Dohrávka se nevydařila, z Litoměřic bez bodů

Marcel Holl | 08.01.2018 | |

L i t o m ě ř i c e / K a d a ň - Svěřenci trenérského dua Buchal - Klíma měli dnes na programu dohrávku 29. kola WSM Ligy v Litoměřicích. Trhačům se nepodařilo navázat na domácí vítězství s Třebíčí a se Stadionem padli 5:1. Jediným úspěšným střelcem Kadaně byl v osmnácté minutě Václav Rezek, jenž se trefil poprvé od svého příchodu.

29.kolo, pondělí 8.1.2018
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  5:1  (1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 13. Kusý, 21. Bílek (Kusý), 46. J. Šimeček (Stříbrný, Řehoř), 50. Hanták (Toman), 56. Václavek (Toman, R. Pilař) – 18. Rezek (Trefný). Rozhodčí: Wagner, Luczków – Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 844. Střely na branku: 32:26. Zblokované střely: 12:7. Vhazování: 28:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 5:1.
Stadion Litoměřice: Michajlov – Málek, Pavlas, Smetana, Gaspar, Jebavý, Jandus, Jeřábek – Kusý, Veselý, Bílek – Havelka, Hanták, Machala – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Toman, Václavek, Pilař.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Kadeřávek, Šesták, Šefl – Wágner, Kůs, Krejčiřík – Procházka, Hejcman, Müller – Rezek, Rindoš, Tupý – Tůma.

Hned po prvním vyhraném buly se Jan Veselý vydal před bránu Dominika Pavláta, kterého ale nepřekonal. Následně přišla první vyloučení, a to jak na straně svěřenců Miroslava Buchala a Petra Klímy, tak i domácích. Oba celky tak po další dvě minuty hrály se čtyřmi hráči na ledě. S vyloučeními rozhodčí opravdu nešetřili, protože do konce třetiny jich přišlo hned několik.

Jedno z nich však domácí dokázali využít, a v případě vyloučení Ondřeje Procházky ve dvanácté minutě. Litoměřičtí se usídlili v obraném pásmu Kadaně a Denis Kusý vyslal na Dominika Pavláta kotouč, který mu prošel přesně mezi betony a domácí mužstvo se ujalo vedení – 1:0. Ke konci periody se ovšem prosadili i Trhači. V blízkosti litoměřického brankoviště se usadili Trhači a Václav Rezek srovnal na 1:1.

Úvod druhé části byl úspěšnější pro Stadion. Hned ve dvacáté první minutě se Denis Kusý dostal do rychlého úniku a těsně před bránou nahrál volnému Vítězslavu Bílkovi, jenž kotouč nekompromisně umístil za záda Dominika Pavláta – 2:1.

Ve třiadvacáté minutě si vytvořil další gólovou příležitost Denis Kusý, kterou ovšem dokázal Dominik Pavlát zlikvidovat. I v této dvacetiminutovce se samozřejmě vylučovalo, a to na každé straně po dvou minutách, obě početní výhody ale zůstaly nevyužity. Do zaznění druhé sirény se už ani jeden celek neprosadil a po čtyřiceti minutách tak platil stav 2:1.

I třetí periodu zahájili hráči Stadionu v obraném pásmu Kadaňských. Ve šestačtyřicáté minutě zvýšil náskok Litoměřic Jaroslav Šimeček na 3:1. V padesáté minutě se Trhači dostali do čtyř a pro Litoměřice se naskytla další možnost skórovat. Přesilovou hru využil Filip Hanták, a domácí tak vedli již o tři branky – 4:1. V šestapadesáté minutě přidal další branku na 5:1 Jan Václavek. Do konce zápasu už ani jedno z mužstev neskórovalo a domácí tak nad černožlutými zvítězili 5:1.

Barbora Koťová

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): „Přestože by se mohlo zdát, že nad posledním celkem tabulky bude lehké zvítězit, není to vůbec pravda. Již v předchozím zápasu proti Třebíči potvrdili, že nejsou snadným soupeřem. Nemohli jsme je podcenit, a proto jsme k výhře museli dojít trpělivě a poctivě. Byl to nesmírně těžký zápas, ale myslím, že jsme nakonec vyhráli zaslouženě. Ve třetí třetině jsme soupeře už docela přehrávali.“

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Myslím si, že utkání bylo minimálně dvě třetiny vyrovnané. Domácí dali šťastné góly a vedli 2:1. Následně jsme chybovali a dostali jsme třetí gól. Ve třetí periodě Litoměřice hráli jednoduchý hokej a vše trefovali do brány. My jsme se snažili hrát víc složitější hokej. Gratuluji domácím ke třem bodům, ale osobně si myslím, že jsme bojovali celé utkání a nemáme se vůbec za co stydět.“