Kadaň dohnala Třebíč k prodloužení

Katka Hodková | 21.09.2005 | |

Severočeši do utkání nenaskočili vůbec šťastně. Domácí útočník Pavel Pelán překvapil gólmana Hübla už na začátku deváté minuty, když od modré čáry zavěsil pod víko. Horácká Slavia se ujala vedení a těsný náskok si držela až do poslední třetiny. Čest a body Kadani zachránil Milan Hahn, když patnáct minut před koncem vyrovnal. V tvrdém utkání nakonec došlo až na prodloužení, které však žádnou změnu nepřineslo. Oba týmy si body spravedlivě rozdělily. Třebíč se přesto cítí být vítězem, protože i v šestém kole odešla do kabin neporažena.

6.kolo, středa 21.9.2005
SK Horácká Slavia Třebíč - Sportovní klub Kadaň  1:1  (1:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Pelán(Sobotka) - 46.Hahn. Rozhodčí: Husička - Mana, Váňa. Vyloučení: 5:7, navíc Derfler(KAD 10min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 597. Průběh utkání: 1:0, 1:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář, Luňák - Hrbáček, Lukáč, Šefčík, Lučka, Sláma, Ščerban, Bulička - Fryauf, Hanzal, Květoň - Laš, Oliva, Látal - Pelán, Sobotka, Chrenko - Čech, Zahradník, Přibyl.
Sportovní klub Kadaň: Hubl, Jirkův - Vobořil, Meňhart, Hlubuček, Plaček, Zajíček, Hlavatý, Čuj, Lašek - Hlusička, Oliverius, Kajer - Žák, Švík, Postl - Zika, Derfler, Hahn - Hubínek, Tauš, Zaťovič.

V 6.kole první hokejové ligy přivítala stále lepšící se Horácká Slavia Třebíč tým SK Kadaň. Třebíč vstoupila do utkání velice aktivně a již ve 4.minutě se řítil na hostujího gólmana Hübla Oliva, hostující gólman byl však pozorný. V 7.minutě se usadila Horácká Slavia v útočném pásmu Kadaně a o minutu později se již hrstka věrných diváků radovala. Hübla překonal hezkou střelou od modré čáry Pelán po asistenci Sobotky. Ve 13.minutě ukázali hezkou akci také hosté. Meňharta skvěle vychytal Šindelář, který se zaskvěl také v 16.minutě při šanci Švíka. Ke konci první třetiny se naskytla domácím přesilovka pět na tři, ale domácím se vůbec nezdařila a Hübla ohrozili jen minimálně.

Do druhé třetiny vstoupili opět skvěle domácí hráči, ale šance Látala a Chrenka po gólu pouze volala. Ve 23.minutě se ukázal v hezké šanci hostující Zaťovič, ale Šindelář akrobatickým zásahem šanci zachránil. Ve druhé třetině se ujal hlavní role rozhodčí Husička, který vylučoval na obou stranách. Za zmínku stojí akce domácího Pelána ze 33.minuty, který spálil více jak 100% šanci. Do konce druhé třetiny se již nic zajímavého za zmínku nestalo a tak šli hráči do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

I začátek třetí třetiny patřil zcela domácím hokejistům a skóre mohl ve 44.minutě navýšit aktivně hrající Laš, který se sám řítil na gólmana Hübla, ten však střelu se štěstím vyrazil do ochranné sítě. Ve 46.minutě však paradoxně uhodilo na druhé straně, kdy bezchybného Šindeláře propálil mezi betony Hahn - 1:1. V 52.minutě všem divákům ztuhla krev v žilách, kdy Kadaň zvýšila na 2:1, rozhodčí však branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Do konce třetí třetiny se hra odvíjela převážně ve středu kluziště s minimem šancí na obou stranách a tak hra dospěla po 60.minutách do prodloužení.

Za zmínku stojí v prodloužení pouze tvrdá střela domácího kapitána Bedřicha Ščerbana, který v 61.minutě sestřelil gólmana Hübla. Ten se bezvládně sesunul k zemi, ale po malém ošetření opět pokračoval v zápase. Ani v následném prodloužení branka nepadla a tak utkání skončilo zaslouženou remízou 1:1.

Martin Gahler, Milan Baraník

Miroslav Novák - Kadaň: "Myslím, že první dvě třetiny jsme byli horší než domácí. Ti nás předčili hlavně v nasazení a bojovnosti. To vedlo k tomu, že jsme byli víc vylučovaní. V té době nás podržel gólman Hübl. Na třetí třetinu jsme hru stáhli na tři pětky, což pomohlo. Dali jsme šťastný gól a vzhledem k průběhu zápasu jsme za bod rádi."
Josef Horešovský - Třebíč: "Nám se opravdu začátek utkání povedl. Vytvářeli jsme si pěkné šance, ale bohužel jsme z nich dali pouze jeden gól. To je velmi zrádné, protože pak stačí jeden povedený útok soupeře a je vyrovnáno. Naštěstí nás v době tlaku soupeře výrazně podržel gólman a někdy jsme i se štěstím šance hostů odvraceli. Jak se dnes potvrdilo, jedna branka zpravidla na vítězství nestačí. V prodloužení jsme se do ničeho nenutili. Nechtěli jsme aby případně soupeř získal bod navíc, jelikož každý bod může rozhodovat."