Chomutov si odvezl plný počet bodů

Míša Sládková | 13.02.2006 | |

První derby ze dvou, které teď kadaňské hokejisty čeká, se odehrálo v pondělí. Ačkoliv gólově do zápasu vkročili lépe domácí, Chomutov do konce klání jasně prokázal svou větší chuť po vítězství. Kromě první branky v podstatě černožlutým nedovolil nijak výrazně dramatizovat utkání, které bylo značně rozkouskováno množstvím vyloučení. Po šedesáti minutách tak odcházelo z ledu šťastnější mužstvo Chomutova, které s přehledem vyhrálo 5:1.

49.kolo, pondělí 13.2.2006
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  1:5  (0:0, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 27.Derfler (Žák, Klaus) - 38.Kostourek (Revay), 40.Nosek (Jíra, Kasík), 40.Charousek (Boušek, Kasík), 50.Kasík (Šulc), 56.Charousek (Boušek, Šíp). Rozhodčí: Vlček - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 12:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 890. Střely na branku: 22:44. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Sportovní klub Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Loučka, Hlavatý, Kloz, Žák, Derfler, Postl, Zika, Hlusička, Polanský, Hubínek, Tauš, Krpenský.
Piráti Chomutov: Horčička - Kocek, Kasík, Nosek, Černý, Revay, Trefný, Boušek, Šíp, Charousek, Pražák, Koláček, Kostourek, Stavenský, Mikšovic, Kajer, Jíra, Šulc, Malát.

První třetina: Síť se gólem nevlnila

Většina asi ještě pamatuje vzájemná utkání mezi Kadaní a Chomutovem, kdy byly stadiony kompletně zaplněny. Pondělní zápas k těmto však skutečně nepatřil. Divácká návštěva byla poměrně chudá. První minuta utkání byla klasicky ve znamení vzájemného oťukávání, ale první se projevila Kadaň. Ve třetí minutě vyslal Postl střelu od modré, kterou chomutovský gólman vyrážel ramenem. Na druhé straně se vzápětí ve vlastním oslabení objevil Boušek a zkusil přelstít Hübla zblízka. Ale i jeho pokus patřil k bezzubým. I v šesté minutě to byl právě Postl, který nebezpečně zahrozil před chomutovskou svatyní.

Minuta jedenáctá patřila hráčům v modrobílém. Chvíli se slétali jako supi kolem domácího brankoviště. Zaútočit se odhodlal v přesilové hře Nosek, ale i jeho střela z bezprostřední blízkosti našla místo pouze před brankou. A další chvílí, kdy to vypadalo, že se bude otevírat skóre byla přesilovka černožlutých v závěru třetiny. Domácí ji nerozehráli špatně a chomutovský strážce svatyně měl plné ruce práce s dorážkami, které na něj směřovaly ze všech možných úhlů. Na světelné tabuli však po dvaceti minutách svítily dvě nuly.

Druhá třetina: Řada vyloučení a první góly

Celé utkání bylo protkáno skutečně velkým počtem vyloučení a druhá třetina toho byla neklamným důkazem. Poprvé se časomíra ale zastavila ve 39. vteřině po akci Chomutova, který začal velmi aktivně. Domácí Hlubuček ještě seděl na trestné lavici a hosté tak měli volné pole působnosti. Závar před domácí brankou byl tak silný, že se puk skutečně ocitl až mezi tyčemi, ale branka nakonec nebyla uznána. Jen co se domácí provinilec objevil na ledě, odešel si na zahřáté místo sednou Klaus. Úvod dějství tak vyšel lépe hostím.

Ve 27. minutě stíhal Derfler puk do obranného pásma soupeře a evidentně nevěděl co s ním. Spoluhráči stále nenajížděli a stále více se vzdaloval střelecké pozici. Z nouze vystřelil a o to větší bylo překvapení, když se kotouč zastavil až o vnitřní stranu brankové konstrukce, 0:1. Kadani vedoucí gól v dravosti rozhodně pomohl, netrvalo dlouho a Horčička si musel poradit s nejednou střelou a následnou dorážkou. A pak to začalo. Do první přesilové hry pět na tři se dostala Kadaň, ale stav zůstal neměnný. Uběhlo snad jen několik vteřin a do stejné situace byl postaven Chomutov. A ve 33. minutě opět pět na tři. Vyrovnávací gól dával v 38. minutě Kostourek opět z úhlu. Asistenci si připsal Revay, 1:1. Za chvíli byl poměr sil opět dvojnásobně nevyrovnaný. Dva černožluté dresy byly vidět na domácí trestné lavici. Na ledě se přiostřilo a každou chvíli se hra přerušovala.

Posledních šedesát vteřin druhé třetiny dodalo Chomutovu potřebný klid. Modrobílí výborně rozebrali domácí trojici a bez problémů využili avizovanou přesilovku 5 na 3, 1:2. V brance zbylo hodně prostoru pro Noskovo zakončení. Za spolupráci mohl poděkovat Jírovi s Kasíkem. Ale to ještě nebylo v této dvacetiminutovce vše. Za pár vteřin nechala domácí obrana Hübla napospas osudu a ten Charouskovu střelu po přihrávce Bouška nedokázal zastavit, 1:3.

Třetí třetina: Chomutov nedal domácím šanci

Třetí třetinu jakoby si týmy rozdělily na půl. V prvních deseti minutách závěrečného dějství se ocitala spíše chomutovská branka v obležení. Nejprve ve 42. minutě se podařilo domácím nebezpečně zaútočit, ale z akce vzešla pouze tyčka. Z otočky pak přišla ještě následná dorážka, ale ani tu Horčička za svá záda nepustil. O pět minut později seděl chomutovský Kasík na trestné a domácí se ujali vedení puku. Ale do Kasíkova návratu se snížit nepodařilo. Kadaňským se ještě podařilo na chvíli odolat před klecí, ale branka nepadla.

Pak přišel čas pro hosty, kteří předvedli také dvě akce, ale narozdíl od domácích, byly obě gólové. Na 1:4 zvyšoval výše zmiňovaný Kasík. I v čase mezi padnutím branek se kotouč objevoval častěji na chomutovských hokejkách. V 56. minutě pak zápas definitivně uzavřel opět Charousek s Bouškem a Šípem. Z nenápadné akce bylo rázem 1:5. Chomutov tak zaslouženě na kadanském ledě zvítězil.

Míša Sládková, Martin Gahler

Alois Chlustina (Kadaň): Poslední derby v této sezóně, rozehrané bylo dobře. Za stavu 1:0 se lámal chleba. My jsme nevyužili přesilovku pět na tři, za což nás Chomutov krutě trestal. Z 1:0 na 1:3 a tak dále a bylo po zápase. Zbývá jen popřát odvěkému rivalovi, ať to dotáhne v play off co nejdále. My se musíme připravit na další sezónu.

Vladimír Kýhos (Chomutov): My jsme letos s Kadaní odehráli celkem vyrovnané zápasy, derby jsou vždycky specifické. Kadani když teď už o nic nejde, tak se jí hraje celkem lehce, psychicky nemají žádnou zátěž. My jsme potřebovali vyhrát, protože se na nás ještě tlačí Hradec Králové. Z počátku tak byla vidět nervozita a i když jsme nějaké šance měli, nedokázali jsme vstřelit gól. Hra byla poznamenána častým vylučováním na obou stranách. Rozhodlo to, že my jsme toho dokázali využít. Kdyby Kadaň přesilovky využila, tak zápas vypadal asi jinak.