Jeden z vážných favoritů ligy v Kadani nezaváhal

Jakub Coufal | 12.09.2007 | |

Jeden z vážných favoritů ligy v Kadani nezaváhal

Ačkoliv večer 12. září patří jednoznačně fotbalovým kvalifikacím na Euro, podvečer náležel zahajovacím zápasům 1. ligy. Na kadaňský stadion zavítal regionální soupeř z Chomutova. Favorit naznačil své ambice už během 1. třetiny, kterou takřka celou ovládl. Později se hra více vyrovnala, Kadaň přesto vyrovnat nedokázala. Chomutov si aktivnějším přístupem odvezl první 3 body do nového ročníku soutěže po triumfu 1:4.

V sekci "fotogalerie" přinášíme ze zápasu fotografie!

 
1.kolo, středa 12.9.2007
SK Trhači Kadaň - Piráti Chomutov  1:4  (0:2, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Kýhos (Bauer Jan) - 15. Jíra (Bombic), 15. Hašek (Charousek, Jeslínek), 19. Havlůj (Šíp, Tauš), 53. Kostourek (Trefný, Mikšovic). Rozhodčí: Šindler - Šerý, Bertlík . Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 580. Střely na branku: 38:33. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
SK Trhači Kadaň: Stejskal - Vaněček, Poživil, Pospíšil, Spitzer, Hlubuček, Hlavatý, Mašek, Kocek, Polanský, Fink, Duba, Vrtek, Derfler, postl, Hlusička, Veverka, Kajer, Bauer Jakub, Bauer Jan, Kýhos
Piráti Chomutov: Horčička - Ťupa, Revay, Bombic, Trefný, Kolda, Černým Chatrnúch, Malinský, Boušek, Šíp, Polodna, Jíra, Kostourek, Charousek, Hašek, Tauš, Heinisch, Havlůj

Komentář k zápasu

Chomutov aktivnější hrou nastolil tempo hry

Stihlo se odehrát sotva pár minut a Chomutovští už naplno ukazovali, kam by rádi utkání dovedli. Stejskal odolával tlaku zejména po střele Charouska a později Černého. Oba nastřelili pouze betony brankáře. Z následující akce zahrozili i černožlutí. Kýhos však nezakončil úplně nejpřesněji, a tak se do útočného presu dostali opět hokejisté KLH.
Z nátlaku hostů vzešla výhoda přesilové hry, ve které hosté nic kloudného nevymysleli. Poté se dvířka trestné lavice otevřela i na chomutovské straně. V polovině úvodní třetiny měli domácí možnost jít do vedení, když hráli přes 100 sekund v dvojnásobné převaze. Spitzer s Finkem pálili sice nebezpečně, přesto bez úspěchu.
Na začátku 15. minuty si Chomutov aktivní hrou vybojoval přesilovku, kterou po chvíli využil. V čase 14:27 pálil od modré po zemi Bombic a Jíra šikovně tečoval mezi Stejskalovy betony, 0:1.
Čas 14:27 a další změna skóre. Opaření domácí se po inkasovaném gólu zatáhli zcela do defenzívy, což hosté zkušeně využili. Zpoza branky nahrával Charousek Haškovi, jenž zavěšením pod víko zvýšil na 0:2. Druhou asistenci si připsal Jeslínek.
Kadaň se ve zbytku třetiny na mnoho útočných akcí nezmohla a když ani přesilovka v závěru dějství nic nového pro vývoj zápasu nepřinesla, odcházeli hráči do kabin za stavu 0:2.

