Dobrý výkon nestačil, Kladno znovu vyhrálo

Jiří Novotný | 16.10.2017 | |

K a d a ň - Trhači byli v první třetině duelu 14. kola WSM Ligy s Kladnem aktivní a ve 12. minutě udeřil ve vlastním oslabení Hlava. V dobrém výkonu pokračovali Kadaňští i ve druhé části, kdy je však hosté zpražili dvěma slepenými góly. I na tento úder našli hokejisté v černožlutých dresech odpověď, srovnal Hejcman. Ve 42. minutě však překonal výborně chytajícího Dvořáka svým druhým zásahem Kloz a stanovil konečné skóre zápasu na 3:2 z pohledu Rytířů, kteří vyhráli i druhý letošní duel stejným výsledkem.

14.kolo, pondělí 16.10.2017
Sportovní klub Kadaň - Rytíři Kladno  2:3  (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 14. Hlava, 36. Hejcman (Trefný, Kůs) – 28. Pekr (Štich), 28. Kloz (Machač), 42. Kloz (Machač, Štich). Rozhodčí: Grech, Doležal – Bosák, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 420. Střely na branku: 12:27. Zblokované střely: 0:8. Hity: 3:6. Vhazování: 20:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák – Černý, Trefný, Buchtela, Szathmáry, Blaha, Cestr – Rob, Hejcman, Havel – Hlava, Kůs, Šťovíček – Adámek, Rindoš, M. Tůma – Kohút, Tupý, Krejčiřík.
Rytíři Kladno: Stahl – Štindl, Kehar, Hořava, Matula, Zelingr, Štich – Pekr, R. Přikryl, Strnad – D. Tůma, Machač, Kloz – Bláha, Kaut, Redlich – Lorraine, Svedlund, Zikmund.

Do utkání vstoupili Trhači vyloučením, přesilovka ale nepřinesla žádnou výraznou gólovou příležitost ze strany Kladenských. V páté minutě to Tomáš Redlich zkusil od modré a Tadeáš Dvořák tuto prověrku s přehledem zvládl. Následovalo vyloučení hostujících hráčů, které Kadaňští nepotrestali. Ve výstroji Tadeáše Dvořáka skončila nebezpečná rána od modré, kterou na něj poslal František Matula. V jedenácté minutě putoval na trestnou lavici Václav Cestr. Toho aktivně využil Nicolas Hlava a vystřelil. Jeho pokus však zneškodnili kladenští obránci. Do slibné pozice se poté dostal Johan Philip Lorraine, jehož pokus zastavily betony domácího gólmana.

I přes další vyloučení na straně Trhačů se ve čtrnácté minutě prosadil Nicolas Hlava dělovkou k pravé tyči, a otevřel tak skóre zápasu - 1:0. V patnácté minutě Nicolas Hlava znovu vyslal střelu na Davida Stahla, který pro jistotu přerušil hru. K tomu stejnému se uchýlil na druhé straně Tadeáš Dvořák po nahození Tomáše Redlicha. O minutu později zasáhl do dění i Linus Anders Svedlund a zkusil překvapit Tadeáše Dvořáka střelou z úhlu. Pokus švédského útočníka však nevedl ke gólové radosti. V poslední minutě úvodní části se snažil překonat hostujícího brankáře Martin Tůma, jeho bekhend se ale za brankovou čáru nedostal.

Ve dvaadvacáté minutě si Nicolas Hlava připravil prudkou střelu pro Davida Stahla, ten vyrazil do rohu, kde už čekali hráči kladenského týmu. Třiadvacátá minuta přinesla spolupráci Tomáše Adámka a Darka Hejcmana, kteří se snažili dobýt hostující klec. O dvě minuty později si opět Darek Hejcman objel branku Davida Stahla a nahrál Luboši Robovi. Přízemní střela byla vyražena na čepel Jana Havla, bohužel i on byl bekhendem neúspěšný. V osmadvacáté minutě se za Rytíře trefil Matěj Pekr, pro něhož odkrytá branka byla jasným cílem. Zasloužil se tak o vyrovnání stavu utkání na 1:1. Uběhlo pouhých čtyřiatřicet vteřin a Jan Kloz bekhendem využil zmatků v kadaňské obraně, díky čemuž přidal druhou branku na konto Kladna - 1:2.

