Bojující kadaňští uhasili Kometu

Miroslav Lučan | 26.01.2007 | |

Bojující kadaňští uhasili Kometu

V dohrávaném utkání 39.kola 1.ligy přivítali hokejisté SK Kadaň celek HC Kometa Brno. Zápas začali lépe hosté, ve druhé minutě jim zajistil vedení Moskal. Po dvou minutách po skrumáži před brankou vyrovnal Polanský. Patrik Moskal byl při chuti a v 6.minutě opět otočil skóre. Kadaňští bojovali a ve 14.minutě Hlusička dorazil Staňkovu střelu a opět vyrovnal. Po dvou minutách ujel po levé straně Moskal a předložil Mikšanovi, který tečoval do sítě a poslal Brno do vedení. Obě mužstva měli poté několik šancí, ale stav se do první přestávky nezměnil. V úvodu druhé části kadaňští tlačili, ale jako po zbytek třetiny nebyli schopni vstřelit branku ani z vyložených šancí. Naopak Kometa jednu šanci využila Bartákem a dostala se do slibného vedení. Ve třetí třetině domácí urputně bojovali, Staněk si připsal ještě dvě branky a jednu Polanský. Kadaňští tak otočili stav na 5:4.

 
39.kolo, pátek 26.1.2007
SK Trhači Kadaň - HC Kometa Brno  5:4  (2:3, 0:1, 3:0)
Branky : 4.Polanský (Derfler, Freiberg), 14.Hlusička (Staněk), 47.Staněk (Metlička), 56.Polanský (Hlubuček), 57.Staněk – 2.Moskal (Appel), 6.Moskal (Mikel, Staněk A.), 16.Mikšan (Moskal, Appel), 32.Barták (Obdržálek, Sojčík).
Rozhodčí :Svoboda – Sichrovský, Rozlílek.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Diváci: 430.
Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 5:4.
SK Trhači Kadaň: Stejskal (Slipčenko) -- Pospíšil, Suchánek, Spitzer, Staněk, Kocek, Kloz, Hlubuček, Chotaš - Polanský, Derfler, Freiberg, Pražák, Hlusička, Metlička, Postl, Veverka, Kajer, Mezera, Chyba, Gellner.
HC Kometa Brno: Maláč (Kubeš) -- Martínek, Vyhlídal, Mikel, Lhotský, Malena, Staněk P., Špelda, Barus, Hruška, Černý, Mikšan, Moskal, Appel, Staněk A., Kucharczyk, Hodek, Sojčík, Barták Obdržálek.

Komentář k zápasu

Domácí stále dotahovali

První střelou na branku se uvedl domácí obránce Petr Chotaš. Úvod se ale vydařil lépe hostím. David Appel našel nikým neatakovaného Patrik Moskal a ten z bezprostřední blízkosti nedal Stejskalovi šanci – 0:1. Kadaňské obdržená branka nepoložila a hnali se do útoku a vyplatilo se. Ve 4.minutě se po závaru před brankou dostal k puku Tomáš Polanský a protlačil puk do sítě – 1:1. Ještě v téže minutě byl za hákování vyloučen domácí Pražák a Kometa měla první početní výhodu. V okamžiku, když vypršel hříšníkovi trest vystřeli od modré Aleš Staněk a Moskal tečoval za záda Stejskala – 1:2. V 8.minutě dostali šanci v podobě přesilovky i Severočeši. Úspěšní však nebyli. V polovině úvodní třetiny se hrálo převážně ve středním pásmu. Ve 14.minutě se domácí natlačili do útočného pásma. Staněk vystřelil od modré, trefil tyč a odražený puk Hlusička poslal do sítě – 2:2. Kadaňské vstřelená branka nabudila a začali tlačit. Měli spousty šancí, ale žádnou nedokázali využít. A jak to bývá, potvrdilo se pravidlo, nedáš – dostaneš. V 16.minutě po levé straně ujel Moskal, nahodil před branku a trefil připravenou hůl Mikšana a tečovaný puk skončil v pravém horním rohu – 2:3. Po této brance vystřídal Stejskala Slipčenko, ten se hned uvedl skvělým zákrokem proti Mikšanovi, přesto byl po chvilce střídán. Do branky se vrátil zpět Stejskal. Do konce úvodní části měli obě mužstva ještě několik šancí, ale nebyly využity.