Chomutov potrestal kadaňské spalování šancí

Začátek prostřední části se nesl ve vypjatém duchu. Ve 24. minutě zle dotírali hosté před Stejskalovým územím, aby v zápětí ujížděli domácí v přesile 3 mužů proti osamocenému obránci. Černožluté zastavila modrá čára a následný hvizd rozhodčího. Kadaňští vycítili šanci, hráli dokonce v početní výhodě, ale snížení nepřišlo. Chomutov očividně mírně polevil, čímž dovolil domácím vytvořit si více šancí než v úvodu zahajovací třetiny.
V polovině zápasu byly aktivity týmů rozloženy takřka shodně s časomírou. Občasné, nikoliv však vyložené, šance byly k vidění na každé straně kluziště. O vzrušení se tak staral zejména hlavní sudí, jenž se rozhodl ponechat zápasu volnější průběh tím, že méně foukal do svého náčiní.
Když v 33. minutě pískl faul modrobílému hráči, schylovalo se k většímu tlaku Kadaně. Domácí stříleli, dotírali a tlačili seč mohli, přesto Horčičkova klec nabývala zakletého dojmu. Puk několikrát prošel jen kousek od odkryté brankové čáry, kde ho nikdo nedokázal dostat o kus dále.
Vzhledem k střelecké impotenci Kadaně muselo asi dojít k potrestání ze strany KLH. Naději na zvrat v zápase sebral domácím Havlůj, který v čase 38:49 završil povedenou kombinační akci. Na 0:3 přihrávali Šíp s Taušem.

Kadaň bojovala, Chomutov si náskok uhájil

Začátek poslední třetiny zaujal všechny fanoušky zajímavým okamžikem. V čase 43:05 totiž přišlo velké překvapení v táboře domácích. Kýhos po přihrávce Jana Bauera patrně nahazoval či přihrával kotouč před branku. Puk prošel Horčičkovi mezi betony a v plíživém tempu se zastavil až v brankové síti, 1:3.
Kadaň postupně začala vsázet vše na útok, z čehož plynuly nebezpečné brejky hostů. Ke konci 44. minuty se musel Stejskal hodně ohánět, aby zamezil navýšení náskoku regionálního soupeře. Následující minuty hráli nejprve modrobílí a posléze i černožlutí v početní výhodě. Zejména ve druhé z jmenovaných byla k vidění vážnější situace. Klečící Horčička měl k puku o něco blíže než dorážející Postl.
Na začátku 51. minuty ujížděli hosté ve 2 na 1. Zakončující Charousek po několika výměnách puku se spoluhráčem nastřelil místo zcela odkryté branky pouze vyšachovaného Stejskala.
Čas 52:53 znamenal pohřbení posledních nadějí černožlutých hokejistů. Po nenápadné akci se puk po střele Kostourka, doplazil do branky pod ležícím Stejskalem. Na 1:4 přihrával Trefný.
Rezignovaní domácí nechali Chomutovské dohrát zápas pod jejich taktovkou. Hokejisté KLH se i v závěru zápasu nacházeli častěji v útočném pásmu nežli hráči SK. Přítomné fanoušky hostů tak nemuselo mrzet, že pravděpodobně nestihli začátek fotbalového "zápasu roku" české reprezentace. Závěrečná siréna ukončila zápas za stavu 1:4 krátce poté, co Jan Bauer symbolicky předvedl smůlu domácích, když nastřelil pouze tyč.

Jakub Coufal, Míša Sládková

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (Chomutov): Byl to první zápas, tedy jiný než jsou přátelské zápasy. Je to derby, samozřejmě jde tedy o trochu jiný zápas než proti ostatním soupeřům. Byli jsme plní očekávání jakou máme formu a myslím že dobrou. První třetinu jsme zvládli výborně a víceméně jsme hru měli ve své moci. Akorát ve druhé třetině jsme nepochopitelně začali hrát hokej nahoru dolů. Hráče jsme upozorňovali že to není dobré. Měli jsme hodně vyloučených, hodně oslabení, ale dokázali jsme je ubránit. V dalších utkáních by však bylo špatné pokračovat ve stejném trendu. S předvedenou hrou jsem spokojený stejně tak jako s výkony všech hráčů.

Miroslav Novák (Kadaň): Myslím, že rozhodla první třetina. Nechali jsme soupeře hrát. Přišla přesilovka pět na tři, kdy za ty dvě minuty prostě gól dát musíme. Ve druhé a třetí třetině nám chybělo i štěstí, ale na druhou stranu musím říci, že Chomutov nás do vyložené šance nepustil. I co se týče například dorážek i tam byla kvalita Chomutova vyšší než naše.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM