Kadaň opět převálcovala Litoměřice

Jindřich Poledna | 25.08.2011 | |

Litoměřice jsou pro Kadaň v přípravě jako lahůdka. Kadaň smetla svého prvoligového soka i napodruhé vysokým skórem a dokazuje, že se na břehu řeky Ohře formuje slibný kádr pro sezonu 2011/2012! První třetina skončila sice bez branek, ale v druhé polovině zápasu se kadaňští rozstříleli a po brankách Eiselta, Chlouby, Boušky, Skořepy a znovu Chlouby roztřílela Litoměřice opět pětibrankovým přídělem.

8.kolo, čtvrtek 25.8.2011
Stadion Litoměřice - Sportovní klub Kadaň  0:5  (0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Eiselt (Skořepa, Malinský), 34. Chlouba (Fiala), 37. Boušek (Fiala), 47. Skořepa (Novák), 48. Chlouba. Rozhodčí: Novák - Loskot, Ptáček . Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:0, 0:5.
Stadion Litoměřice: Meravý (Sklíba) - Smetana, Kříž, Kružík, Drábek, Hora, Soukup, Dráhorád, Hříbal - Tvrzník, Šinágl, Tůma - Hašek, Slížek, Horčička - Zavřel, Kotrba, Kafan - Keltner, Kauschitz, Gengel - Racek
Sportovní klub Kadaň: Kaššák (Štěrba) - Malinský, Rutta, Schmidt, Szakal, Révay, Zmeškal, Tollinger, Trefný - Eiselt, Skořepa, Novák - Fiala, Chlouba, Boušek - Ton, Charousek, Freiberg - Mála, Stehlík, Bursík

Do odvetného zápasu nastoupila obě mužstva s velkým elánem. Jako první se ozvali Litoměřčití, jmenovitě Horčička, který donutil Kaššáka zakročit mrštnou levačkou. Za hosty se první dostal do šance nejzkušenější útok s Eiseltem a Skořepou a dokázali pořádně zatopit před Meravým. Domácí brankář však jejich pokusy likvidoval s jistotou. Odolal dvakrát i díky dobře postaveným tyčím, které postupně nastřelili Fiala s Tonem. V 10. minutě ze slibné pozice mezi kruhy těsně minul branku Šinágl. Ve druhé polovině se dostal k vážnější šanci z dorážky litoměřický Kotrba, za hosty pak znovu zahrozili Eiselt se Skořepou. Do kabin se ale po úvodních dvaceti minutách odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední dějství nabídlo velké množství vyloučení a také otevření gólového účtu celého zápasu. Do poloviny zápasu se hosté připomněli jen občas a zejména zásluhou Bouška, který ale neměl dostatečně seřízenou mušku, Litoměřičtí byli nebezpečnější, ale nepřálo jim štěstí. Ve 34. minutě si zcela sám před brankou počkal na přihrávku Václav Eiselt a sám před Meravým obral domácího brankáře o dosavadní čisté konto. Červené světlo svítilo až nečekaně brzy po Eiseltově zásahu. Po akci 2 na 1 si Roman Chlouba položil Meravého a do prázdné branky lehce zasunul kotouč. Litoměřičtí byli velice otřeseni dvěma zásahy v jedné minutě a zřejmě aby to nebylo málo, nechali Kadaň udeřit potřetí. Ve 37. minutě chyboval za brankou Meravý a Boušek měl před brankovištěm snadnou pozici. Stadion se po chvíli dočkal vytoužené druhé přestávky a mohl se opět vrátit do hry.

Ani přestávka mezi druhou a třetí částí však domácím nepomohla k uklidnění a zlepšení hry. Nadále vázla kombinace a chybělo štěstí v zakončení. Naopak Kadaňští neztratili nic ze hry, kterou předváděli od poloviny utkání. Ve 47. a 48. minutě pak předvedli další dva slepené góly. Překonali dokonce rychlost dvou po sobě jdoucích zásahů ze druhé třetiny, kdy skórovali v rozmezí 43 sekund. Tentokrát lovil Meravý puk ze sítě v rozmezí 14 vteřin. Litoměřičtí za svým soupeřem zřetelně pokulhávali a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto, protože útoky domácích byly často zastaveny už v začátku po nepřesné přihrávce. Domácím útočníkům také často selhávala muška, když v nadějných pozicích míjeli kadaňskou klec. V 56. minutě mohl alespoň čestný úspěch svého týmu vsítit z nařízeného trestného střílení Kryštof Kafan, ale při blafáku mu utekl kotouč a ani nezakončil. I podruhé tak Litoměřičtí inkasovali od Kadaně 5 gólu, aniž by sami vstřelili jedinou branku.

Michal Sabó

Daniel Tvrzník – trenér HC Stadion Litoměřice
V Kadani nás domácí jasně přehrávali celý zápas a myslím si, že dneska to tak nebylo. Dneska to byl do poloviny minimálně vyrovnaný zápas a ty inkasované góly jsme dostali po školáckých chybách, takže si myslím, že ty zápasy nejde srovnávat, i když je výsledek stejný.