Kadaň neuspěla na ledě Ústí a prohrála 5:2

Šárka Kulhánková, Marcel Holl, Zdeněk Kamínek ml. | 24.10.2012 | |

Kadaň neuspěla na ledě Ústí a prohrála 5:2

Domácí hráči se ujali vedení už ve druhé minutě zásluhou Miloslava Čermáka. Ten uplatnil svůj důraz před brankou a, ač byl tísněn, překonal Hanuljaka. Po luxusní kombinační akci se ústečtí ujali už dvoubrankového vedení. Skóre navyšoval v polovině první části Jaroslav Roubík. Kadaň se nevzdala a do druhé periody vstoupila kontaktním gólem. O ten se postaral v na začátku 22.minuty Nikola Gajovský. O šest minut později už bylo vyrovnáno. Jaroslav Hafenrichter si udělal prostor v mezikruží a střelou tahem překonal ústeckého brankáře Koutského. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. O tři minuty se podruhé v zápase prosadil Miloslav Čermák. Do konce druhé periody odskočili domácí opět do dvoubrankového náskoku. Ve 39.minutě si připsal,trošku kuriozní, branku David Tůma a do šaten se šlo za stavu 4:2 pro Ústí. V poslední třetině Lvi svůj náskok navýšili. David Tůma se prosadil podruhé zápase.

 
15.kolo, středa 24.10.2012
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň  5:2  (2:0, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Čermák (Sklenička, Pavlík), 10. Roubík (Tůma, Smetana), 31. Čermák (Přeučil), 39. Tůma (Handlovský, Vobořil), 52. Tůma (Pavlík) - 22. Gajovský, 28. Hafenrichter (Ondřej, Hanuljak). Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:1. Využití: 1:0. Diváci: 1 763. Střely na branku: 31:31 (12:7, 14:7, 5:17). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
HC Slovan Ústí nad Labem: Koutský - L. Poživil, Smetana, F. Pavlík, Vobořil, Vl. Brož, Holomek, Motejlek - R. Kovář, Roubík, Rod - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš - Tůma, Matai, Handlovský - P. Přeučil, M. Čermák, Sklenička
SK Trhači Kadaň: Hanuljak - Pavlas, Macháček, M. Mazanec, Trefný, Szakal, Opalek, Kolčava, Schmidt - Ondřej, Gajovský, Hafenrichter - F. Seman, Kůs, Stoklasa - Mainer, Račuk, K. Ton - Chlouba, Hanták, Andres

Komentář k zápasu

Hned v úvodní půlminutce usedl jeden z hostujících hráčů na trestnou lavici a Ústečtí Lvi měli k dispozici přesilovou hru, kterou také náležitě využili. MILOSLAV ČERMÁK obdržel přihrávku po mantilu, zajel za bránu, následně vybruslil dopředu před gólmana a kličkou ho dokázal obelstít. O chvíli později si ve dvouminutové výhodě zahrála i Kadaň. Koutského se pokusil prostřelit například Trefný. Domácí brankář však důsledně utěsnil prostor ve své svatyni. Žlutomodří pak na ledě jasně vládli, což dokázal i druhý gól v polovině této třetiny. Tůma nalezl úplně volného JAROSLAVA ROUBÍKA, který se vyřítil dopředu, povodil si Hanuljaka a poslal kotouč do sítě. Hosté se ještě mohli pokusit snížit stav, když k časoměřičům zamířila ústecká ikona Vobořil. Slovanu se ale dařilo úspěšně vyhazovat puk ze svého obranného pásma, a tak Kadaň neměla šanci. První perioda tedy skončila stavem 2:0.

Pár vteřin po hvizdu uvádějícím druhou část zachyboval jeden z ústeckých hráčů, když poslal puk přímo na hůl NIKOLY GAJOVSKÉHO, který ujel sám na bránu a prostrčil puk pod betony Koutského. Sice to nejprve nevypadalo, že branka padla, ale po poradě rozhodčích byl nakonec gól uznán. Domácí si později ještě zkomplikovali hru nedovoleným zákrokem, na trestnou lavici putoval Poživil a Kadaň si během této přesilovky dokázala vytvořit neuvěřitelný tlak. I přesto, že už pak Lvi hráli v pěti, hosté si stále drželi útočné pásmo a nakonec zdolali ústeckou barikádu, když z mezikruží vyslal dělovku JAROSLAV HAFENRICHTER a srovnal tak skóre na 2:2. Na to však mělo Ústí rychlou odpověď. Po vyhraném buly se kotouč dostal k Přeučilovi, který vystřelil na Hanuljaka. Ten vyrazil puk před sebe a MILOSLAV ČERMÁK ho nadvakrát protlačil do branky. Hokej pak pro diváky nebyl nikterak atraktivní. Až necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny nahodil puk za branku Vobořil. Tam čekal Handlovský, který poslal kotouč před svatyni, kam se nacpal DAVID TŮMA. David pak našel volný prostor v Hanuljakově kleci a zakončil – 4:2.

Třetí perioda začala prověřením obou brankářů a hra se pak několik minut přelévala z jedné strany na druhou. Pak přišlo vyloučení jednoho ze žlutomodrých a Kadaň se mohla pokusit ovlivnit skóre. Snaha byla tak horlivá, že se před brankou málem strhla potyčka. Rozhodčí ale vše uklidnili. Hosté svou šanci proti čtyřem nevyužili, ale nevdávali se a stále bojovali. Bojovnou náladu jim ovšem zkazili Lvi, když v dvaapadesáté minutě zvýšili na 5:2. Pavlík přenechal v útočném pásmu kotouč DAVIDU TŮMOVI, který svou střelou vypakoval lahev z víka Hanuljakovy branky. Kadaň měla ke konci utkání ještě k dispozici přesilovou hru, kterou odehrála ale se ctí. O výsledku bylo již rozhodnuto a utkání tedy po nevyužité přesilovce skončilo stavem 5:2.

Šárka Kulhánková

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel (HC Slovan Ústečtí Lvi): "K vidění byl kvalitní zápas, soupeř se prezentoval velmi dobrým výkonem. Jsme rádi, že se nám do týmu podařilo zapracovat spoustu mladých hráčů a omladit tak mužstvo. Tím, že jsme v tabulce na druhém místě, o to více je to úžasnější. Nyní máme před sebou těžké duely, které prověří, jak na tom výkonnostně opravdu jsme."


Jiří Čelanský (SK Kadaň): "O vítězi utkání rozhodly dva momenty. Úvod zápasu jsme zaspali, Ústí nad Labem bylo aktivnější a odskočilo nám na rozdíl dvou branek. Druhá klíčová chvíle nastala, když jsme za stavu 2:2 neudrželi nerozhodný stav po delší dobu. Lvi po dalších účinných akcích vstřelili branky, na které jsme již nedokázali zareagovat. Výsledky v Kadani nejsou na prvním místě, důležité je připravovat mladé hráče do extraligy."

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM