Štěpánka vystřídal Vojtěch Šilhan. A hned ve čtyřicáté třetí minutě se nový hráč na hrací ploše musel činit, když se proti němu rozjel sám porubský kapitán Zdeněk. A uspěl. Radost z dobrého zákroku mu však nevydržela dlouho. V čase 43:12 totiž všechny přebruslil Petr Kanko a podal si nebohého Šilhana podobně jako Štěpánka při gólu na 2:1 – 6:1! Potom odešel na lavici hanby za vysokou hůl Tomáš Černý a hosté se málem radovali z druhého gólu. Wágner nadvakrát nepřekonal Kůdelu a následná branka jednoho z Trhačů nebyla uznána pro kopnutí do puku. O chvíli později se RT TORAX ARENA dočkala zákroku večera. Kůdela vyrazil střelu Müllera přímo na hůl Maršouna a následným tygřím skokem po jeho dorážce celou halu doslova roztleskal. Co se nepodařilo hostům, podařilo se o něco později domácím. V čase 50:25 se do přečíslení dvou na jednoho dostali Toman s Ivanem Ďuráčem. První jmenovaný přihrál chytře druhému jmenovanému a ten si se střelou do odkryté branky poradil bez problémů – 7:1. Od té doby už byl na ledě v podstatě jen jeden tým. Porubští i nadále bušili do soupeřovy obrany s jediným cílem – střílet další branky. Pět a půl minuty před koncem se vysokou holí provinil Petr Maršoun a to byla voda na porubský gólový mlýn. V čase 55:08 přihrál Jan Káňa do mezikruží Adamu Slavíkovi, který se nijak nerozpakoval a tvrdou ranou propálil bezmocného Šilhana – 8:1! Ani s tím se domácí hráči nespokojili. Byli i nadále aktivní a snažili se přidat devátý gól. To už se jim ale nepovedlo. Po šedesáti minutách tak na světelných tabulích svítil výsledek 8:1.

David Kubatík

Petr Bolek (HC RT TORAX Poruba 2011): „Po vlažném vstupu do zápasu, kdy jsme hráli po první třetině 1:1, jsme hráče o přestávce nabádali, aby změnili přístup v útočné třetině a do předbrankového prostoru. Následně jsme se více tlačili do branky, měli důraz a po zásluze jsme dali tři rychlé góly. Od stavu 4:1 jsme převzali otěže zápasu a dohráli jej v poklidném tempu. Výsledek 8:1 je zasloužený a mluví za vše.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Začátek zápasu se nám povedl. Ačkoliv jsme dostali vyrovnávací gól, tak první třetinu jsme úplně špatně neodehráli. O osudu utkání rozhodla jasně druhá třetina, kde jsme dostali čtyři góly a v podstatě bylo rozhodnuto. Během minuty jsme dostali tři branky, což tak mladý tým, jaký máme, naprosto rozhodí. Kdybychom měli zkušenější hráče, tak možná to s námi tak nezatřepe. Pro mladé kluky je to ale velká rána, z čehož jsme se už nevzpamatovali.“