Kadaň padla s Piráty, a stále tak čeká na výhru

Sabina Nováková | 20.08.2019 | |

K a d a ň / C h o m u t o v - Trhači vyjeli k prvnímu venkovnímu utkání do nedalekého Chomutova. Po první vyrovnané třetině se však duel obrátil v jednoznačný prospěch Pirátů. Rozhodující byly úvody a závěry třetin spolu s přesilovými hrami. Kadaň z deseti celkových početních výhod nevyužila žádnou, Chomutovští se však šance chopili a z šesti proměnili dvě.

0.kolo, úterý 20.8.2019
Piráti Chomutov - Sportovní klub Kadaň  6:0  (0:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Pitule (Žovinec, Rýgl), 38. Vrhel (Llewellyn, Sklenář), 40. Pařízek (Rudovský), 42. Blaha (Llewellyn, Sklenář), 44. Žovinec (Vrhel), 53. Llewellyn (Sklenář). Rozhodčí: Petružálek, Grech – Belko, Pěkný. Vyloučení: 10:6, navíc Chrpa (CHM) - Chalupa (KAD), oba 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1069. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 6:0.
Piráti Chomutov: Běhula (30. Altrichter) – Rýgl, Žovinec, Lang, Blaha, Štochl, Tejnor, Pařízek, Havel – Stloukal, Pitule, Rudovský, Sklenář, Vrhel, Llewellyn, Chrpa, Suchý, M. Svoboda, Tupý, T. Koblížek, J. Svoboda.
Sportovní klub Kadaň: Galuška (Štěpánek) – Trefný, Mert, Foltýn, Novák, Chalupa, Šilhán, Eliáš – L. Klíma, Kůs, Matýs, Šulek, Prymula, Zabloudil, Dubský, Rindoš, Müller, Planý, Hotěk, Machač.

Utkání mezi Piráty a Kadaní začalo pěkně zostra, hned ve třetí minutě poslal Trefný Suchého krosčekem na mantinel a ten se pak jen hodně těžce zvedal. Do první vážnější akce se dostali hosté, a to když se kotouč nečekaně od zadního mantinelu odrazil před branku, kde stál Jan Müller, ten ale Běhulu z těsné blízkosti nepřekonal.

Zřejmě největší šanci první třetiny předvedli opět Kadaňští. Ve 12. minutě se v přesilové hře dostal kotouč od Klímy k Trefnému, který si na hranici brankoviště dal kotouč na bekhend a už už ho zasouval do prázdné brány, což mu ale parádním zákrokem překazil domácí brankář Běhula.

Poté převzali iniciativu Piráti. Hodně jim k tomu pomohla přesilovka pěti proti třem, kterou zapříčinili svými fauly Trefný a Foltýn. Během pár vteřin zvonila za Galuškou hned dvakrát branková konstrukce. V následném závaru před brankou se do sebe pustili Chrpa a Chalupa, za což byli oba odměněni trestem na pět minut a do konce utkání, domácí kohout dostal ještě dvě minuty navíc. V následné přesilovce čtyř proti třem měl ještě šanci Rudovský, ale hostujícího brankáře nepřekonal.

Na začátku druhé třetiny pokračovala předchozí přesilová hra a Piráti ji hned zužitkovali. Žovinec vypáil, Galuška kotouč vyrazil pouze na hůl Tomáše Pituleho, který skóroval. To byl zřejmě zlomový okamžik utkání. Ačkoliv se Trhači snažili dostat do zakončení, veškeré pokusy končily na výborně chytajícím Běhulovi.

Nejblíže k vyrovnání měl hostující Prymula, který posílal kotouč do odkryté klece, domácí mladík v masce ale předvedl další skvělý zákrok. Hned z následného protiútoku ale to mohlo být již o dvě branky. V brejku dva na jednoho ujeli Tupý se Svobodou, který bránu minul. Pak se ale do kotouče opřel Rýgl a za Galuškou zvonila již potřetí v utkání tyč.

Piráti se ale dočkali zvýšení skóre. Ve 38. minutě se Llewellyn dostal ke kotouči, poslal ho dál na Stanislava Vrhela, který bekhendem zakončil. Následnou přesilovou hru hosté opět nevyužili, za což je Piráti potrestali. 28 setin vteřiny před koncem druhé části ujeli Rudovský s trestné lavice vracejícím se Tomášem Pařízkem a ten propálil Galušku potřetí.

Jak skončila druhá třetina, tak také začala ta poslední. V téměř stejné brejkové situaci se ocitli Llewellyn a Lukáš Blaha, který napodobil svého předchůdce Pařízka a hostujícího brankáře po přihrávce prostřelil.

Ve 44. minutě bylo skóre již 5:0. Dušan Žovinec se napřáhl na modré čáře, vypálil a jeho střela zapadla přesně do horního rohu kadaňské branky. Následně měli hosté k dispozici další dvě přesilové hry, které ale úspěchem neskončily.

Skórovali tak opět Piráti. Pohlednou akci předvedl Darby Llewellyn si prohodil kotouč mezi nohama, čímž se zbavil obránce a dojel až před Galušku, kde bekhendem zasunul kotouč mezi beton a tyčku. Piráti tak v derby vyhráli přesvědčivým výsledkem 6:0.

Miroslav Kučera

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Z naší strany velká spokojenost, porazili jsme Kadaň v derby. Škoda z našeho pohledu je ta spousta vyloučených, jinak ten zápas proběhl velmi dobře. Zase ale na druhou stranu jsme si natrénovali oslabení. Já jsem spokojený a děkuji klukům za předvedený výkon.“

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Jsme zklamaní, 6:0 jsme si myslím nezasloužili. Na druhou stranu nám dal Chomutov lekci z jednoduchosti. My jsme se tlačili a hráli jsme po rozích. Piráti pak ujedou do přečíslení a dají dva góly. Bojovali jsme do konce, ale tím, jak jsme mladý tým, tak ztrácíme kotouče u útočné modré čáry nebo v rohu. Další věcí je, že se netlačíme do koncovky.“