Kadaň Ústí nepokořila, padla na poslední příčku

Sabina Nováková | 24.11.2018 | |

Kadaň Ústí nepokořila, padla na poslední příčku

K A D A Ň - V rámci sedmadvacátého kola Chance ligy Trhači vyjeli k derby do Ústí nad Labem. Ačkoliv Kadaňští jako první vsítili branku večera v čele s Jaroslavem Kůsem, po zbytek utkání již gól nepřidali. Naproti tomu domácí hokejisté se poslali do vedení již v první třetině. Během následujících dvacetiminutovek navýšili svůj náskok o čtyři branky, za což jim náleží tři body do tabulky. Černožlutí tak střídají Ústí nad Labem a padají na poslední místo tabulky.

 
27.kolo, sobota 24.11.2018
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  5:1  (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Tůma (Krliš, Davídek), 17. Volf (Severa, Melka), 39. Melka (Zukal, Jícha), 53. Tůma (Krliš), 55. Mert (Volf, Severa) – 7. Kůs (Popela, Grebeňuk). Rozhodčí: Doležal, Zubzanda – Štofa, Kokrment. Vyloučení: 7:5, navíc Volf (Ústí nad Labem) 10 minut. Bez využití. Diváci: 737. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 35:29. Průběh utkání: 0:1, 5:1.
HC Slovan Ústí nad Labem: Lukeš – Jeřábek, Weinhold, Zukal, Látal, Mert, Zdvořáček – Melka, Jícha, Jánský – Chrpa, Volf, Severa – Krliš, Davídek, Tůma – Kropáček, Planý.
Sportovní klub Kadaň: Kantor – Müller, Novák, Holý, Seemann, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Maršoun – Šťovíček, Klima, Chlouba – Wágner, Helt, Šulek – Rezek, Tupý, Homer.

Komentář k zápasu

Úvod utkání byl spíše v rukou hostů, kteří Slovan nepouštěli prakticky do žádných šancí a brzy také dokázali skórovat, když ústecké obraně ujel Jaroslav Kůs, který zkušeně trefil horní růžek. Domácím se dál moc nedařilo, ale poté se po jedné ze střel šťastně odrazil puk k Martinu Tůmovi, který pak neměl problém s vyrovnáním. Poté Slovan ožil a ve velice krátkém sledu dokázal vstřelit další branku Lukáš Volf po závaru před brankou hostů.

Začátek druhého dějství opět lépe zvládla Kadaň, ale obrana domácích fungovala velice dobře,takže jsme neviděli mnoho zajímavých příležitostí ani u jednoho celku. Druhá třetina se nesla ve jménu přesilových her, když oba týmy měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jednomu z týmů jejich zahrávání příliš nešlo. Nakonec se dokázali domácí prosadit v závěru třetiny, když svůj důraz před brankou využil Antonín Melka a dorazil puk za záda Kantora.

Třetí třetina svým tempem velmi připomínala tu druhou, kdy hra byla velmi vyrovnaná a nebylo vidět moc střeleckých pokusů. Slovan si však utkání zkomplikoval velkým počtem faulů, když jednou měla Kadaň dokonce přesilovku pět na tři, ale domácí oslabení skvěle bránili a tak se hostům nepodařilo snížit. Když poté v úniku dva na jednoho zvýšil náskok domácích Martin Tůma, bylo o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. Pět minut před koncem navíc dělovkou od modré propálil Kantora Jakub Mert a upravil tak konečný stav na 5:1.

Marek Vachta

Ohlasy trenérů

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí nad Labem): „Utkání se mi hodnotí hodně dobře, protože po naší předvedené hře v předchozích zápasech, kdy jsme ani nebodovali, tak tentokrát máme zasloužené tři body. Byla i vidět velká radost kluků v kabině. Myslím si, že první třetinu jsme odehráli špatně, udělali jsme tam hrozně moc chyb, které jsme neudělali za dva tři zápasy zpátky. Od druhé dvacetiminutovky jsme ale už byli jasně lepší. Důležité bylo, že jsme ubránili oslabení pět na tři. Zase bych chtěl pochválit každého hráče v mužstvu a stejně jako jsem říkal minule, musím i tentokrát vyzdvihnout výkon brankáře Štěpána Lukeše. Doufám, že teď už budeme stoupat tabulkou.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň):„Zápas rozhodlo to, že v první třetině za stavu 1:0 pro nás jsme udělali dvě velké chyby ve středním pásmu, které soupeř potrestal. Tím si myslím, že se hodně zvedl a narostla mu křídla. Samozřejmě, když hrajete ve třetí třetině za stavu 3:1 minutu a půl před koncem přesilovku pět na tři a nedáte gól, tak s tím se bodovat nedá, taková šance se musí využít.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM