Kadaň ani na druhý pokus nevyzrála na Kozly

Sabina Nováková | 01.09.2020 | |

K o l í n / K a d a ň - Trhači se k poslednímu přípravnému duelu vydali na led nováčka v první lize SC Kolín. Ačkoliv se Kadaňští jako první dočkali gólové radosti, Kozli předvedli obrat a měli také poslední slovo, když změnili remízový stav v závěru utkání na jednobrankový rozdíl. V utkání byly mimo jiné vidět hned tři góly v přesilové hře.

0.kolo, úterý 1.9.2020
SC Kolinští Kozlové - Sportovní klub Kadaň  3:2  (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 24. Hasil (Dotter), 29. Krejčík (Zumr), 57. Blaha (Muška) – 16. Homer (Veselý), 55. Morong (Havel, Müller). Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SC Kolinští Kozlové: Lukeš – Husa, Kukla, Blaha, Muška, Váchal, Zdeněk, Barták – Jankovský, Šafránek, Král, Síla, Zumr, Krejčík, Semirád, Štohanzl, Kozák, Hasil, Pilný, Dotter.
Sportovní klub Kadaň: Běhula – Kottek, Trefný, Havel, Seemann, Havlín, Foltýn, Běhula T. – Koblížek, Chlouba, Svoboda J. – Müller, Morong, Hradecký – Homer, Achmeťanov, Veselý – Šuraň, Kubišta.

Úvod utkání první třetiny doprovázelo hned několik vyloučení, mezi nimi se ale přeci jen Matěji Morongovi podařilo prověřit Štěpána Lukeše, který přeci jen pokus kadaňského forvarda lapil. V šestnácté minutě přeci jen úspěch Kadaně přišel, a to když David Homer po přihrávce Jakuba Veselého našel malou mezírku nad ramenem kolínského brankáře - 0:1.

Čtyři minuty po startu prostřední části přišlo srovnání ze strany domácích hokejistů. O remízový stav 1:1 se postaral Matěj Hasil, když propálil Richarda Běhulu. První potrestané vyloučení přišlo záhy a Kozli díky rychlému obratu náhle vedli. V devětadvacáté minutě tak Lukáš Krejčík poslal Kolínské do jednobrankového náskoku 2:1. Využil tak odraženého kotouče a zakončoval do odkryté branky. Ve zbytku utkání již ke změně stavu nedošlo, diváci měli šanci vidět akorát další sérii nedovolených zákroků. Trhačům tak zbývalo posledních dvacet minut na srovnání či případný obrat.

První krok udělala Kadaň, když potrestala vyloučení domácího celku. Pětapadesátá minutě znamenala šťastný okamžik pro Matěje Moronga, který tečoval dělovku Radka Havla od modré čáry - 2:2. Následná potyčka mezi Jakubem Trefným a Václavem Jankovským zhruba pět minut do konce ale byla klíčová - v sedmapadesáté minutě se prosadil Lukáš Blaha, a stanovil tak konečný stav duelu 3:2 díky využité přesilové hře Kolína.

Sabina Nováková

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „První třetinu jsme začali velice dobře, kdy jsme se dostali do vedení 1:0. Předváděli jsme agresivní hru a měli dobrý přístup k soupeři. Prostřední dvacetiminutovka už byla z naší strany horší. Začali jsme hrát profesorský hokej, ztráceli jsme puky a doplatili jsme na to dvěma inkasovanými brankami. V závěrečné periodě jsme se zase vrátili ke své hře z první třetiny a vyrovnali jsme stav utkání. Hráli jsme dobře, naskytly se nám nějaké šance ke skórování, ale bohužel ve vlastním oslabení jsme inkasovali a již jsme nedokázali stav zápasu srovnat. Myslím, že jsme předvedli na ledě Kolína solidní výkon, jen škoda, že jsme střetnutí nedotáhli do vítězného konce.“