Jestřábi rozhodli v první třetině. Trefil se jen Chlouba.

Jindřich Poledna | 24.10.2015 | |

Domácí tým využil hned první přesilové hry a dostal se do vedení. Kadaň bleskově vyrovnala díky brance Romana Chlouby. Jenže Jestřábi okamžitě odskočili na rozdíl dvou branek, čtvrtý zářez přidali v 17.minutě, čím vyhnali brankáře Dvořáka na střídačku. Na 4:2 snížil v 50.minutě znovu Roman Chlouba. Ačkoliv se Sportovní klub nadechoval ke snížení stavu, nedokázal využít přesilovou hru a po ní domácí vsítili gólovou pojistku. Domácí tým tak vyhrál 5:2 a vrátil Kadani porážku z úvodu soutěže.

17.kolo, sobota 24.10.2015
LHK Jestřábi Prostějov - Sportovní klub Kadaň  5:2  (4:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Drtina (Luňák), 9. Čuřík (Moskal), 10. Šlahař (Protivný), 17. Mojžíš (Moskal, Čuřík), 56. Čuřík (Moskal) – 7. Chlouba (Račuk, Veselý), 50. Chlouba (Veselý). Rozhodčí: P. Přikryl – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2016. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Husák, Protivný, Sova, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Kuncek, Luňák, Volek, Illéš, Staněk, Dragoun, Šlahař, Moskal, Novák, Venkrbec. Trenér: K. Přecechtěl.
Sportovní klub Kadaň: Dvořák (17.Dlouhý) – Charousek, Drobný, Mrázek, Cestr, Černý, Rohan – Račuk, Macháček, Vaněk, Huňady, Hejcman, Chrpa, Doležal, Vrána, Veselý, Hlava, Chlouba, Šťovíček. Trenér: J. Beck.

Prostějovští Jestřábi letos platí za tým, který vítězí s minimem vstřelených gólů, jakoby to však proti Kadani chtěli změnit a v první třetině přišla gólová smršť ze strany červenobílých. V šesté minutě byl na trestnou lavici odeslán hostující Mrázek, po pětadvaceti sekundách dostal nabito Marek Drtina a z těchto pozic, jak už letos ukázal několikrát, umí zamířit přesně, o čemž se přesvědčil i kadaňský gólman Dvořák. Uběhla pouze minuta hry a skóre se měnilo znovu, tentokrát se puku chopil Roman Chlouba, který z kruhu vymetl síť Horčičkovy branky. Jestřáby to ovšem pouze víc nakoplo, nejprve v deváté minutě po Moskalově nahrávce Jakub Čuřík s trochou štěstí dopravil puk do sítě, o minutu později se pak po střele Protivného dostal k dorážce Jakub Šlahař a Hanáci vedli 3:1. Po této divoké pětiminutovce se hra trochu zklidnila až do šestnácté minuty, to byl za faul na Venkrbce potrestán opět Jaroslav Mrázek a Prostějovští znovu nabídnuté možnosti využili. Opět u toho byli útočníci Moskal a Čuřík, tentokrát však jen jako nahravači, kteří připravili palebnou pozici kapitánovi Jestřábů Pavlu Mojžíšovi, který svou přesnou ranou vyhnal Dvořáka z branky. První třetina tedy končila za stavu 4:1.

Jak byla úvodní dvacetiminutovka divoká, tak ve druhé moc k vidění nebylo. Domácí věděli, že nemají kam spěchat, hlídali si náskok a nepouštěli Kadaň do větších šancí. Hosté sice měli hned v úvodu k dispozici dvě přesilovky v řadě po vyloučeních Vokurky a Moskala, ale nic z nich nevytěžili. V prostřední části, která se tedy nesla v duchu marné snahy Kadaně o snížení, jsme gól neviděli a Hanáci šli do poslední třetiny stále s tříbrankovým náskokem.

Začátek poslední části připomínal třetinu druhou, ovšem po pěti minutách byla konečně k vidění obrovská šance. Martin Novák vystihl přihrávku hostů ve středním pásmu a tři Jestřábi se hrnuli na gólmana Kadaně, Novák zakončoval sám, ale jeho bekhendový blafák nevyšel. Uběhlo dalších pět minut a přišel blesk z čistého nebe v podobě druhé trefy Romana Chlouby, jenž se prosadil podobným způsobem jako v úvodu zápasu. O tři minuty později mohl výrazně zdramatizovat zápas Huňady, který ale přestřelil. Domácí následně přežili oslabení, aby poté mohli zpečetit svou výhru. Jakuba Čuříka našel svou třetí přesnou gólovou přihrávkou v dnešním utkání Patrik Moskal a ten přidal pátý hřebíček do kadaňské rakve. Hanáci se tak díky dnešní výhře přiblížili první pětce, v níž se nachází i Kadaň, která má na Jestřáby nyní pouze dvoubodový náskok, mezi čtvrtou Kadaní a pátým Prostějovem se ještě nachází Jihlava s jednobodovou ztrátou na čtvrtou a stejně hubeným náskokem na šestou příčku.

Radim Nemela

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Do utkání jsme šli velice zodpovědně a první třetina nám vyšla podle našich představ a konečně jsme se prosadili střelecky. Kadaň od druhé třetiny přitvrdila hru a zlepšila bruslení, čímž se hra vyrovnala a nakonec z toho bylo parádní utkání celých šedesát minut.

Jaroslav Beck (trenér SK Kadaň: Nám nevyšel začátek utkání, domácí zahráli výborně přesilovky. My jsme mohli odpovědět ve druhé třetině, kdy jsme měli několik přesilových her my a pokud bychom dali gól, mohlo to být nakonec jinak. Myslím si ale, že hokej to byl nádherný, oběma týmům hru ale kazil příšerný led, na čemž jsme se shodli i s Kamilem Přecechtělem, to v Prostějově nepamatuju. My se musíme do dalších zápasů zkonsolidovat, protože se nám úplně rozpadl tým, včetně obránců.