Kadaň nevstřelila v Ústí ani branku

Tereza Košťálová, Jindřich Poledna | 06.01.2016 | |

Ve 38.kole zavítala Kadaň na led ústeckého Slovanu. Ten se ujal v první třetině vedení a to ještě navýšil koncem prostřední části v přesilové hře. Kadaň tentokrát žádnou branku nevsítila, v poslední třetině hrála téměř 2 minuty bez brankáře. Domácí Ústí tak získalo 3 body za výhru 2:0. Nejlepším hráčem Kadaně byl vyhlášen brankář Jan Strmeň.

38.kolo, středa 6.1.2016
HC Slovan Ústí nad Labem - Sportovní klub Kadaň  2:0  (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Roubík (Smetana), 37. Kloz (Brož, Roubík). Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Vyloučení: 7:6, navíc Charousek (KAD) TS [SEK]. . Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 722. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:0, 2:0.
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (Volke) – Vl. Brož, D. Sobotka, Skočovský, Smetana, Bernad, Holomek, připraven Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, D. Merta – Dalecký, Rys, Kuchler – Křivohlávek, Andres, Gengel. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
Sportovní klub Kadaň: Strmeň (J. Dlouhý) – J. Mrázek, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Blaha, M. Rohan, K. Charousek, R. Černý – Sloboda, Kverka, D. Kaše – N. Hlava, Hejcman, M. Kadlec – Šťovíček, L. Vrána, D. Vaněk – Ringler, Macháček, F. Wágner. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

První utkání nového roku začal lépe vyzývající celek z Ústí nad Labem. Hokejisté Slovanu dokázali otevřít skóre ve dvanácté minutě poté, co se do černého trefil známý ústecký střelec Jaroslav Roubík. K úvodní brance přispěl svou asistencí Ondřej Smetana, jelikož bezchybně nahrál nikým nechráněnému úspěšnému útočníkovi a tomu stačilo pouze z pravého kruhu prostřelit naprosto vše.

Zhruba o čtyři minuty později se dostal do samostatného úniku David Merta, ale Jan Strmeň jeho střelu perfektně vychytal a nedovolil tak další navýšení skóre ve prospěch Ústeckých. Další velká šance Slovanu byla k vidění po necelých třech minutách. Jaroslav Roubík získal kotouč od Davida Tůmy, ale při tutové šanci pouze nastřelil před odkrytou brankou gólmana Kadaně.

Jaroslav Roubík se mohl prezentovat i na začátku druhé periody. V čase 23:47 min. ve vlastním oslabení nebezpečnou střelou prozkoušel pozornost kadaňského brankáře, který předvedl další skvělý zákrok. Druhá vstřelená branka se načetla opět domácímu mužstvu v čase 36:48 min. Jan Kloz dorazil nepovedenou střelu Vladimíra Brože do klece Kadaně a zajistil tak svému týmu dvoubrankové vedení.

Ve třetím dějství se neprosadil ani jeden celek, ale za to mohli 722 diváci zhlédnout několik akcí. Největší příležitost v závěrečné dvacetiminutovce dostalo Ústí nad Labem. Kamil Charousek sekl v brankovišti Petra Tenkráta a rozhodčí rozhodli v trestné střílení. Petru Tenkrátovi však při trestném střílení sjel puk z hokejky a skóre nenavýšil.

Přesto, že poslední třetina gól nepřinesla, vítěz byl jasný. Tři body zůstaly na ledě Slovanu po výhře 2:0 nad Sportovním klubem Kadaň. Spíše fotbalovým konečným výsledkem ústečtí hokejisté natáhli šňůru výher na čtyři vítězství. Na závěr byli vyhlášeni nejlepší hráči utkání, kterými byli gólmani obou mužstev – Jakub Soukup a Jan Strmeň.

Tereza Košťálová

Miroslav Mach (HC Slovan Ústí nad Labem): „Jsme velmi spokojení se třemi body. Nehráli jsme tak dobře dopředu jako se Slavií, ale výborně zachytal Jakub Soukup. Měli jsme několik šancí a alespoň dvě se nám podařilo proměnit. Jsme šťastní, že jsme prodloužili sérii výher. Čekají nás další důležité zápasy s Třebíčí a s Mostem. Přestože jsme udělali pár chyb v obraně, tak kluci stále bojovali.“

Jaroslav Beck (Sportovní klub Kadaň): „Jedná se o druhý zápas venku bez gólu. Hráčům chybí dravost a hrají zakřiknutě. Při hře chybí hráčům sebevědomí, nedoráží a nebojují. Ústecký gólman dnes perfektně podržel svůj tým. Nevím proč, ale velmi dlouho trvá našim hráčům, než se oklepou ze soupeře. Nestojí při nás sportovní štěstí. V dalších venkovních zápasech musíme udělat maximum. Máme nové 2 zraněné hráče a hrozí nám, že budeme mít v sobotu problém se seskládáním sestavy, pokud budou hrát někteří junioři za svou věkovou kategorii.“