V jednatřicáté minutě Jiří Tupý nahrával Šimonu Szathmárymu do slibné pozice, jeho střela však trefila pouze tyčku. Pětatřicátá minuta přinesla akci Trhačů, ve které se Nicolas Hlava dostal do palebné pozice a David Stahl jeho střelu vyrazil do ochranné sítě. V šestatřicáté minutě využili svěřenci Jiřího Čelanského přesilovou hru, když Darek Hejcman zblízka propálil hostujícího gólmana, a vyrovnal tak stav zápasu na 2:2. Jan Kloz se v jedné minutě dvakrát objevil v nadějné střelecké pozici. Z jedné bylo přerušení hry Tadeášem Dvořákem a druhá nijak neohrozila kadaňskou branku. V devětatřicáté minutě chtěl zraněný navrátilec Martin Šťovíček protlačit kotouč mezi betony Davida Stahla, ke změně skóre však nedošlo. V závěru druhé periody si Dávid Kohút připsal střelu na branku z pravého kruhu, jeho pokus ale kladenský Rytíř zneškodnil vyrážečkou.

Hned po skončeném oslabení si Rytíři připsali vedení 3:2, o které se postaral Jan Kloz. V sedmačtyřicáté minutě Nicolas Hlava otestoval Davida Stahla, ten raději přerušil hru. Jakub Trefný to o tři minuty později zkusil od modré, tento pokus ale skončil mimo kladenskou svatyni. Za necelou minutu ze zmařeného pokusu hostujících hráčů vytěžili Kadaňští protiútok, jenž skončil neúspěšně. V polovině třetí části zápasu se objevil Dávid Kohút před Davidem Stahlem, který si s jeho pokusem poradil. O necelých šedesát vteřin poté se do podobné šance dostal Johan Philip Lorraine a Tadeáš Dvořák jeho snahu zmařil.

Rameno hostujícího brankáře zasáhlo proti náznaku a následné střele Šimona Szathmáryho od modré. V pětapadesáté minutě si Matěj Pekr v obranném pásmu Trhačů objel Roberta Černého a slabou bekhendovou střelou otestoval pozornost Tadeáše Dvořáka. V poslední minutě se snažil Martin Tůma přihrát Luboši Robovi do jízdy, který však kotouč nezvládl zpracovat. I přesto se puk odrazil k Davidu Stahlovi, jemuž situace nenadělala žádné problémy. Po oddechovém čase to Kadaň zkusila v šesti hráčích a vystřelit se podařilo Šimonu Szathmárymu, jehož střelu kladenský gólman zahnal do bezpečí.

Sabina Nováková

Jiří Čelanský (SK Trhači Kadaň): „Mrzí nás, že jsme z utkání nezískali žádný bod. Myslím, že za předvedený výkon bychom si nějaký zasloužili, ale na to se bohužel nehraje. Za hru jsem hráče pochválil. Když budeme tyto výkony opakovat, tak se můžeme odrazit ode dna. Od prvního střídání jsme šli aktivně, bez respektu a hlavně tlakově do brány – to si myslím, že je cesta.“

Pavel Patera (Rytíři Kladno): „Nastoupili jsme sice proti poslednímu týmu v tabulce, ale hra domácích tomu absolutně neodpovídala. Kadaň hrála v první třetině velmi dobře a myslím, že si zasloužila vést i víc. Nám ale nastoupil mladý gólman, který chytal velmi dobře a podržel nás. Letos se předvedl poprvé a jsme s ním velmi spokojeni. Ve druhé třetině jsme zápas otočili, ale asi jsme si mysleli, že Kadani nasypeme spoustu gólů. Domácí nemají vůbec špatné výsledky, akorát prohrávají o gól nebo o dva. My tohle dobře víme a nevím, co jsme si mysleli. I proto Kadaň zaslouženě vyrovnala. Ve třetí třetině se šikovně prosadil Jan Kloz, který dál krásný gól a jen tak tak jsme to ubránili. Viděli jsme vyrovnaný zápas - možná měl být i s vyrovnaným koncem.“