Kadaň i přes velkou bojovnost padla s Energií

Sabina Nováková | 14.10.2017 | |

K a d a ň - V rámci 13. kola WSM Ligy se Trhači utkali s HC Energie Karlovy Vary. Někteří hokejisté západočeského celku si zahráli proti bývalým spoluhráčům, protože v minulé sezóně nastupovali v černožlutých dresech. Domácí ukázali obrovskou bojovnost v závěrečné části, kdy během dvou minut vstřelili tři góly. Karlovarští však nakonec porazili svěřence Jiřího Čelanského 5:3, a odvezli si tak tři body do tabulky. Kadaň se tak předposlednímu místu nepřiblížila.

13.kolo, sobota 14.10.2017
Sportovní klub Kadaň - HC Energie Karlovy Vary  3:5  (0:2, 0:3, 3:0)
Branky a nahrávky: 56. Wágner (Krejčiřík), 57. Rindoš (Adámek, Macháček), 58. Tůma (Černý, Hlava) – 3. Tuominen (Davídek), 14. Kverka (Stloukal, Podlipnik), 31. Kohout (Kverka, Krejčí), 34. Beránek (Flek, Gríger), 38. Kohout (Podlipnik, Stloukal). Rozhodčí: Wágner, Zubzanda – Krátký, Doležal. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 1200. Střely na branku: 20:29. Zblokované střely: 8:10. Hity: 8:12. Vhazování: 27:40. Průběh utkání: 0:5, 3:5.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Szathmáry, Trefný, Blaha, Buchtela, Kadeřávek, Cestr, Černý – Procházka, Hejcman, Havel – Hlava, Rob, Tůma – Wágner, Rindoš, Krejčiřík – Macháček, Adámek
HC Energie Karlovy Vary: Závorka – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Šafář – Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, což potvrdil i vstřelený gól ve třetí minutě. Finský útočník Henri Tuominen poslal Karlovy Vary do vedení 0:1 přesnou střelbou za záda Štěpána Lukeše. V páté minutě to zkusil Michal Vachovec, ale Lukešův pravý beton byl tentokrát ve správnou dobu na správném místě. Osmá minuta přinesla pokus Martin Tůmy z levého kruhu, ovšem Tomáš Závorka byl připravený. O dvě minuty později Ondřej Šafář vystřelil od modré čáry a jeho rána se jen prohnala kolem tyčky domácí klece.

Krátce poté se Lukáš Blaha snažil překonat Tomáše Závorku přízemní střelou, která byla bez problémů vyražená mimo. Ve dvanácté minutě byl vyloučen Ondřej Buchtela za sekání, což hostující potrestali vsítěnou brankou. Jaromír Kverka čistě projel obranou, a zvýšil tak vedení Energie na 2:0. V sedmnácté minutě přišla souhra Kadaňských. Do dobré pozice se dostal Luboš Rob, jemuž nahrál Ondřej Buchtela. Puk však Luboši Robovi přeskočil čepel hokejky. Dělovkou chtěl jako poslední v nátlaku změnit stav utkání Josef Rindoš, jenž minul.

V úvodu druhé periody si Karlovarští vytvořili obrovský tlak v obranném pásmu Trhačů. Chvílemi to vypadalo, že hosté hrají přesilovou hru. Do protiútoku se na konci čtyřiadvacáté minuty vydal Darek Hejcman s Janem Havlem. Jejich akci Tomáš Závorka bezpečně přerušil. O necelou minutu později se Nicolas Hlava prosadil do dobré pozice v mezikruží. Rána putovala na hruď Tomáše Závorky. Do obrovské příležitosti se poté dostal Sebastian Gorčík, jenž měl před sebou prázdnou branku. Naštěstí se však Štěpán Lukeš stihl vrátit zavčasu zpět na své místo a gólovou příležitost karlovarského útočníka zmařil. Další střeleckou šanci přidal v šestadvacáté minutě ve vlastním oslabení Darek Hejcman.

