Kadaň doma prohrála s Chomutovem

Jindřich Poledna, Martin Gahler | 16.11.2011 | |

K a d a ň - Piráti přijeli do Kadaně jako favorit, ovšem první minuty zápasu tak rozhodně nevypadaly. Chomutov si sice připravil v 1.třetině více šancí, jedinou branku však vsítil domácí Vladimír Novák. Chomutov byl však v druhé třetině lepším týmem, i díky přesilovým hrám si vytvořil šance a dvěma brankami otočil skóre. Hosté přidali ještě v poslední třetině dva góly a po zásluze si odvážejí všechny 3 body. Kadaň stačila Pirátům jen v 1.třetině, po zbytek zápasu dominoval spíše Chomutov.

23.kolo, středa 16.11.2011
Sportovní klub Kadaň - Piráti Chomutov  1:4  (1:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Novák (Ton, Malínský) - 36. Rutta (Endál, Sikora), 38. Kraft (Pulpán, Helminen), 46. Heřman (Hromas, Macháček), 57. Endál (Procházka, Mrázek. Rozhodčí: Pavlovič - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 7:6, navíc Grof (CHM) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 620. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Sportovní klub Kadaň: Jarina - Malínský, Mazanec, Schmidt, Szakal, Révay, K.Charousek, Tollinger, Zmeškal - Ton, Mikšovic, Novák - Stoklasa, J.Charousek, Bursík - Freiberg, Chlouba, Davídek - Jabrocký, Kůs, Boušek.
Piráti Chomutov: Hanuljak - Mrázek, Hromas, Macháček, Palin, Jillson, Pulpán, Grof, Rutta - Haffenrichter, Sikora, Ondřej -Hřebejk, Fiala, Heřman - Seman, Kraft, Helminen - Procházka, Endál, Hruška.

Kadaň měla do zápasu lepší vstup, na Pirátech byl patrný respekt z domácího týmu. Velkou brankovou příležitost měl hned po 104 vteřinách domácí Jiří Charousek, když netrefil poskakující puk před téměř prázdnou Hanuljakovou brankou. Domácí zatlačili Chomutov do obrany, ale šance Bouška ani Mikšovice hostujícího gólmana jen postrašily. Piráti vystrčili růžky poprvé až v 5.minutě, kdy před Hřebejkem přikryl puk domácí gólman Jarina. V 7.minutě si velkou brankovou příležitost vypracoval první domácí útok, ale Malínskému závěrečná střela nesedla správně na čepel.

Od 8.minuty však začali dominovat favorizovaní hosté, kteří se konečně rozkoukali. Jarina nejprve uhájit tyčku před dotírajícím Kraftem, v 9.minutě při něm stálo stěstí, když Hafenrichterova střela skončila jen na horní tyčce. Hosté tlačili i v další minutě, domácí obrana hasila velkou příležitost Helminena, před kterým zela již jen prázdná branka.

Kadaň se od 12.minuty vymanila z obrany a vyrovnala hru. A to se jí vyplatilo. V čase 11:54 zůstal v útočném pásmu osamocený Vladimír Novák, který si sjel před Hanuljaka a střelou nad beton otevřel skóre – 1:0.

První výhodu přesilové hry získali ve 14.minutě hosté, na trestnou lavici putoval za zdržování hry Kamil Charousek. Piráti si kromě jediné střely od modré žádnou šanci nepřipravili a domácí odehráli oslabení v klidu. V 18.minutě se role vyměnily, odpočinout si na 2 minuty za sekání odešel chomutovský Ondřej. Ovšem Kadaň předvedla podobnou hru jako hosté a Hanuljaka neohrozila, protože se nedokázala usadit v útočném pásmu. Po 20ti odehraných minutách tak svítil na ukazateli stav 1:0 pro domácí.

