Kadaň nestačila na Ústí nad Labem. Severočeské derby rozhodla třetí třetina

Tereza Košťálová, David Panuška | 10.10.2015 | |

Ú s t í n/L - V rámci dvanáctého kola WSM Ligy zajížděla Kadaň na horkou půdu ústeckého Slovanu. Ten se chtěl svým fanouškům omluvit za potupnout prohru s pražskou Slavií. Po minutě a půl šla do vedení ovšem Kadaň, když se trefil Lukáš Vrána. Do konce první třetiny padly ještě tři branky. Do kabin se šlo za stavu 2:2. Ve druhé části padla branka na každé straně. V ten moment chtěli domácí utkání strhnout na svou stranu, což se jim nakonec povedlo. Slovan dal tři branky a připsal si třetí domácí výhru v sezóně.

12.kolo, sobota 10.10.2015
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  6:3  (2:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Melka (Kloz, Kubica), 16. Roubík (Tůma, Rys), 25. Gengel (Kloz, Baránek), 45. Kloz (Brož, Skočovský), 49. Kloz (Melka, Kubica), 53. Skočovský (Kloz, Kubica) – 2. Vrána (Kůs, Račuk), 11. Szathmáry (Charousek, Račuk), 33. Veselý. Rozhodčí: Horinek – Čížek. Špringl. Vyloučení: 10:11, navíc Charousek 10 min. OT + OK [NESP], Müller (oba KAD) 10 min. [NARZ]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 813. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3. Nejlepší hráči: Jan Kloz - Radek Veselý.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, Smetana, Brož, Skočovský, Macek, Hes, Kurka – Tůma, Roubík, Rys – Kubica, Melka, Kloz – Baránek, Gengel, Kuchler – Křivohlávek.
Sportovní klub Kadaň: Hanuljak – Mrázek, Tejnor, Charousek, Szathmáry, M. Rohan, Dvořák, Trefný, Černý – Kůs, Kverka, Račuk – Veselý, Hejcman, Chrpa – Hlava, Vrána, Vaněk – Müller, Šťovíček

Úvodní dvacetiminutovka přinesla čtyři branky. Rychlý gól padl ve druhé minutě ve prospěch hostů. Lukáš Vrána potrestal hrubou chybu Vladimíra Brože a nedal střelou z předbrankového prostoru Jakubovi Soukupovi šanci zareagovat. Domácímu Slovanu se zhruba o sedm minut později podařilo vyrovnat zásluhou Antonína Melky, který využil přesilovou hru a zakončil gólovou příležitost do odkryté branky.

V čase 11:00 min. padl gól v oslabení a prosadil se Šimon Szathmáry, když poslal odražený puk přesně za záda ústeckého gólmana. Ústí nad Labem opět vyrovnalo o čtyři minuty a čtyřicet dvě sekundy později zásluhou Jaroslava Roubíka. Druhý úspěšný střelec Slovanu jako další využil přesilovku z dorážky před svatyní hostů. Následně byl k vidění ošklivý faul od Jana Kloze, který si šel odsedět dvě minuty za vražní na hrazení a jeho tým se musel udržet ve třech hráčích v poli, což se domácímu celku celkem dařilo, jelikož gól neinkasoval.

Druhá část byla na vstřelené branky o něco chudší, za to byl k vidění hokej plný emocí. Jako první se za bouřlivé atmosféry do černého trefil Ladislav Gengel, který na Miroslava Hanuljaka vyslal naprosto bezchybnou a nechytatelnou střelu. Vedení Slovanu se kadaňským hokejistům příliš nelíbilo. Konkrétně Radek Veselý se prezentoval gólem ve vlastním oslabení poté, co s brejku vyzrál na brankáře ústeckého mužstva.

Následně se druhá třetina nesla ve znamení faulů a vyloučení. Vyloučení bylo celkem do konce druhé dvacetiminutovky ještě sedm a k tomu se ještě přičetlo potrestání Kamila Charouska, který odešel do šaten za nesportovní chování. Poté už nepadla žádná branka a část skončila opět za vyrovnaného stavu 3:3.

Závěrečné dějství začali lépe Ústečtí díky Janu Klozovi. Jan Kloz totiž při hře čtyři na čtyři vstřelil naprosto laciný gól, když překvapil kadaňského muže v masce střelou k pravé zadní tyči z dálky. Slovan se dostal do další útočné formace, ve které vsítil puk do klece Kadaně opět Jan Kloz ve čtyřicáté deváté minutě. Útočník domácího týmu si vybruslil z pravého rohu až k modré čáře, ze které propálil vše, co mu stálo v cestě.

Skóre mohlo být o dva góly vyšší, kdyby se prosadili Jaroslav Roubík a Martin Baránek. Stav na kostce se však přece jen navýšilo v čase 52:41 min. Jan Kloz nalezl nikým nechráněného druhého ústeckého obránce Davida Skočovského a tomu se podařilo přízemní jedovkou přelstít Miroslava Hanuljaka.

Sobotní utkání na ústeckém zimním stadionu dopadlo lépe pro Slovan. Ústí nad Labem si připisuje do tabulky tři cenné body za výhru nad Sportovním klubem Kadaň 6:3. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jan Kloz (HC Slovan Ústí nad Labem) a Radek Veselý (SK Kadaň).

Tereza Košťálová

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): "Odehráli jsme nejhorší zápas v této sezóně. Jsme šťastní za tři body. Dvě třetiny jsme hráli hodně špatně, dva góly jsme při přesilové hře vstřelili, ale také dva při vlastní přesilovce inkasovali. O druhé přestávce jsme si něco řekli, zaplaťpánbůh nám něco do sítě soupeře spadlo. Myslíme si, že pokud hrajeme v pěti proti čtyřem, že se nemůže nic stát. V tréninku se na to musíme zaměřit, útočníci se nechtějí vracet. Výborně hrál Jan Kloz, ale za třetí dějství musím pochválit celé mužstvo. V Třebíči musíme uhrát dva body, když se body neuhrají, prémie pro hráče nebudou."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): "Zápas se nám nepovedl, nehrál se nám dobře. O hokeji to v sobotu nebylo, k vidění bylo spoustu faulů, nefaulů a všeho možného, co k hokeji nepatří. V těchto věcech, které nezvládáme, jsme horší. Když jsme neproměnili na konci druhé třetiny šance, přišel trest a bylo po zápase. Na tréninku se zaměříme na přesilové hry, pokud dáme dohromady sestavu, která bude mít hlavu a patu a na disciplínu v defenzivě. Musíme být důraznější a přesnější a abychom vyprávěli něco rozhodčímu, který s námi zametá zleva a zprava a radili mu, jak pískat, to také dělat nemůžeme."