Střelou z otočky se snažil Štěpána Lukeše překvapit Václav Skuhravý. Cílem jeho pokusu se ale stalo pouze plexisklo za brankou domácích. V jednatřicáté minutě přišel odskok hostujících hráčů na 3:0 a zasloužil se o něj Martin Kohout. Štěpán Lukeš si na tvrdou ránu karlovarského útočníka stačil sáhnout, avšak i přesto zamířila do šibenice kadaňské klece. O dvě minuty později palbu Františka Wágnera tečoval Matic Podlipnik. Za další dvě minuty se trefil Ondřej Beránek, který využil zmatku a zblízka zakončil – 0:4. Další využitou přesilovku si v osmatřicáté minutě připsaly Karlovy Vary. Už druhý gól v zápase vstřelil Martin Kohout, jenž využil situace a z malé blízkosti poslal puk za záda Štěpána Lukeše. Vedení Karlových Varů navýšil na 5:0.

Jakub Flek to ze začátku třetího dějství zkoušel z otočky na Štěpána Lukeše, střela karlovarského útočníka byla tečována nad branku domácích. O pár vteřin později na druhé straně zasahoval vyrážečkou Tomáš Závorka, když ho chtěl překonat rozjetý Luboš Rob. V šestačtyřicáté minutě zkusil štěstí Josef Rindoš střelou z otočky, avšak bez úspěchu. Následoval zajímavý pokus Dávida Grígera, který se prokličkoval obranou, položil si Štěpána Lukeše, ale puk nakonec zamířil pouze do boční sítě. Tomáš Závorka poté zneškodnil příležitost Nicolase Hlavy a následovalo i jeho vyloučení. Na trestnou lavici za ním zanedlouho putoval i Ondřej Buchtela. I přes dvojnásobné oslabení se Robert Černý rozjel na Tomáš Závorku. Střela bohužel skončila mimo karlovarskou klec.

Šestapadesátá minuta přinesla první gól Trhačů, o který se postaral František Wágner. Svou střelou k tyči snížil náskok Energie na 1:5. To zřejmě nakoplo celý i tým i Josefa Rindoše, protože právě on si připsal gólovou střelu o necelou minutu později, a Kadaň se tak přiblížila Karlovarským o další branku - 2:5. Neuběhlo ani šedesát sekund a Martin Tůma snížil na 3:5, když se trefil do odkryté klece. Vyloučení v posledních dvou minutách na straně Energie se Trhači chytli a Štěpána Lukeše poslali na střídačku. Bohužel ani v šesti hráčích na ledě proti oslabené Energii už Tomáš Závorku nepřekonali. To samé platilo i o posledním pokusu Františka Wágnera, jenž nastřelil tyč.

Sabina Nováková

Miroslav Buchal (SK Trhači Kadaň): „Zápas jsme začali možná až s příliš velkým respektem, báli jsme se hrát a kotouče jsme dávali od sebe. Třetí třetina byla z naší strany ale výborná a padl náš první gól. Je vidět, že jsme s takovým soupeřem schopní hrát. Kdybychom takto hráli od začátku, tak by to utkání vypadalo úplně jinak. Za tu třetí třetinu musíme klukům poděkovat, protože je vidět, že hokej hrát umíme, když chceme. Budeme se takto snažit pokračovat i v následujícím zápase proti Kladnu. Musíme se z toho oklepat a začít bojovat od začátku.“

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „V první řadě bych chtěl našim hráčům poděkovat za výborných pětapadesát minut, které jsme tady předvedli. Myslím, že jsme hráli přesně, co jsme chtěli. Byli jsme silní na kotouči a měli jsme dobrý pohyb. K tomu jsme si vytvářeli velké množství gólových šancí, proto si myslím, že jsme mohli vstřelil více než pět branek. Mrzí mě, že jsme přestali hrát v posledních pěti minutách a zbytečně se tím zdramatizoval konec celého utkání. Je potřeba, abychom se z toho poučili. Rád bych na závěr také poděkoval našim fanouškům, kterých i přes hezké počasí přijelo neskutečné množství a vytvořili nám tady domácí atmosféru.“