Kadaň i přes vypjatý závěr zdolala Benátky n/J

Sabina Nováková | 10.12.2018 | |

Kadaň i přes vypjatý závěr zdolala Benátky n/J

K a d a ň / B e n á t k y n/J - Při příležitosti třiatřicátého kola Trhači vyzvali na domácí půdě HC Benátky nad Jizerou. I přesto, že soupeř jako první otevřel stav utkání, bylo to právě jediné vedení, které v utkání nabyl. Po zbytek večera byli Kadaňští na koni, ze kterého se je snažili Benátečtí shodit ve vypjatém závěru. Trhači si přesto připisují tři body do tabulky a nahrazují Benátky nad Jizerou na třinácté příčce.

 
33.kolo, pondělí 10.12.2018
Sportovní klub Kadaň - HC Benátky nad Jizerou  4:3  (2:1, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. M. Svoboda (Chlouba, Kůs), 14. Chlouba (Novák), 23. Trefný (Chlouba, Novák), 29. Šťovíček (Kůs) – 6. Ordoš (Vlach, Havlín), 21. Ordoš (Vlach, Kolmann), 55. Špaček (Maier). Rozhodčí: Luczków, Šindel – Kokrment, Rubáš. Vyloučení: 7:4, navíc Buchtela - Špaček oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Střely na branku: 21:46. Zblokované střely: 12:4. Vhazování: 32:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Sportovní klub Kadaň: Pavlát – Novák, Trefný, Seemann, Buchtela, Foltýn, Procházka – Chlouba, Kůs, M. Svoboda – J. Svoboda, Šťovíček, Šulek – Maršoun, Rindoš, Rezek – Tupý, Homer.
HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík – Kunst, Kolmann, Havlín, Maier, Husa, Niko, Žůrek – Zachar, Vlach, Ordoš – Špaček, Najman, Rychlovský – Průžek, Chrtek, Psota – Žemba, Čech, Wiencek.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupili lépe hosté z Benátek nad Jizerou, kteří se prezentovali lepším pohybem. Benátky také jako první prověřili Dominika Pavláta, který střely Jana Ordoše a Matěje Psoty bez problémů zlikvidoval. Poté se do velké šance dostal Marek Zachar, který kličkoval tak dlouho, až sám sebe obehrál. O chvíli později se již Benátky radovaly. Jaroslav Vlach od mantinelu našel před brankou dobře postaveného Jana Ordoše, který zakončil přesně k tyči Pavlátovo branky - 0:1. Trhači ale o osmadevadesát vteřin později vyrovnali, když Roman Chlouba předložil puk na hůl Matyáše Svobody, který se střelou do odkryté branky nemýlil - 1:1. O pár chvil později byla Benátkám nabídnuta výhoda přesilové hry. V té ale Daniel Novák našel za hostující obranou schovaného Romana Chloubu, který si s brankářem Žejdlíkem pohrál a zasouval puk do prázdné brány - 2:1. Tato branka Trhače výrazně oživila.

Benátky si do druhého dějství přenesli přesilovou hru z konce první třetiny. Právě tuto výhodu přetavil ve vyrovnávající branku Jan Ordoš - 2:2. Následovalo vyloučení hostů, které potrestal Jakub Trefný, který dorazil nahozený puk od modré čáry až za záda Matěje Žajdlíka - 3:2. Trhači o pár chvil později dostali další výhodu hráče v poli. Tu tentokrát využil Martin Šťovíček, který dostal nabito od Jaroslava Kůse a dělovkou poslal puk do hostující sítě - 4:2. Tento gól neunesl Daniel Špaček, kterého rozhodčí odměnili osobním trestem. Následovalo několik šancí na obou stranách, ale ani jedna nezměnila vývoj utkání a do kabin se po čtyřiceti minutách odcházelo za dvoubrankového vedení pro domácí Trhače.

Ihned ze začátku třetí části byla hostům nabídnuta další přesilová hra, tu ale Trhači ubránili bez větších potíží. O pár minut později následovalo další vyloučení, tentokrát usedl za katr Ondřej Buchtela, který byl za vražení na hrazení automaticky potrestán i desetiminutovým trestem, společnost mu o pár vteřin později přišel udělat Jaroslav Kůs, ale ani s touto výhodou si hostující hokejisté nedokázali poradit. Následovalo několik skvělých zákroků Dominika Pavláta, který zneškodnil několik gólových příležitostí hráčů Benátek nad Jizerou. V čase 54:38 Patrik Maier poslal střelu od mantinelu na Domina Pavláta, který puk srazil jen na hůl Daniela Špačka, který měl před sebou již lehkou úlohu - 4:3. Hosté ke konci zkusili hru bez gólmana, jejich výhodu zdvojnásobilo vyloučení domácích, ale ani s touto příležitostí nenaložili dle svých představ. Trhači si tedy připisují druhé domácí vítězství v řadě a posouvají se na třinácté místo tabulky Chance ligy.

Stanislav Jiskra

Ohlasy trenérů

Roland Wágner (SK Trhači Kadaň): „Vyhrál ten, kdo dal víc gólů. První periodu jsme paradoxně odehráli hůře než soupeř. Dali jsme ale dvě branky, což nám pomohlo. Řekl bych, že druhá třetina byla z naší strany nejlepší. Měli jsme spoustu šancí, díky kterým jsme mohli dle mého názoru zápas rozhodnout a utéct alespoň o tři, o čtyři góly. Co se týče třetí části, tak ta byla brankáře. Myslím, že jsme to v rámci defenzivy odehráli kvalitně. Přesto si soupeř svou kvalitou vytvořil příležitosti, ale Dominik Pavlát nás podržel. Jeho výkon bych dnes určitě vyzdvihl. Jsou to pro nás těžce vybojované tři body, jelikož soupeř přijel posílen asi o osm hráčů z Liberce. Jsme rádi, že jsme je přeskočili v tabulce. Chtěl bych také pozvat fanoušky na další domácí duel proti pražské Slavii. Naše výkony se zvedají a je na co se koukat. Přijede atraktivní soupeř, tak přijďte v co největším počtu!“

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): „Z klání v Kadani panuje určitě velké zklamání, jelikož jsme tady chtěli uspět. Začátek zápasu se nám docela povedl. Měli jsme šanci, ale bohužel jsme ji neproměnili. Následně jsme sklouzli do laxnosti, za což nás domácí potrestali. V momentě, kdy se dostali Trhači do vedení, tak pro nás to začalo být hrozně těžké. Neustále jsme se do domácích hráčů tlačili a i přes velké šance naše zakončení není bohužel v této sezóně vůbec dobré. Před bránou nám navíc chyběl hráč a samozřejmě také důraz. Jak utkání postupovalo, tak Kadaň se soustředila na obranu. V závěru jsme ještě zvedli hlavy, tlačili jsme na ně a měli jsme tam spoustu šancí. Bohužel jsme nebyli schopní přidat další branky a stav otočit. Se zápasem proti Trhačům nejsme spokojení.“

 
 


Generální partneři

© 2013 - 2024   Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM