Kadaň na vlastním ledě nestačila na Přerov

Kateřina Kundertová | 13.09.2017 | |

K a d a ň - Trhači ve druhém kole WSM Ligy vyzvali na vlastním ledě Přerov, s kterým odehráli druhé domácí utkání v řadě. Hosté si v první třetině vypracovali dvougólový náskok, který i přes gól Darka Hejcmana ve druhé periodě navýšili. V poslední části přerovští hráči upravili na konečných 9:1 ze svého pohledu, a připsali si tak tři body. Svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka na první výhru stále čekají.

2.kolo, středa 13.9.2017
Sportovní klub Kadaň - HC ZUBR Přerov  1:9  (0:2, 1:4, 0:3)
Branky a nahrávky: 21. Hejcman (Trefný) – 11. Plášek (Šlahař, T. Sýkora), 12. Procházka (Pšurný, Fořt), 21. Procházka (Fořt), 25. Pšurný (Procházka, Fořt), 36. Berger (Fořt, Procházka), 38. Procházka (Valenta, Goiš), 46. Malina (Zbořil, Šlahař), 47. Pšurný, 52. Šlahař. Rozhodčí: Grech, Jechoutek – Belko, Štofa. Vyloučení: 10:7. Využití: 1:5. Střely na branku: 24:38. Zblokované střely: 8:7. Hity: 23:12. Vhazování: 21:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:9.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Trefný, Buchtela, Chalupa, Szathmáry, Kadeřávek, Blaha, Černý – Chrpa, Hejcman, Hlava – Müller, Rob, Šťovíček – Wágner, Rindoš, Tůma – Ringler, Krejčiřík.
HC ZUBR Přerov: Šimboch – Novotný, Valenta, Malina, Zbořil, Pala, Gazda – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Kratochvíl, Navrátil.

Kadaňští vstoupili do utkání aktivně, střelecké pokusy si připsali Ondřej Buchtela, Josef Rindoš a František Wágner. Na druhé straně minuli prostor mezi třemi tyčemi Tomáš Fořt nebo Jan Berger. V osmé minutě Luboš Rob vyslal do útoku Jana Müllera, který z prostoru mezi kruhy trefil tyčku. Krátce po přelomu třetiny Přerov dvakrát udeřil.

V početní výhodě Tomáš Sýkora přihrál přes brankoviště na Karla Pláška, jenž měl před sebou odkrytou klec – 0:1. Za pětačtyřicet vteřin se prosadil Milan Procházka z mezikruží – 0:2. Do konce úvodní dvacetiminutovky si oba celky zahrály přesilovku, ale ani jeden ji však nevyužil. Část se Trhačům přesunula do prostředního dějství.

Hned po dvaadvaceti vteřinách prostředního dějství Trhači využili nabídnutou přesilovku. Jakub Trefný vyslal Darka Hejcmana, který projel pásmo a po vyjetí před branku se prosadil střelou po ledě – 1:2. Rychlou odpověď našel na druhé straně Milan Procházka dorážkou do odkryté klece – 1:3. Ve 25. minutě měli hosté i notnou dávku štěstí, když se střela Milana Procházky odrazila od zadního mantinelu do brankoviště, kde puk dorazil Roman Pšurný – 1:4.

V polovině duelu Milan Procházka posunul na Tomáše Fořta, kterého vychytal Štěpán Lukeš. Ve 36. minutě doklepl puk do domácí sítě Jan Berger, na kterého navázal o pár minut později v početní výhodě Milan Procházka, jenž dovršil hattrick a upravil na 1:6. V závěru mohl střelec tří branek přidat i čtvrtý gól, ale ve vyložené šanci trefil jen špičku betonu domácího brankáře.

Třetí třetina už byla pouze formalitou. Trhači od 45. minuty hráli ve třech proti pěti, což využil Milan Malina bombou od modré – 1:7. Za necelou minutu si přihrávku Romana Pšurného srazili do vlastní brány domácí obránci – 1:8. Hned poté neuspěl Filip Dvořák se střelou ani následnou dorážkou. V polovině dějství byli Trhači opět vyloučeni do tří, tentokrát na 56 vteřin.

Těsně po vypršení prvního trestu přišel druhý vlastní gól, střelu Jakuba Šlahaře srazil do branky Šimon Szathmáry – 1:9. Na druhé straně mohl snížit Jan Müller, ale tváří v tvář neuspěl proti Juraji Šimbochovi. Od 55. minuty měli možnost dvojnásobné výhody také svěřenci trenérů Kašeho a Koláčka, ale pokusy téměř do prázdné neproměnili Nicolas Hlava a Josef Rindoš.

Kateřina Kundertová

Robert Kaše (SK Kadaň): „Od začátku zápasu jsme tahali za kratší konec. Přerov nás přehrál ve všech směrech. Byli pořád v pohybu a silovější. Zápas se zlomil, když jsme snížili na 1:2 a hned inkasovali. Ve druhé třetině jsme dostali všechny čtyři góly z předbrankového prostoru, což se nám stávat nemůže.“

Petr Dočkal (HC Zubr Přerov): „Jeli jsme k nepříjemnému soupeři, v Kadani se hraje vždycky těžko. K utkání jsme přistoupili velmi zodpovědně. Bylo vidět, že se soupeř po dvou těsných porážkách chtěl zvednout. První třetina byla vyrovnaná. Jeden z rozhodujících momentů bylo, když jsme po inkasované brance rychle opět odskočili na dva góly. Ve druhé třetině se utkání pak zlomilo, soupeř začal být nedisciplinovaný a my jsme zápas jednoznačně ovládli. Třetí třetinu jsme dohráli v tempu a jsme rádi, že jsme mohli zapojit všechny čtyři útoky.“