Kometa odskočila na rozdíl dvou gólů

Do druhé třetiny nastoupili kadaňští s velkým tlakem. Ten byl umocněn ještě vyloučením Moskala. Domácí, ač měli několik slibných šancí nevyrovnali. Ve 26.minutě měli naopak početní výhodu hosté. V oslabení se hnal za odraženým kotoučem Kellner, ale Maláč včasným vyjetím z branky pohromě zabránil. Anik Kometa nebyla v přesilovce úspěšná. Ve 29.minutě musel Maláč opět daleko z branky, kadaňští útočníci se ale dostali ke kotouči, puk který mířil do odkryté branky v poslední chvíli odstřelil jeden z brněnských obránců. V polovině utkání i Stejskal musel ukázat několik dobrých zákroků před dotírajícími hosty. Ve 32.minutě propadli kadaňští obránci. K puku se za brankou dostal Obdržálek, přihrál puk pře branku a Barták do protipohybu Stejskala zvýšil vedení - 2:4. Kadaňští mladíci urputně bojovali, ale na zkušenější hosty ne a ne vyzrát. Ve 36.minutě hráli kadaňští v početní výhodě, ale i přes spousty vytvořených šancí neskórovali. Staněk trestuhodně zahodil vyloženou šanci, když stál před ležícím Maláčem. Kometa hrála v klidu, dobře bránila. Skóre se již nezměnilo.

Obrat z kategorie snů

V úvodu poslední třetiny dohrávala Kometa přesilovou hru, ale skórovat se jí nepodařilo. Ve 42.minutě puk putoval po ose Metlička, Pražák, Hlusička, ale koncovka kadaňských byla žalostná – stav se neměnil. Ve 46.minutě byli krátce po sobě vyloučeni dva brněnští hráči a domácí měli dlouhou přesilovku pět proti třem. Konečně se dočkali. Po dlouhém zámku a několika střelách prostřelil všechno Staněk a zdramatizoval utkání - 3:4. Následnou klasickou přesilovku již nevyužili. V 50.minutě se po chybné brněnské přestávce ocitl sám před Maláčem Mezera, ale ten jeho střelu zpoza kruhů vyrazil do rohu kluziště. Kadaň měla v těchto fázích více ze hry. V 52.minutě se kadaňští bez vážnějších problémů ubránili oslabení. V 54.minutě Derfler při hře ve čtyřech na obou stranách trefil skulinu mezi Maláčovi betony, ale puk do branky nestihl doklouzat, zachráncem se stal exchomutovský Martínek. V 56.minutě domácí hráli zkrácenou přesilovou hru a Tomáš Polanský se nejrychleji zorientoval a vyrovnal na 4:4. Nemožné se stalo skutečností, Kometa jakoby zapomněla hrát hokej a led byl plný hráčů v černožlutém dresu. Za pár vteřin po vyrovnání se tým bojujících mladíků dočkal poprvé v zápase vedení. Staněk - 5:4. Kadaňští nepolevovali. Sedmdesát dva vteřin před koncem třetiny byl vyloučen domácí Spitzer, hosté si vzali oddechový čas. Maláč zůstal na střídačce. Čtyřicet šest vteřin před sirénou nešťastně vyhodil puk z obranného Kloz a Kadaň musela do tří. Stejskal ukazoval proč je nyní jasnou jedničkou. Domácí už vítězství neztratili a play-off je stále ve hře.

Po dlouhé době byli hodně slyšet kadaňští fandové, jen tak dál, hráči si to zaslouží.

Miroslav Lučan

Ohlasy trenérů

Rostislav Čada (trenér HC Kometa Brno): Utkání jsme si prohráli svojí nedisciplinovaností. Nechali jsme se zbytečně vylučovat. V první třetině jsme mohli utkání rozhodnout, nedali jsme mnoho šancí. Ve třetí třetině jsme to tvrdě, ale tvrdě zaplatili.

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň): Věděli jsme, že nás čeká velmi dobré mužstvo, bruslařsky na výši. Připravovali jsme se na to, bohužel nás v první třetině soupeř přebruslil a využil ke vstřelení branek. V kabině jsme si to znovu řekli, hráči začali plnit mé pokyny a hra se celkově zvedla. To co diváci viděli v poslední třetině byla vnitřní síla mužstva, týmová práce, bojovnost, důraz. Hráči předvedli, že síla mužstva je více než kvalita hráčů na straně druhé.
 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM