Kadaň padla po obratu Sokolova ve třetí třetině

Stanislav Jiskra | 11.01.2021 | |

K a d a ň - V pondělí jsme v rámci dohrávky jedenáctého kola Chance ligy přivítali na svém kluzišti mužstvo ze Sokolova. Ve čtyřicáté osmé minutě na světelné tabuli svítilo skóre 4:2, jenže poté si vzal hlavní slovo Sokolov, který čtyřmi přesnými zásahy otočil vývoj utkání.

11.kolo, pondělí 11.1.2021
Sportovní klub Kadaň - HC Baník Sokolov  4:6  (2:1, 1:1, 1:4)
Branky a nahrávky: 10. M. Zabloudil (T. Běhula, Chlouba), 18. J. Svoboda (Houška, Kubát), 26. Trefný (Havlín, M. Zabloudil), 48. Houška (Kubát, J. Svoboda) – 8. Tůma (Pohl, Kverka), 22. Rohan (Švec, Rulík), 52. Tůma (Kadlec, Tureček), 53. Zeman (Šik), 54. Kadeřávek (Kadlec), 60. Švec. Rozhodčí:Zubzanda, Valenta – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: Bez diváků. Střely na branku: 33:40. Zblokované střely: 4:6. Vhazování: 37:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:6.
Sportovní klub Kadaň: Zajíček – Havel, Trefný, Kubát, T. Běhula, Kottek, Seemann, Delmarche – Havlín, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Bačo, Kulich – Veselý, Hradecký, Bucek.
HC Baník Sokolov: Neužil – Pohl, Kadeřávek, Klejna, Zeman, Rulík, Tureček, Kulhánek – Vracovský, Kverka, Osmík – Kadlec, Gut, Tůma – Švec, Rohan, Vildumetz – Šik, Jiskra, Hašek.

Lepší vstup do utkání se podařil Sokolovu, který si z úvodních tlaku vysloužil přesilovou hru, tu ovšem Trhači bez větších problému dokázali ubránit. Avšak po pár minutách byl hostům nabídnut reparát, druhou přesilovou hru přetavil v gól David Tůma, jenž dorazil propadnutý kotouč za záda Šimona Zajíčka. Úvodní inkasovaný gól domácí celek jakoby nabudil. Tlak Trhačů nadále stupňoval a na kadaňském zimním stadionu bylo k vidění vyrovnání. Tomáš Běhula vyslal dělovku od modré čáry, tuto střelu dokázal Neužil vyrazit pouze nad sebe, přesně do míst, kde se nejlépe zorientoval Matěj Zabloudil, a dorážkou do odkryté klece vyrovnal. Následovala další obrovské šance na straně Trhačů, tentokrát se po Svobodově střele výtečně ukázal Jakub Neužil. V osmnácté minutě se do podobné pozice dostal opět Jan Svoboda, který svůj druhý pokus již proměnil ve vedoucí branku Trhačů.

I druhou periodu zahájili lépe Sokolov, když po necelých dvou minutách střelou pod víko vyrovnal stav utkání Tomáš Rohan. O minutu později mohl Roman Chlouba vstřelit vedoucí gól, ale Jakub Neužil byl razantně proti. V šestadvacáté minutě usedl na trestnou lavici Martin Kadlec a Kadaň hrála přesilovou hru. Tu po čtyřech vteřinách ukončil Jakub Trefný. Hra se poté přelévala ze strany na stranu, ale více práce měl domácí muž s maskou Šimon Zajíček. Za zmínku stojí také velké gesto fair play, když Jan Svoboda odvolal údajné podražení. Trhačům se tento krok vrátil v dobrém, druhou dvacetiminutovku ukončili v přesilové hře na , tuto výhodu si svěřenci Petra Rosola přenesli do závěrečné dvacetiminutovky.

Baník Sokolov ovšem oslabení přečkal bez větší újmy. Ale Trhači se dál drali do zakončení a v osmačtyřicáté minutě se ze samostatného úniku prosadil Vladislav Houška. Jenže o čtyři minuty později se o slovo přihlásil Sokolov. Nejprve přesně za Zajíčka zamířil David Tůma. Po třiapadesáti vteřinách později se kotouč dostal k modré čáře , od které zamířil ke vzdálenější tyči Denis Zeman, který vyrovnal stav utkání. Po jedenašedesáti sekundách dokonal obrat v utkání Patrik Kadeřávek. Trhači v závěru zkoušeli hru bez brankáře, v té se ovšem prosadil Marek Švec. Sokolov si tedy po obratu připisuje tři body do tabulky Chance ligy.

Stanislav Jiskra

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „Určitě se mi zápas hodnotí velmi těžce. Padesát minut jsme hráli výborně, takhle jsme letos podle mého ještě nehráli. Vedli jsme 4:2, ale po individuálních chybách a chybách, o kterých si říkáme, že je nesmíme dělat, mít puk před sebou a podobně, jsme inkasovali a podělali se. Porážky je hrozná škoda.“

Tomáš Hamara (HC Baník Sokolov): „Velmi těžké utkání. Třetí třetina byla parádní, ale první dvě z naší strany nebyly vůbec dle našich představ. Vůbec se neslučovaly s tím, jak chceme hrát a jak se chceme prezentovat. Trošku bych to možná i přičítal tomu, že jsme nehráli, Kadaň byla rozehraná. Domácí hráli jednoduše a dobře nás dohrávali, tlačili se do brány. Kdežto my jsme chtěli hrát hokej na krásu, končili jsme v rozích, ale v závěrečné části jsme to naštěstí nakonec nevídaně otočili. Za to velký dík týmu - i za tu bojovnost a výdrž až do konce.“