Začátek prostřední části byl zcela vyrovnaný, ani jeden z týmů neměl navrch. Pak ale postupně začali přebírat otěže zápasu opět hosté. Kraft ani Hrušku své šance neproměnili, domácí se spíše bránili a začali faulovat. Nejdříve pykal Szakal, po něm i Davídek. Piráti byli v přesilových hrách jednoznačně lepší, uzavřeli domácí v jejich pásmu, ale minimálně stříleli. Jakoby čekali, že jejich velká šance teprve přijde.

Svou druhou přesilovku hrála Kadaň od 29.minuty, kdy odešel za katr Fiala. Jenže domácím opravdu přesilové hry nejdou, ztráceli puky, zmatkovali v útočném pásmu a Piráti tak v klidu mohli vyhazovat z pásma jeden puk za druhým. Další šanci dal domácímu týmu Endál. A Kadaň mohla trestat. V brance totiž chyboval Hanuljak, před Schmidtem zívala prázdná branka, ale domácí obránce z úhlu trefil jen boční síť. A tak trestal Chomutov! Již v pěti hráčích v poli se pustili hosté do útoku, domácí obrana zazmatkovala a Jan Rutta srovnal na 1:1.

Obdržená branka s domácím celkem otřásla, kadaňští se začali bát o výsledek a začali faulovat. Trest Mazance byl potrestán, Piráti pochopili, že když budou v přesilovce střílet, budou úspěšní. Na 1:2 zvýšil Milan Kraft, který těsně před Jarinou tečoval bombu od modré vyslanou Pulpánem. Chomutov tak dvěma brankami v jedné třetině otočil stav utkání.

Kadaň získala hned na začátku třetí třetiny výhodu přesilové hry. Jedinou šancí, kterou si domácí v následujících minutách připravili, byla prudká střela Bursíka, která skončila těsně nad brankou Chomutova. Piráti po přežití oslabení chytili druhý dech a nepustili domácí tým do žádných větších šancí a sami útočili. Třetí branka tak na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí obrana ve 46,minutě udělala neuvěřitelnou hrubku, Jan Heřman se řítil osamocený na Jarinu, kterého překonal ukázkovou kličkou do bekhendu – 1:3.

Ve hře 4 proti 4 měli také hosté více ze hry, domácí tým se snažil spíše bránit, aby nedostal ještě více branek. Spíše než na hokej se hráči obou celků začali soustředit na drobné fauly a oplácení, hokej tak začal ztrácet i zbytky svojí krásy, které měl před třetí brankou Pirátů. Chomutov dostal v 51.minutě další výhodu přesilové hry. Tu sice Piráti nevyužili, již se příliš netlačili do útoku, hlídali si střední pásmo a čekali na další chybu domácích, aby mohli opět lacino skórovat.

A tu jim Kadaň opět darovala jako na podnose. Po malém tlaku domácích se konal protiútok Pirátů. Vše korunoval Lukáš Endál, který akci Chomutova zakončil parádní střelou k tyči – 1:4. Hosté tak ukázali své kvality a po zásluze si z Kadaně odvážejí všechny 3 body.

Jindřich Poledna

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Dneska se nám povedla první třetina, kdy jsme vstřelili branku, z naší strany to byl dobrý výkon, ale v druhé třetině jsme dostali nešťastný gól, v následují přesilovce brzo další, soupeř se zvedl, začal hrát nepříjemný hokej. Nám nezbylo nic jiného než otevřít hru a pokusit se o vyrovnání, jenže Chomutov byl v laufu a přidal další 2 branky. Naši hráči se v poslední třetině už jen těžko prosazovali.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Dnes bylo k vidění kvalitní utkání z obou stran, hrál se svižný hokej plný kontaktů. Domácí dali z jediné větší šance v první třetině branku a my šli do druhé třetiny s tím, že musíme jít do brány a více střílet. Dali jsme po sobě 2 rychlé góly, ve třetí třetině přidali další dva a zaslouženě jsme vyhráli. Poslední třetinu jsme odehráli opravdu dobře, a těší mě, že máme 3 body ze zápasu, který byl na 1.ligu opravdu kvalitní.