Kadaň na Motor nestačila a vrací se bez bodu

Sabina Nováková | 30.01.2019 | |

Č e s k é B u d ě j o v i c e / K a d a ň - Dvaapadesáté kolo Chance ligy je minulostí a Trhači v něm sehráli duel s Motorem. Soupeř se poslal do vedení ihned v první minutě večera. František Klejna v téže části srovnal stav zápasu, ale to bylo z kadaňské strany vše. Českobudějovičtí ve zbytku klání vsítili další tři góly, a posunuli se tím tak na bronzovou příčku v tabulce.

52.kolo, středa 30.1.2019
ČEZ Motor České Budějovice - Sportovní klub Kadaň  4:1  (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Pavlin), 21. Endál (M. Novák, Plášil), 45. Z. Doležal (Plášil, Přikryl), 52. Jandus (Babka, Heřman) – 17. Klejna (Wágner, Kůs). Rozhodčí: Grech, Veselý – Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 8:10 navíc Pavlin (CEB) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5069. Střely na branku: 53:14. Zblokované střely: 3:13. Vhazování: 40:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Jandus, Kutlák, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Heřman, Přikryl, Doležal – Karabáček, Babka, P. Novák – Beránek, Dančišin, Kachyňa – Dunn.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Klejna, D. Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Z. Zabloudil.

Do branky Motoru se po několika zápasech vrátil Jan Strmeň. Dalším navrátilcem se stal Karel Plášil, jenž nehrál kvůli zranění, které si odnesl ze zápasu s Jihlavou. Do zápasu vstoupil Motor bravurně. Už v první minutě se radoval z vedoucí branky, když plno prostoru v útočném pásmu dostal Lukáš Endála přesnou střelou potvrdil střeleckou formu z posledních zápasů – 1:0. Další branku mohli Budějovičtí přidat v dvojnásobné přesilové hře, jenže nesehráli ji dobře a stav se neměnil. Naopak Trhači dokázali početní výhodu využít. Od modré vystřelil šikovný obránce František Klejna a jeho střela proletěla až do branky – 1:1.

Druhá třetina začala naprosto stejně jako ta první. A neměnil se ani střelec. Po dvaceti šesti vteřinách hry se před Lukeše prokličkoval Lukáš Endál a jeho střela švihem mu propadla až za čáru – 2:1. Další šanci měl Roman Přikryl, když se natlačil před kadaňského brankáře, ale střelou po ledě si na něho nepřišel. Neuspěl ani Pavel Novák, když si puk šikovně hodil na střed, ale vypálil pouze do lapačky Lukeše. Další šanci měl Milan Dančišin, ale v dobré pozici netrefil kotouč ideálně a soupeřův brankář nemusel ani zasahovat.

Poprvé v zápase mohl Motor odskočit o dvě branky ve dvaačtyřicáté minutě. Před brankáře se dostal Babka a puk se odrazil příhodně pro Václava Karabáčka, jehož v dobré šanci vychytal Lukeš. Puk do branky dostal až o pár minut později Zdeněk Doležal, který se trefil už třetí zápas po sobě. Tentokrát se prosadil poté, co využil zaváhání hostujícího brankáře a se štěstím dopravil kotouč do sítě – 3:1. Čtvrtou branku přidal obránce Martin Jandus. Jakub Babka s ním ujel do přečíslení a mladý obránce si připsal premiérovou branku v dresu Motoru – 4:1. Další branka už nepadla a Motor si tak připsal tři body do tabulky Chance ligy.

Filip Kortus

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Chtěli jsme tři body, které máme. Z utkání je to nejdůležitější věc. Moc pohledné utkání to nebylo a náš výkon nebyl ideální. Nedařilo se našim speciálním formacím. Udělali jsme zbytečné fauly, které mohou v play off rozhodovat zápasy.“

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Vzhledem k naší situaci musím hráče pochválit za bojovný výkon. Kvalita ale byla na straně soupeře a vyhrál zcela zaslouženě. Naši mladí kluci makali a jsme rádi za každý zápas, kdy máme delší čas o co hrát.“