Havířov nad síly Trhačů

Stanislav Jiskra | 04.01.2019 | |

Havířov nad síly Trhačů

K a d a ň / H a v í ř o v - Dohrávka jednačtyřicátého kola domácímu oslabenému týmu nevyšla. Havířov před zraky domácích fanoušků vstřelil pět gólů, zatímco Trhači nepřekonali Ondřeje Bláhu ani jednou. Trhači si tak připisují osmou porážku v řadě.

 
41.kolo, pátek 4.1.2019
Sportovní klub Kadaň - AZ Heimstaden Havířov  0:5  (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 8. Rehuš (F. Seman, Chroboček), 27. R. Veselý (Matai, Chroboček), 32. Maruna (R. Veselý, Haas), 53. Haas (L. Bednář), 55. Gřeš (Kotala). Rozhodčí: : Luczków, Vokřál – Štofa, Beneš. . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2 V oslabení: 0:0. Diváci: 187. Střely na branku: 13:47. Zblokované střely: 6:4. Vhazování: 22:27. Průběh utkání: 0:5.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Šefl, Eliáš, Klejna, Hajič, Foltýn, Popela – J. Svoboda, Kůs, Maršoun – Šulek, Klíma, Wágner – Vašíček, Rindoš, Homer – Tupý.
AZ Heimstaden Havířov: Bláha – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rašner, Kachyňa – Procházka, Seman, Rehuš – Haas, Maruna, Veselý – Gřeš, Pořízek, Kotala – Macuh, Cihlář, Bednář.

Komentář k zápasu

Kadaň do zápasu nastoupila v obměněné sestavě, což bylo vidět i prvních deset minut na ledě. Kadaň ihned ve třetí minutě hrála v oslabení, které dokázala úspěšně obránit. Jenže o další tři minuty později se vyloučení na domácí straně opakovalo, a hosté převahu jednoho hráče v poli využili. Filip Seman našel u levé tyče volného Branislava Rehuše, který mířil do levého růžku klece 0:1. O pár chvil později měla výhodu jednoho hráče v poli i Kadaň. V přesilové hře se do největší šance dostal Kevin Klíma, ale Ondřej Bláha se překonat nenechal. Do konce první třetiny bylo k vidění po jedné přesilovce na obou stranách, v těch se nic vážnějšího nestalo a stav 0:1 platil i po první siréně.

Převaha hostů z Havířova pokračovala i ve druhé třetině. V čase 24:35 byl vyloučen domácí Kůs a hosté tak měli k dispozici přesilovou hru. Přesně s koncem přesilové hry padl druhý gól, když si Radek Veselý vybruslil s pukem od mantinelu do kruhu a ukázal všem rychlou milimetrovou střelu, na kterou Ondřej Kuchař neměl žádnou šanci - 0:2.. O pět minut později bylo pro Trhače ještě hůře. Havířov se dostal do protiútoku, který se střele Jana Maruny skončil gólem - 0:3. Následovalo přečíslení Trhačů, do kterého se dostala dvojice Rindoš, Vašíček, ale ani jeden nedokázal brankáře Bláhu překonat.

Ve třetí třetině pokračovali hosté ve stejném tempu, jako ve třetinách předchozích. Prvních deset minut se ukazovali brankáři na obou stranách, ale daleko více práce měl domácí Ondřej Kuchař. Těsně po polovině třetí třetiny byla k vidění bitka, ve které Michael Foltýn poslal k zemi Ondřeje Procházku, který po sobě zanechal krvavou kaluž a musel být ošetřen. Jakoby tento incident hosty povzbudil. Po minutě totiž vstřelili zásluhou Marka Haase čtvrtou branku - 0:4. A o stopadesát vteřin později pátou. Tomáš Gřeš se nejlépe zorientoval v chumlu a překonal bezmocného Kuchaře - 0:5. utkání se poté dohrávalo jen z povinnosti, ale i tak se Trhači dostali půl minutu před závěrečnou sirénu do šance, která skončila na výstroji Ondřeje Bláhy.

Stanislav Jiskra

Ohlasy trenérů

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Byl to určitě těžký zápas vzhledem k situacím, které se tu odehrály. Bylo staženo asi šest hráčů z Chomutova plus gólmani, ale dál bych to nerozebíral. Hráli jsme tudíž pouze na tři pětky a Havířov přijel se zkušenými a silovějšími hráči, kteří mají dobrý pohyb. Bohužel jsme si nechali dát zase první branku. Momentálně jsme v takové dece, že jakmile začneme prohrávat, tak ten duel už nejsme schopní otočit. Škoda je některých šancí, které se nám nepodařilo proměnit. Potřebujeme teď něco, co by nás nakoplo, jinak se prostě nechytneme. Ale musíme na porážku s Havířovem zapomenout a zítra vlítnout na Ústí nad Labem.“

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): „Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme tlak a také dost šancí. Podařilo se nám sice vsítit jednu branku, ale od desáté do dvacáté minuty jsme hráli to, co jsme úplně neměli. Po třetině jsme si něco v kabině řekli a od druhé dvacetiminutovky už to vypadalo tak, jak to vypadat mělo. Měli jsme sice daleko více šancí, avšak nepodařilo se nám je proměnit. Samozřejmě jsme jinak rádi za tři body proti Kadani a den nato nás čeká další souboj, na který se musíme svědomitě připravit.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM